A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomson-tr
***
Příspěvky: 536
Registrován: 11 bře 2008, 18:30
Bydliště: Slovensko-TR

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Tomson-tr »

Ja som sa to musel tu opytat lebo ked sa nieco pytam vo svojej teme tak si vacsinou musim aj sam odpovedat :D
BLACK HYUNDAI SCOUPE TURBO - pink wheels ,znížený ,blow-off ,podložky pod kolami ,white introš ,celkom dobra muzika......

V najbližšej dobe IC ,lepšia music a kopu dalších vecí ak budu peniažky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Nazdárek, tak jsem tu po dloooouhé době :)
A hned zas s nemilou zprávou.
Zřejmě mi odešel homokineťák... PP kolo.
Nevíte nááááhodou, kde ho sehnat a za kolik?
V první chvíli jsem si myslel, že to je ložisko, ale vzhledem k tomu, že když zatočím, tak je pak chvíli klid, ale po chvíli začne zas pekelné škubání volantem...
No prostě je to homouš, ale kde ho sehnat...

Tak mi napadá, že HK by to nemusel být...trhá to volantem i při jízdě na volnoběh....to spíš vypadá na ložisko...
Tak nevím, jak jsem koukal, na AK je normálně mají, jen nejsou skladem :lol: Jen nevím, jestli tedy HK nebo ložiska...

EDIT: Opravil jsem překlepy :D
Naposledy upravil(a) Kull dne 09 led 2012, 08:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od mirpie »

jedině odpojit těhlici od zbytku auta, vytáhnout ven s i nábojem a ložiskem a vším co na tom je a zkusit zakvedlat s nábojem jestli je vůle na ložisku. Měl jsem v háji ložisko na coupe a řešil jsem stejné dilema, zda jeto kloub nebo ložisko, Po odpojení od poloosy bylo jasno. Takjako tak to budeš muset odpojit v obou případech, tak to udělej hned, jen ti bude stát auto o den nebo dva déle, ale koupíš správný díl.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Uáááá, zrovinka tohle jsem moc slyšet nechtěl. Nemám garáž a venku se mi pod tím ležet nechce. Dobu, kdy jsem s nadšením v -20ti spravoval spojku už odvál čas :D
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od mirpie »

tak ložisko ani homokloub nemá čidla s drátkama do jednotky na kterou by ses napíchnul a řekla ti že vnější kroužek ložiska pp kola je vymačkaný....
A to že ti volant kope i při jízdě bez plynu v přímém směru může zrovnatak dělat kineťák, pokud je na tom už hodně zle.
Nejmín jak se k tomu dostat je odpojit spodní (ramenní čep) a tlumič a pak to celé stáhnout z poloosy obtočením kolem rejdového čepu, jde to, měnil jsem takto vadný ABS kroužek. Pak máš možnost zjistit tu vůli na ložisko zda je či není. Vadný kloub moc nepoznáš, pokud s ním nejde hýbat vyloženě lehce a volně.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

Tak zrovna pokud to dělá takhle výrazný věci, mělo by to být na kloubu vidět... normálně zvedni auto na heveru a zkus zacloumat s kolem, vím že v krajních polohách když auto nestojí na zemi je prd poznat ale je to jednoduchá diagnostika co 100%zabere. Navíc po zkušenostech s odjebnutejme ložiskama bych řekl že každý ložisko předtím než odejde začne zpívat (nebo hučet) pokud jsi nic neslyšel, bude to kloub :)

Mimochodem, nechceš změnit název tématu Kullíku? :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kull
**
Příspěvky: 245
Registrován: 09 lis 2007, 20:37

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Kull »

Homokineťák řval při rejdu naplno docela silně. Posledních 14dní se to zhoršlovalo. Ložisko nevím, protože mám vždy na plný pecky Metallicu v autě. Nebo Sepulturu nebo něco podobnýho :D
Nejvíc mě štve, že jak (stále ještě) dělám ten byt, není čas vůbec na opravy. letos (vlastně loni) jsem to ani nezul ze zimáků :D
Klidně změň název...na jakej?
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: A je pryč...aneb Černej ďábel v rukou Kulla opravitele ;

Příspěvek od Yurii »

No nevim, ten název si nějákej vymysli... ono neni na škodu občas to rádio v autě vypnout a poslechnout si co ti vlastně chce říct :)

Asi půl roku před koupí Otloukánka sem se v něm s Hovorysem byl projet bez rádia abysme si mohli pokecat, motor šlapal jako hodinky a nikde nic nebouchalo. Když sem auto za cca 4 měsíce potom od něj kupoval, byly vymlácený všechny čepy, klouby poloos při rejdu řvaly o pomoc a motor od tý doby klepe jakoby v něm kutala hromada permoníků :) A Hovorys se tvářil jakože o poloosách a čepech vůbec nic neví bodejť by jo když měl pořád rádio na plný kule :mrgreen:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“