Motor stavkuje

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Motor stavkuje

Příspěvek od g-test »

Ja se tech problemu nezbavim...Vymena brzd,lozisek,limce rizeni a ted tohle.Jakmile se motor ohreje na urcitou teplotu (odhadem tak 60-70 C) odmita po vypnuti pote naskocit.Cerpadlo tlaci,starter toci po chvily zacne smrdet benzin ale odmita naskocit.Svicky a kabely mam new takze tim to nebude.A jeste jedna drobnost,kdyz byli vedra motor naskakoval neochotne a jako by bezel na 3 valce.Ale jakmile se ochladilo tak naskakuje na prvni naslapnuti.Ale jakmile se ohreje na tu teplotu...Nevim vubec kde hledat pricinu (jediny co me napada je teplotni cidlo chladici kapaliny odesilajici info do ECU a ovlivnujici posleze skrtici klapku...).A aby toho nebylo malo,dnes se mi k tomu pridalo cvakani nekde za volantem po otoceni klicku misto otoceni starteru,po asi desatem pokusu se starter zacal tocit a naskocil motor.Chlapi HELP...ja uz ztracim trpelivost a mam sto chuti ji shodit ze srazu...Zlata Sonata,mela nalitano skro 200 tis. ale bezela jako nova...Zkuste se mi nekdo z Vas technicky zdatnejsich poradit,pac ja uz jsem v koncich.Predem diky.
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

to teplo je urcite cidlo chl. kapaliny. A to cvakani je rele na start, jak to vypada s baterkou? Mas holt smulu na kus, skoda.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

ryba píše:to teplo je urcite cidlo chl. kapaliny. A to cvakani je rele na start, jak to vypada s baterkou? Mas holt smulu na kus, skoda.
Co ja vim,baterku jsem od koupe nemenil,v zime i ted toci dobre.Myslis tim,ze by mohla byt v cudu a nedavat uz 12V??A propo kde a za kolik se to cidlo da sehnat?
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

baterku si nech zmerit zatezakem a na cidlo se mrkni v katalozich autokelly nebo elit. Ale stejne to chce k nekomu s merakem kdo ty auta zna a obehne to
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Staci ti, jestli mas hustomer, kdyz nemas tak si ho pujc.
Akumulator vykazuje tyto 3 vlastnosti kdyz je nabity:
1) aku plynuje pri nabijeni
2) hustota je 1.285g/cm3 pri plnem nabiti v kazdem clanku
3) napeti je max. 2.4V na clanek cize 14.4V (plynovaci napeti ktere se nesmi presahnout)
Nom. hladina nabijeni se pohybuje 13.8-14.4

Samozrejme zatezovy test je take dobry ale nerekne ti ci ti akumulator zmrzne, coz se stane pri hustote mensi nez 1.08g/cm3.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
slavino
*
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2006, 13:11
Bydliště: prostejov

Re: Motor stavkuje

Příspěvek od slavino »

g-test píše:Ja se tech problemu nezbavim...Vymena brzd,lozisek,limce rizeni a ted tohle.Jakmile se motor ohreje na urcitou teplotu (odhadem tak 60-70 C) odmita po vypnuti pote naskocit.Cerpadlo tlaci,starter toci po chvily zacne smrdet benzin ale odmita naskocit.Svicky a kabely mam new takze tim to nebude.A jeste jedna drobnost,kdyz byli vedra motor naskakoval neochotne a jako by bezel na 3 valce.Ale jakmile se ochladilo tak naskakuje na prvni naslapnuti.Ale jakmile se ohreje na tu teplotu...Nevim vubec kde hledat pricinu (jediny co me napada je teplotni cidlo chladici kapaliny odesilajici info do ECU a ovlivnujici posleze skrtici klapku...).A aby toho nebylo malo,dnes se mi k tomu pridalo cvakani nekde za volantem po otoceni klicku misto otoceni starteru,po asi desatem pokusu se starter zacal tocit a naskocil motor.Chlapi HELP...ja uz ztracim trpelivost a mam sto chuti ji shodit ze srazu...Zlata Sonata,mela nalitano skro 200 tis. ale bezela jako nova...Zkuste se mi nekdo z Vas technicky zdatnejsich poradit,pac ja uz jsem v koncich.Predem diky.
bude to teplot.cidlo,myslim si.k tomu startovaniu,pozri na kontakty baterky ci niesu volne,alebo zaoxidovane.doporucam napichnut na citacku tam sa to potvrdi inak su to skoro vzdy,len odhady a mrkni na rozvodak ci ti sedia carky,alebo ci nieje poskodeny
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“