klouže spojka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Zapletal124
*
Příspěvky: 41
Registrován: 24 úno 2011, 16:00

klouže spojka

Příspěvek od Zapletal124 »

zdravím a chci se zeptat, je nutné měnit celou spojku, když klouže, nebo jen lamely, nebo něco jiného? jde dotáhnout? klouže většínou jen při rozjezdu, a pak už ne, i když přidám hodně. díky za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Rexcor »

Pokud spojka prokluzuje zajeď co nejdříve do servisu. Není však nutné měnit celou spojku. Pokud to chytíš v zárodku měl by materiál vyjít tak na 8tis.

Jakou máš Santu? My máme tu 2,4 benzín a musíme měnit přibližně každých 50 000km. Ještě uvidíme, jak to bude nyní, když už jsme v rodině všichni po výuce řízení :-)
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Ka jkdyz zapad do baziny a auto sedlo na morot, tak jsem pri 145tis spojku spalil, predtim byla jeste pouzitelna a neprokluzovala, ted mam novou VALEO za 10tis vymena i s praci a materialem, ono je lepsi cela, pak se ti muze do... trebas lozisko nebo pritlacak a je treba zaplatit znova demontaz montaz. takze tak.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Zapletal124
*
Příspěvky: 41
Registrován: 24 úno 2011, 16:00

Re: klouže spojka

Příspěvek od Zapletal124 »

mam hyundai santa fe 2.O crdi 83 kw a mám najeto 141 tis a doted v poho, než jsem koupil vlek na přepravu aut
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Lukasek »

Zdravím vás Santikáři. Mám novou kompletní spojku Valeo. Cena s výměnou byla 10000 Kč. Spojka byla ok, ale zhruba po dvou týdnech ježdění spojka začala prokluzovat a to jen když přidám hodně plynu. Klouže jenom 4 a 5 stupeň. Dá se nějak spojka postelovat u Santy? Zná někdo příčinu prokluzovani? Díky moc za jakoukoliv radu.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Ono prave u 4 a 5 je z teorije nejake zvlastni, jelikoz i 1st ma nejvetsi zaber a timpadem by mela prokluzovat jen u 1 ci 2. To ze prokluzuje na 4 a 5 muze znamenat ze pri teto zarazene, se spatne pritlaci, ale to je asi blbost.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Lukasek »

No právě to je jasné že 1stupeň a 2stupeň má největší záběr. Spojka klouže, jen v případě když seslapnu plyn až na podlahu a klouže okolo 2000otáček do 2500otáček, a pak se chytne a jede normálně. Když jedu bez toho abych šlápnul plyn až téměř na podlahu, tak spojka neklouze. Jsem z toho jelen. Neví nikdo čím to může být způsobeno? Nemá nikdo takové zkušenosti?
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: klouže spojka

Příspěvek od Richard555 »

Omyl spojka přenáší největší kroutící moment z motoru na kola na nejvyšší rychlostní převod, tedy začne vždy klouzat na 4 a na 5 !!!!! Např. pokud máš ještě redukční převodovku tak to právě omezí namáhání spojky při jízdě v terénu ...... takže pokud klouže na na 4 a na 5 je na odchodu, nebo ti do ní teče olej z motoru nebo převodovky.... u CRDI pokud teče naftové čerpadlo teče rovnou do spojky, což vede k jejímu nenávratnému poškození
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: klouže spojka

Příspěvek od dobrák52 »

Tak spojka mi vydržala 2 roky a opäť preklzáva na 4. 5. stupni. Kto vie v Košiciach a blízkom okolí o dajakom serióznom a nepredraženom servise na výmenu spojky?

Ďakujem
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: klouže spojka

Příspěvek od dobrák52 »

Tak je to vážnejšie, rozsypaný zotrvačník. Idem zháňať. Vie niekto pomôcť?
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Ja si nechal reparovat setrvacnik u nas v Opave http://dvouhmotovy-setrvacnik.cz/ a jezdim cca 3mes. Zatim luxus. Dal jsem spojku sachs a muzu rict ze auto radi plynule, spojka od prvniho zaberu az po uplny ma rozpeti cca 70% cele drahy. Zabira jemne opravdu odspoda a pak jede plynule az do trictvrte drahy, pak je cela zapla. repas vysel na 7tis, nova spojka za 5500,- a montaz 5tis. Oni to v opave i zrepasuji i namontuji. Rikal mi ze rozebrani repasovani a montaz za praci 4000,- + repas setrvaku takze to byjde neco prez 10. repasuji i spojky,. Zkus se poptat.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

Jaké jsou zkušenosti s tím repasem po roce provozu? Nechával sis tam dělat i repas spojky, nebo spojku máš novou? Dík
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Prave jsem chtel napsat rocni pouzivani. Repas setrvaku paradni. Chod spojky mekky a lehky. Spojka i po roce zabira lehoucce a odspodu. Uz s tim jezdi i zena a spojka opravdu cely rok, jako po cerstve vymene. Kdyz uz jsem to delal, tak i novou spojku, daval jsem sachs. Takze tot ma zkusenost po roce. Nalitane cca 15tis.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Hmm tak prd. z minuty na minutu se mi stalo to co pred rokem spojkovy pedal lita jak se mu zachce, zabira nezabira. Temer stejne symptomy jako predtim, zez jsem setrvak dal na repas. Mozna jen neco nekde vypadlo, lozisko z pritlacaku. Ale mam taky problem ze spatnym zapalovanim prvniho valce. vse lacine jsem uz vymenil. ted me ceka budto podpaleny ventil, ci pistni krouzek, mozna tesneni. Ale emulzi pod vikem nemam, voda se straci, olej v norme. Pokud to vyjde nad 20tis. zbavuji se santika a budu mit ND. Uz do toho nechcu vrazet. Ale slouzil pekne.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

Ten setrvačník po repasu se celý rozletěl? Chyba montáže, nebo ten repas stál za houby?
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“