závady na i30

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: závady na i30

Příspěvek od Skyline »

Starší škodovky v testu dopadly vcelku uspokojivě.

FOTO: maž, Novinky
Dnes 12:52

Do statistik se zapsaly tři modely s logem Škody – Octavia, Fabia a Roomster (Yeti a Superb hodnoceny nebyly). V kategorii 2 až 3 roky skončila Octavia na 54. místě s průměrným počtem závad 5,5 procent. Nejbližší konkurenti, Focus a Golf, dopadli lépe – Focus 38. místo a 4,7 %, Golf 24. místo a 4,2 %. Kia Ceed skončila na nezáviděníhodné 107. pozici s průměrným počtem závad 8,0 %. Octavia si vedla pouze průměrně, ale určitě ne špatně – stejného výsledku dosáhlo i BMW řady 5 nebo VW Passat.

Loni si CEED vedl tusim o 80 pozic lepe, je zajimave jaky ma najednou propad :-k otázkou je kvůli čemu, žárovkám???
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: závady na i30

Příspěvek od matysekul »

A i30 na 67 místě s 5,8 procenty ;)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: závady na i30

Příspěvek od Skyline »

1 TOYOTA PRIUS 39 1.9
2 TOYOTA AURIS 38 2.6
2 MAZDA 2 34 2.6
4 PORSCHE BOXSTER/CAYMAN 31 2.8
4 VW GOLFPLUS 40 2.8
6 FORD FUSION 34 3.0
7 TOYOTA COROLLA VERSO 47 3.1
8 MAZDA 3 39 3.2
9 OPEL AGILA 25 3.3
9 SUZUKI SX4 38 3.3

Jak Auris tak Suzuki bylo v mem hledáčku, hm.

Na druhou stranu s OII jsem najel za 3 roky 170000 a uplne v pohode jen jednou jsem musel meniit spojkové ložisko nebo tak nějak a ty dopadly jen průměrně.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: závady na i30

Příspěvek od vena.m »

Tak se my dneska stala nepříjemná věc. Zastavil sem před vraty a vystoupil že si je odemknu, tak samozřejmě sem auto nevypínal jen sem zavřel dveře. Otevřel sem vrata, jdu k autu, tahám za kliku a EJHLE...dveře nejdou otevřít #-o pojistka byla sice otevřená,ale asi nedostatečně. Už se my to asi 2x stalo poslední dobou,že když sem ty dveře jen špatně dovřel (minule) že sem je otevřel až po chvilce. Na štěstí sem si vzpoměl že při otevření dveří (nevím jestli to platí jen pro řidičovi) se otevře i kufr auta....tak sem tam vlezl a otevřel pojistku u zadních dveří a bylo to. Nevím jestli se ten mechanismus unavil a je potřeba při otevírání dveří tu páčku opravdu zatáhnout až do konce aby nezůstala pojistka otevřená jen na třičtvrtě. Už se vám to někomu stalo?? To nevím co bych dělal kdyby se ten kufr otevřel až po vypnutí motoru automaticky :-k
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: závady na i30

Příspěvek od 89majlo96 »

mne sa minule stalo to ze som viezol niekoho vzadu a isiel vystupit a nesli mu otvorit prave dvere. Poistka nebola zaistena, vystupil som a chcel som otvorit zvonku, myslel som si totiz ze je zapadnuta detska poistka, ale neslo to ani zvonku. Tak osoba vystupila druhou stranou. Po prichode domov som to skusil a vsetko fungovalo aj z vnutra aj z vonku. Myslim si ze sa do dveri zabuchol kabat alebo bezp. pas :-k

Inak vcera som spozoroval ze mi nejak preblikuje led podsvietenie pri vstupe USB. Svieti stale, ale meni sa jeho intenzita, raz svieti silno, raz slabo. Asi mam "stastie" na to podsvietenie, kvoli nemu mi uz menili panel ovladania ventilacie.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: závady na i30

Příspěvek od vlado1979 »

Majlo.
To isté poznám a stalo sa mi to viackrát. Viezol som niekoho vzadu a nemohol sa dostať von. Riešil som to tak, že som celé auto uzamkol a odomkol cez tlačidlo na dverách vodiča a dvere išli otvoriť. Tiež sa mi stala zopárkrát nepríjemnosť, že auto som zaparkoval, ale zistil som, že na zadných sedačkách mi ostala taška, takže som išiel cez pravé zadné dvere do auta a nešli otvoriť zvonku. Žiadny zaseknutý kabát ani pás. Pravé zadné dvere sa bezdôvodne zamykali. Nie raz, ale opakovane. Pri ľavých to nerobilo, pravé sa zasekávali zvnútra aj z vonkajšej strany. Zaujímavé :-k . Nejako som to neriešil, pretože cestujeme iba dvaja a na zadných sedačkách nevozíme nič a pri garančke vždy zabudol :shock: spomenúť. Žeby ďalšia závada z výroby ? Taká tu ešte nie je :mrgreen:
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: závady na i30

Příspěvek od 89majlo96 »

No moze byt ze to je od vyroby. Ale nabuduce budem aspon vediet ze to treba zamknut a odomknut :wink: Tiez ma to nejako netrapi, stalo sa to prvy krat a vzadu vozim niekoho mozno raz za 2 mesiace.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: závady na i30

Příspěvek od alarm »

stalo sa to aj mne, pár krát, ale vždy som bol na vine ja, lebo pri vystupovaní som sa šuchol o preklápací čudlík vo vodičových dverách, ktorý zamyká.Ostal v takej polovičnej polohe,ani zavretý, ani otvorený.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: závady na i30

Příspěvek od laufas »

taky se nam nekdy zadni dvere neodemcou po vytazeni klicku, ale nejsem si jistej, jestli se neodemknou pouze ty zadni, proto zavadu spojuji se spinaci skrinkou. btw tato zavada uz tady je zminena
i30 1.4 + kn, 12/2007
Vlček Pavel
*
Příspěvky: 43
Registrován: 14 zář 2011, 11:10

Re: závady na i30

Příspěvek od Vlček Pavel »

Cvrček píše:
Vlček Pavel píše:Děkuji za námět k další činnosti. Samozřejmě se na to chystám, popsat i další závady. Nemusím je hledat, vím o nich. Není to pořád dokola to samé. Závad přibývá a přibývá. Samozřejmě by bylo lepší psát o něčem jiném, třeba o potištěných tričkách s nápisem Hyundai, atd... Ale myslím si, že v této diskuzi jde o to, vyměnit si zkušenosti a kdo ví, tak poradí ostatním. O tom ta diskuze je ne? A kdo má jiný názor, tak ať to nečte. Ať si čte pořád dokola třeba o těch tričkách.
jsem ti Pavle psal příspěvek o pár řádků níže se 4 škodovkami, četl jsi to? A co ty na to?
Zdar Cvrčku. Rád bych si Tvůj příspěvek přečetl, ale o pár řádků níže nic nemám. A ani to nemohu najít. Můžeš mně dát nějaký odkaz či to poslat jako soukromou zprávu? Přiznávám, že tady to vyhledávání a vůbec ta orientace v diskuzi mně dělá problémy. Zdar Pavel.
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: závady na i30

Příspěvek od Cvrček »

Pavle, tak tady to je.. (asi o 3 strany zpátky)..
Co ty na to?
--------------------------------
úte pro 20, 2011 5:07 pm
-------------------------------
Pavle Vlčku zdar,
jakmile jsem se to dozvěděl a pořešil, musím ti člověče odvyprávět: kamarád (firma) nakoupil před nedávnem v akci 4 auta od Škodovky
(2xOctavia, 2xFabia - všechno benzíny ale na ty byla cena, je vidět, že Diesely škodovka zlevňovat nechce)
a co se mu stalo:

Všechna 4 auta jsou nyní v servisu a firma stojí... U Octavií: u jedné se zbláznila elektronika (auto se odemyká, zamyká, spouští se světla - jak je autu libo )
u druhé je to "jen" potíž se startováním (točí 2-3x klíčkem, než naskočí). U obou Fábií spotřeba mnohem výše nad limitem, který výrobce udává (8 l mimo město,
při dodržování 80 km rychlosti - už jsou na diagnostice) a teď se podrž: poprvé ho vykopli, že si auta "sedají" podruhé už jsem posloužil jako mediátor
a výsledkem byla dohoda, při které auta prohlédnou, případně ihned opraví, ale k záruce se vyjádří až po odhalení příčiny (to mi přijde vtipné, když auta ujela od 1200km do 2700 km)
takže nás asi čekají ještě další dohady (u prvního auta - Octy - mám info, že pro jistotu měněna celá ŘJ, odkuď jinud? než z Číny,..

Jen nejvtipnější bylo, jak SRDCEM ZARYTÝ ŠKODOVKÁŘ /a já měl před tím též Octavii/ nadává jak špaček a vyhrožuje, že ten šrot vrátí a koupí HYUNDAIE
(jsem mu od počátku radil, a to by mě prodejce měl nosit 1 rok na rukou a já mít garančky zdarma, když mu tam dotáhnu kupce na 4 auta na jejich leasing).
No věřil bys tomu? Já ještě před 5 dny NE. Jen se ale potvrdilo mé podezření: pokuď člověk neumí argumentovat, nikdo se s ním nemaže, a to ani během platné záruky..
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: závady na i30

Příspěvek od boal »

No nevim dělám ve firmě již 15 rok a máme jen Škodovky za tu dobu jsme jich měli hodne přes 200.
Každopádně se jednalo predevším o Octavie generaci a musim rict ze jsou to spolehliva auta a pristup servisu je samozrejme OK. Je pravda, že za tu dobu jsme měli 2 problémové. Jedna z nich hodně prostě motor každou chvíli přešel do nouzového režimu a nikdo nevěděl proč - měnilo se skoro vše, ale vždy dojela v podstate, až do prodeje se problém opakoval sice řídce, ale přece. Ta druha si ani nepamatuju to se tolik nevleklo.
Každopádně si myslim, že kdybychom kupovali Hyundaje bude moje hlášení velmi podobné a příistup servisu take perfektni.
Všechna moderní auta jsou při slušném zacházení dle mě spolehlivá a přístup servisu k velkému odběrateli je úpllně jiný než k soukromnikovi.
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: závady na i30

Příspěvek od karel2 »

ad neodemknute dvere: Taky se hlasim do klubu postizenych. Delalo to nepravidelne-pravidelne na LZ dverich. Bohuzel nic, co bych byl schopnej ukazat v servise na pozadani. Ted mi to uz tak mesic neudelalo. Asi az bude zase teplo, tak to zacne.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: závady na i30

Příspěvek od vlado1979 »

Kolega z práce má i30cw 1,4. Kupoval v 2010, takže made in CZ. Po 300 km sa vyparila chladiaca kvapalina, takže odťah do servisu. Vraj vo výrobe chlapík nedobre utiahol hadicu. Buď išla linka rýchlo a je nemehlo alebo sa úmyselne na to vybodol (platy v škodovke sú vyššie). Po 3000 km výmena predných tlmičov, potom zvolávačka na zadné tlmiče. Zlé uloženie tlmičov od výroby. Túto zvolávačku som nezaregistroval, asi kontaktovali iba majiteľov dotknutých áut. Zaujímavé, že žiadna správa v médiach. Keď bola oficiálna zvolávačka k VW motorom TDI, na diskusiách bola z toho hystéria. Keď som mu spomínal nech si pozrie test po 100 tisíc km a tému hrdza, tak sa nasral.

To, že šéf VW Winterkorn stratil dobrú náladu pri usadnutí do nového i30 je pekné (bolo plno odkazov), ale média neinformujú o tom ako sa tváril, keď si prečítal test i30 po 100 tisíc km. Asi sa smeje dodnes :mrgreen:
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: závady na i30

Příspěvek od Borek »

vlado1979 píše:To, že šéf VW Winterkorn stratil dobrú náladu pri usadnutí do nového i30 je pekné (bolo plno odkazov), ale média neinformujú o tom ako sa tváril, keď si prečítal test i30 po 100 tisíc km. Asi sa smeje dodnes :mrgreen:
Vlado,možná se směje,když tam psali o "povrchové" korozi,ale určitě se směje celý svět při pohledu na tabulku všech aut co testovali a vidí na dně tabulky tragický VW Touran a další VW a Audi :mrgreen: .Ještě myslíš,že se při čtení Autobildu a testu na 100000km usmívá. :mrgreen: :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“