zalomená anténa

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
hryza
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2011, 09:01

zalomená anténa

Příspěvek od hryza »

Co dělat, když došlo k ulomení antény, ale tím stylem, že závit zůstal zalomen v té patici co je napevno na střeše, Dá se tam nějak snadno dostat, nebo se musí do servisu? Představa orvaného tapecírunku na stropě se mi moc nelíbí. Nebo to jde nějak sundat zvenku?

Díky moc za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: zalomená anténa

Příspěvek od Josef »

I v servisu půjdou zevnitř :cry:
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: zalomená anténa

Příspěvek od Spajky007 »

odvrtat šroub jsou vrtáky na odvrtání šroubů protáhneš závit a mělo by to být ok
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomená anténa

Příspěvek od alvin »

Ja už mám tiež neorigoš anténu,pre toto isté,dalo sa to našťasie vyšróbovať a nahradiť sa to dá antenou kúpenou za necelých 150 Sk v prvej predajni autodielov
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
hryza
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2011, 09:01

Re: zalomená anténa

Příspěvek od hryza »

No, to já to bohužel nevyšroubuju, není to za co chytnout. A s tím vrtáním...nejsem si jistý, že udržím vrtačku na střeše tak rovně, abych odvrtal přesně jen ten šroub...
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: zalomená anténa

Příspěvek od Josef »

Koukni na getzclub.net Tam je i fotonávod jak se dostat k anténě zespodu =D>
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomená anténa

Příspěvek od Lukino »

Na Ford Mondeu jsem již také odvrtával. Auto myju ručně a po třech letech nešla anténa vyšroubovat no - teď už ji raději pravidelně sundavám a promazávám. Jinak jsem to odvrtal + použil vytahovák ze závitové sady. Závit jsem znovu prohnal závitníkem a koupil jen nový prut. Sice jsem si s tím dvě hodinky pohrál, ale nechtěl jet do servisu, aby mi sundali tapec - nemám iluze, že by jej tam vrátili nepoškozen...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: zalomená anténa

Příspěvek od Birkof »

Mám ulomenou i druhou, kterou jsem si tam dával sám, vykašlal jsem se na nějaké promazání, zrovna jsem u sebe nic neměl a pak už jsem byl líný :D
Každopádně jsem tam šel vnitřkem pod tapec, nikde jsem nic neorval a vypadá vše stále stejně jako z výroby....bohužel :D
Takže se toho nebát, najít si návod a vyměnit komplet, respektive jen držák a prut na střeše, ze spodu přišroubuješ zpět původní anténí kabel.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: zalomená anténa

Příspěvek od alvin »

pôvodnu anténu je možné bez problémov nahradiť škodováckou, z Felicie,či Fabie 1 generácie,mne už verne slúži 7 rokov,po tom,ako tú pôvodnu zabudol otec v umyvarke :P, dá sa kúpit za cca 7-8 e v prvej predajni autodielov. A pred umyvarkou, deň predtým,ako sa ju po zime hodlám navštíviť,nastiekam,pomocou hadičky do spoja WD40,inak si Veľrybáka umývam sám,ale po zime mu doprajem kefy,akurát dnes absolvoval očistu pomocou samoobslužnej Wapky,takže napokon antenova tortúra nebola potrebná,ale povolila pekne,rukou
Přílohy
velrabak&daewrolety.jpg
velrabak&daewrolety.jpg (32.92 KiB) Zobrazeno 3710 x
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: zalomená anténa

Příspěvek od alarm »

Na zalomené skrutky sa ako prvá a najlepšia metóda mne javí zakúpiť lavotočivý vrták. Dnešné vrtačky už majú obojstranné vrtanie. Vyhoda je v tom, že ak začnem odvrtavať skrutku , to znamená tlačím do nej, tak rezné sily, ktoré tam pôsobia, majú orientáciu, ktorá skrutku povoluje. V tomto prípade pozor, zalomená skrutka má len cca 6-8mm, takže by som doporučil navliecť na vrták trubku, aby vrták trčal nie viac, ako tých 6mm, inak hrozí diera v streche. AK sa podarí ju prevrtať celú, často to potom ide plochým šroubovákom vytočiť, pretože sa odstráni pnutie a po prevrtaní ostane zo skrutky trubka.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „GETZ“