Nestabilny podvozok Elantra

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od robio »

Asi by bolo najlepsie, keby sa mi ozval nejaky majitel Elantri zo Slovenska, co najblizsie ku Presovu.
A ak by sa dalo, prisiel by som k nemu a skusil sa zviest a porovnat reakcie vozu.

Nic roumnejsie mi nenapada.

ak nie tak uz len za kolegami do Blavy :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od MICHAL77 »

S něčím podobným jsem se potýkal na eskortu, při rozjezdu s kolama v rejdu jakoby cvakaly poloosy a a auto se hrnulo. Vyměnily jsme ramena, tlumiče, nechali udělat geometrii, a pořád to samé. Při vyších rychlostech v zatáčkách zadek chtěl předběhnout předek. Po roku rozčilování se, zkoumání vůlí atd. jsem auto postavil na zvedací rampu, zabrzdil zadek, zaklínoval a zkusil se rozjet, zjistili jsme že auto bylo po bouračce spraveno dost bídně a celé uložení ramen na karoserii se hýbalo.
Na zvedáku kdy se zvedalo jen za prahy to ale nebylo znatelné, až na rampě kdy to stálo svou váhou na kolech se to projevilo..

Třeba je to obdobný problém. Takto se radí velice těžko......
.........
Elantra04
*
Příspěvky: 40
Registrován: 19 bře 2011, 13:58
Bydliště: Ružomberok

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od Elantra04 »

Ak budeš mať cestu okolo Ružomberka kludne môžeš prísť a vyskúšať moje auto.po novom roku budem mať 2 a možno sa bude dať vyskúšať aj tretia
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od robio »

BLESK007 píše:S něčím podobným jsem se potýkal na eskortu, při rozjezdu s kolama v rejdu jakoby cvakaly poloosy a a auto se hrnulo. Vyměnily jsme ramena, tlumiče, nechali udělat geometrii, a pořád to samé. Při vyších rychlostech v zatáčkách zadek chtěl předběhnout předek. Po roku rozčilování se, zkoumání vůlí atd. jsem auto postavil na zvedací rampu, zabrzdil zadek, zaklínoval a zkusil se rozjet, zjistili jsme že auto bylo po bouračce spraveno dost bídně a celé uložení ramen na karoserii se hýbalo.
Na zvedáku kdy se zvedalo jen za prahy to ale nebylo znatelné, až na rampě kdy to stálo svou váhou na kolech se to projevilo..

Třeba je to obdobný problém. Takto se radí velice těžko......
Predpoklad ze by si Hujer nevsimol buracku, ani druhykrat na rampe si nikdo nic nevsimol, ze by kontrolou originality preslo tak ze meranie laku na celej karoserii malo hrubku tovarenskeho nastreku a ze to seriozne vlastnil 50 rocny pan povodom Slovak, s ktorym som sa rozpraval, je znacne nepravdepodobne.
Ale dakujem.
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od robio »

Elantra04 píše:Ak budeš mať cestu okolo Ružomberka kludne môžeš prísť a vyskúšať moje auto.po novom roku budem mať 2 a možno sa bude dať vyskúšať aj tretia
Super.

Dohodneme sa, skusime, prijmes pozvanie na chutny obed.

Ozvem sa po novom roku.
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od tombas »

Neváhej a zajeď si na STK, tam ti zkontrolují vůle v podvozku a řízení na těch pohyblivých deskách a stojí to tuším 300,-.
Když technikovi řekneš co máš za problém, bude vědět, na co se zaměřit. Navíc tam auto stojí vlastní vahou a vůle, které se na heveru neprojeví díky odlehčení náprav, se ukážou v plné kráse.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
kody26
*
Příspěvky: 80
Registrován: 12 črc 2007, 21:15
Bydliště: Prešov

Re: Nestabilny podvozok Elantra

Příspěvek od kody26 »

ahoj,ja som z PO ak chces mozes sa prist previezt...no ja mam 2001,tak neviem ci Ti to nevadi :) ,ak nie tak napis a dame stretko...
Hyundai Elantra 2011 1.6 Style ,biela
Ex-Chevrolet Cruze 2011,1.8 LS plus,strieborná metalíza
Ex-Hyundai Elantra 2001 2.0 i GLS,zlatá metalíza
Ex-Hyundai Accent 1996 1.5 12 V GLS,tmavozelená metalíza
Ex-Hyundai Pony 1993 1.5 GLS,tmavomodrá metalíza
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“