Problém s topením, netopí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
marektylsar
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2012, 14:34

Problém s topením, netopí.

Příspěvek od marektylsar »

Dobrý den chtěl bych se prosím vas touto cestou zeptat jestli nevíte jak odstranit poruchu na Hyundai accent 1.3 liftback 3 .dveřová rok výroby 1997 na vytápění.Fouká to studený vzduch,netopí to a nejde na přístrojové desce ukazatel teploty.Mohly by ste mi prosím vás poradit co s tím.Ještě bych se chtěl zeptat jelikož mam auto 2 rok a jsem s ním spokojen jestli se dá sehnat knížka udržba a opravy auta.Předem moc děkuji nevedel jsem na koho se mam obratit a nasel jsem na internetu vas klub. Děkuji za odpovědi ale zatím sem na to nepřišel
Naposledy upravil(a) marektylsar dne 26 led 2012, 08:54, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od Farrael »

Přejmenoval jsem ti to a přesunul. Accent tu má samostatnou sekci. V donwload sekci by si tě zachvilku nikdo ani nevšiml.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od MICHAL77 »

No já myslím že pokud nenapíše rok výroby asi se do rad také nikdo nepohrne a navíc ne email...... :-k [-X
.........
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od enjoy »

no já nevím...co třeba termostat?
edit:a jestli si to chtěl na emajl,tak máš smůlu :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od MICHAL77 »

Pokud je to X3 tak to bodou na 50% dvě poruchy, jedna je ta že odešlo čidlo či budík teplony, nebo někde upadl drát....., druhá je asi v háji podtlakové ovládání topení, myslím že je to tam vše ovládané hadičkama a podtlakem, musí bejt nastartovanej motor když se chce něco ladit.... aspoň u toho našeho tam vedou jen hadičky a drátky, žádné lanko..... Na email nikomu koho neznám nic neodesílám :D/ už takto mám spamu plný zuby..... [-X
.........
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od Farrael »

Jo to je pravda. Jak tu neni rok výroby tak je to taky těžký. Každopádně to bude cokoliv staršího než je MCčko podle obsahu. To že to chtěl na mail jsem přehlédl. Nebude to tedy stálý návštěvník. Inu nechám to tady týden. Pokud nezareaguje máznu to jako zbytečné téma. Emailovou poštu tady nevedeme.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
marektylsar
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2012, 14:34

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od marektylsar »

Farrael píše:Jo to je pravda. Jak tu neni rok výroby tak je to taky těžký. Každopádně to bude cokoliv staršího než je MCčko podle obsahu. To že to chtěl na mail jsem přehlédl. Nebude to tedy stálý návštěvník. Inu nechám to tady týden. Pokud nezareaguje máznu to jako zbytečné téma. Emailovou poštu tady nevedeme.
dobrý den Emailovou poštu jsem zrušil nevěděl jsem kam byste mi to psali.rok výroby 1997 hyundaie accent 1.3
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od mirpie »

začal bych kontrolou termostatu. Je možný že se ti seknul v otevřený poloze a chladivo tak už od startu valí do chladiče. A obzvlášť ted v zimě to pak není možný ohřát ani na 60°C... Teprve po termsotatu bych řešil čidlo teploty a hadice do radiatoru, či podtlakové ovládání klapky.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
marektylsar
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2012, 14:34

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od marektylsar »

mirpie píše:začal bych kontrolou termostatu. Je možný že se ti seknul v otevřený poloze a chladivo tak už od startu valí do chladiče. A obzvlášť ted v zimě to pak není možný ohřát ani na 60°C... Teprve po termsotatu bych řešil čidlo teploty a hadice do radiatoru, či podtlakové ovládání klapky.
dik zítra to hned vyskouším jestli je to termostatem a pak se uvidí
marektylsar
Příspěvky: 4
Registrován: 25 led 2012, 14:34

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od marektylsar »

Čau všichni, tak dík za rady a náměty závadu jsem dneska odstranil. Byl zaseklý termostat. Mockrát děkuji

čau Mara
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od enjoy »

To je dobrý,já mu jako první správně poradím a smetanu slízne Mirpie :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Ferenc89
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2012, 21:04

Re: Problém s topením, netopí.

Příspěvek od Ferenc89 »

Zdravicko rad bych se s vami poradil a vyuzil tohoto tematu, jelikoz problem je prakticky totozny..

Mame Hyundai Accent 1996 12V - V podstate netopi, vzduch se ohraje tak max na pokojovou teplotu? (odhadem 15-20°C), obcas se stalo ze zacal topit normalne, ale behem chvile zase prestal. Rucicka teploty nevystopi ani na to vyznacene minimum, kdyz je auto nahozene a stoji na volnobeh tak po nejake delsi dobe se k minimu alespon priblizi..

Takze koukam ze tu radite o termostatu, ale kde jej laik najde?
A co ty hadice, jestli se zahrivaji nebo ne.. v pripade termostatu se zahrivaji nebo ne? :D

Dekuji moc za kazdou radu ! :hyu:
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“