terracan tahání přívěsu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

zdravím používá zvás někdo terracana na tahání většího vozíku jaké máte skušenosti
Reklama
 

Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Radim Paták »

Tak já ti teda odpovím jako první. Tahám s ním přívěs na koně včetně toho koně, každý den, průměrně 300 km týdně. Váha vozíku s koněm je cca 1400 kg. Po opravě čerpadla a repasi trysek před dvěma roky auto jezdí bez problémů. Kdysi jsem tahal vozík se dvěma koni- cca 2200 kg, ale to už bylo do lesa a na lesní cesty přeci jen moc. Utáhlo, ale dostávalo zabrat.
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Radim Paták píše:Tak já ti teda odpovím jako první. Tahám s ním přívěs na koně včetně toho koně, každý den, průměrně 300 km týdně. Váha vozíku s koněm je cca 1400 kg. Po opravě čerpadla a repasi trysek před dvěma roky auto jezdí bez problémů. Kdysi jsem tahal vozík se dvěma koni- cca 2200 kg, ale to už bylo do lesa a na lesní cesty přeci jen moc. Utáhlo, ale dostávalo zabrat.
potřebuji tak jednou tydně tahat vozík s nákladem 2,5t máx dvakrát.po silnici spíš dálnici
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Radim Paták »

To by neměl být problém. Po rovném v pohodě. Já jsem s tím jezdil opravdu v extrému. Alespoň si vyzkoušíš s pořádnou zátěží, jestli máš v pořádku čerpadlo. :)
Jen pozor na policajty, řidičák E máš?
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Radim Paták píše:To by neměl být problém. Po rovném v pohodě. Já jsem s tím jezdil opravdu v extrému. Alespoň si vyzkoušíš s pořádnou zátěží, jestli máš v pořádku čerpadlo. :)
Jen pozor na policajty, řidičák E máš?
jo.čerpadlo?
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Radim Paták »

No tahání hodně těžkého přívěsu a ještě k tomu do kopce a na plný plyn ti perfektně prověří, jestli je čerpadlo v pořádku a jestli je schopno ti do systému natlačit dostatečné množství paliva. Jestliže by se ti v tom kopci rozsvítil CHECK, tak bych už auto moc nehonil, protože ti může odcházet čerpadlo anebo ti trysky nepropustí tolik nafty, kolik je k tomu velkému výkonu potřeba. Pokud se nerozsvítí, můžeš si gratulovat, máš to ještě v pohodě.. :mrgreen:
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Radim Paták píše:No tahání hodně těžkého přívěsu a ještě k tomu do kopce a na plný plyn ti perfektně prověří, jestli je čerpadlo v pořádku a jestli je schopno ti do systému natlačit dostatečné množství paliva. Jestliže by se ti v tom kopci rozsvítil CHECK, tak bych už auto moc nehonil, protože ti může odcházet čerpadlo anebo ti trysky nepropustí tolik nafty, kolik je k tomu velkému výkonu potřeba. Pokud se nerozsvítí, můžeš si gratulovat, máš to ještě v pohodě.. :mrgreen:
aha.ještě takže je to častá zavada ?na kolik potom příjde oprava?dá se tomu něják předejít?
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Lukas Zapletal píše:
Radim Paták píše:No tahání hodně těžkého přívěsu a ještě k tomu do kopce a na plný plyn ti perfektně prověří, jestli je čerpadlo v pořádku a jestli je schopno ti do systému natlačit dostatečné množství paliva. Jestliže by se ti v tom kopci rozsvítil CHECK, tak bych už auto moc nehonil, protože ti může odcházet čerpadlo anebo ti trysky nepropustí tolik nafty, kolik je k tomu velkému výkonu potřeba. Pokud se nerozsvítí, můžeš si gratulovat, máš to ještě v pohodě.. :mrgreen:
aha.ještě takže je to častá zavada ?na kolik potom příjde oprava?dá se tomu něják předejít?
zatím co jsem nejvíce tahl bylo 1700kg na jednoosém vozíku okreskama nahoru dolu a v pohodě nehonil sem to jedu si těch 80 kopec i po rovině .mě to stačí a zbytek mě muže po......
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Radim Paták »

U terracanů, které mají motor CRDi je relativně častá. Hodně se jí dá předejít tankováním čisté nafty a přidáváním aditiv do paliva(nádrže). Jestli ale tuto závadu bude mít i tvoje auto, to ti nikdo neřekne. Repase čerpadla vyjde zhruba na 20 000,-, nové kolem 34 000,-. Repase vstřikovacích trysek kolem 16 000,- , všechny čtyři. K tomu cena za práci. Více si ale můžeš přečíst v sekcích: Check, A zase check apod.
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Radim Paták píše:U terracanů, které mají motor CRDi je relativně častá. Hodně se jí dá předejít tankováním čisté nafty a přidáváním aditiv do paliva(nádrže). Jestli ale tuto závadu bude mít i tvoje auto, to ti nikdo neřekne. Repase čerpadla vyjde zhruba na 20 000,-, nové kolem 34 000,-. Repase vstřikovacích trysek kolem 16 000,- , všechny čtyři. K tomu cena za práci. Více si ale můžeš přečíst v sekcích: Check, A zase check apod.
sakra to je peněz jo naftu tankuju snad kvalitní a přidávám do nadrže aditivum.
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Radim Paták »

Pokud ti ten CHECK neproblikává, můžeš být zatím klidný. Někomu se projeví při 140 000 km, někomu při 200 000 km a někdo má štěstí a nikdy se s ní nepotká. =D>
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Radim Paták píše:Pokud ti ten CHECK neproblikává, můžeš být zatím klidný. Někomu se projeví při 140 000 km, někomu při 200 000 km a někdo má štěstí a nikdy se s ní nepotká. =D>
doufám že budu to poslední a nikdy se stím nesetkám liju do toho aditivum od- bishobs- 250ml za 1000tak snad kvalitní
jediné kdy se rožne je když otočím klíčkem a naběhné al to všechny kontrolky a potom už nic mám najeto 104
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Valent2004 »

Nazdar, ťahám za Terracanom vozík s nosnosťou do 2500 kg. Väčšinou ťahám váhu 2300kg. Jazdím po celej európe, takto s vozíkom som najazdil už 100.000 km a je to OK. Jazdím po dialniciach, takto naloženy 100 km/hod v pohode.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: terracan tahání přívěsu

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Valent2004 píše:Nazdar, ťahám za Terracanom vozík s nosnosťou do 2500 kg. Väčšinou ťahám váhu 2300kg. Jazdím po celej európe, takto s vozíkom som najazdil už 100.000 km a je to OK. Jazdím po dialniciach, takto naloženy 100 km/hod v pohode.
asi tak něják budu taky jezdit plus ty naše okresky :oops: tak doufám že bude vše šlapat =D>
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“