Imobilizér

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Imobilizér

Příspěvek od kritik »

V manuálu je informace,pokud dojde k pokusu o odcizení auta,Imobilizér nedovolí motor nastartovat.Dále tam stojí,jak použít kód.Prodejce mi ale žádný kód nesdělil a servisní technik mi řekl,že takového tam nic není,že v klíčku je čip.Tomu rozumím,ale kde najdu správný kód,když Imobilizér nedovolí motor spustit? Je to snad číselný kód na kovovém štítku od klíčků vozidla? Jde o ATOS-Prim z roku 2008. Může mi někdo poradit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od Rudolf »

Myslím, že je to myšleno tak, že pokud nemá zloděj originální klíček s cívečkou imobilizéru, nejde auto nastartovat.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Imobilizér

Příspěvek od kritik »

V manuálu je napsáno asi toto: Jestliže Imobilizer zablokuje spouštění motoru,postupujte tak,že zadáte kód takto. Pro nulu,otočte klíčkem 10 krát. Pro trojku třikrát a tak dále podle dalších číslic vašeho kódu.Takže jde o něco jiného.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od Rudolf »

Já bych si tipnul na to číslo z plíšku. Co odpojení baterie a její opětné znovuzapojení za pár minut?
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Imobilizér

Příspěvek od Josef »

Platí pro Getz, ale předpokládám, že stejnou věc neřešili u dalších modelů jinak

Kod je nalepený na plastové kartě s nápisem KODE CARD (velikost kreditky), popis použití je na straně 16 návodu k obsluze. Kovový štítek je pouze číslo klíče pro dodatečnou výrobu (strana 14)
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Imobilizér

Příspěvek od kritik »

Díky za odpověď ale o plastové kartě nic nevím,nic takového jsem nedostal a ani nenašel.Kde bych tu plastovou kartu měl hledat?
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Imobilizér

Příspěvek od Josef »

Já jí dostal současně se všemi doklady od auta při prodeji
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Imobilizér

Příspěvek od kritik »

Tak díky za radu,hodně jsem pochopil.Budu se muset obrátit znovu na prodejce.Vůbec mne to nepřekvapuje,protože to co jsem zažil s autem,než jsem ho mohl normálně používat,to byl horor.Proto také servisům i prodejcům Hyundaie moc nefandím.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od Rudolf »

Já jsem kartičku nedostal a bavil jsem se v servise s technikem a tahle "finta" s klíčkem snad u novějších modelů nefunguje. Jinak při ztrátě jednoho klíčku ti udělá klíč s cívkou lépe vybavený obchod s klíči. I v malých městech.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ATOS“