Výkup od AAA

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od Farrael »

Jojo. Strejda u nich dělal a je to jak se píše. Dalším argumentem bývá ještě, že když to přivezete, tak zrovna přivezli na jinou pobočku dvě v lepším stavu a za míň peněz a tak za to nemůžou dát tolik atd. atd.
Je to jedna velká mafie. Nakonec od nich musel jít pryč, neboť na to neměl žaludek co je tam za podvody. O falšování servisních knížek atd. ani nemluvě.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od mirpie »

jo to už je věc jiná. Znám příhodu, známý známého tam šel pro auto. Naleštěný, stav ok, zánovní pneu. Pána odvedli do zázemí firmy na kávu na podpis smlouvy, že mu mezitím nachystají auto. Nachystali. Naštěstí byl tak pozornej, že když se chystal odjet, tak si všiml, že mu nasadili sjetý pneu. Ve smlouvě o pneu ani zmínka. Udělali bu bu bu, že ten mechanik poletí. Zřejmě běžná praxe, jen chyba toho, kdo si nevšimne. A podobných každodenních "přehmatů" je tam určitě více.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od MICHAL77 »

Už párkrát jsem tam vezl auto na prodání :D , vždy ta stejná písnička... Ale podařilo se mi s nima vydrbat, při prodeji renaultu espace 2,2i qvadra jem moc dobře věděl že je dost načnuté lanko otevírání kapoty a navíc se kapota při otevírání musela zatlačit určitým směrem, dost fuška pro dva... Technik co auto měl prohlídnout (velkej king) se s vervou hnal k páce kapoty a samozřejmě dle očekávání lanko urval, pak otevíral kapotu šroubovákem a propíchnul chladič.... Dostal jsem za něj svejch 30 a to na něm náhon 4x4 šel jen někdy, žralo to olej (nájezd 350tisíc), brzdy nic moc, no celej stav byl KO... Dobře se zadařilo prodat.... :wink:
.........
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od miro263 »

Teraz pouzivaju uz aj SMS.

Pride ti SMS s textom: "Dobry den, mam vazny zaujem o vase vozidlo. Prosim kontaktujte ma na XXXXX s pozdravom XXX". ( teda taketo nejake znenie, kontakt telefon je pevna linka.)
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od lada 71 »

Osobní zkušenost s lupičema z AAA nemám, ale kámoš asi tak před 5-ti lety dával do Áček auto. Vyplatili mu peníze na ruku, o tom žádná, ale díky tomu, že on to konkrétní auto kupoval jako nové a byl jediný majitel, tak věděl, co s autem je a není. Auto mělo najeto poctivých 150 tkm a vše doloženo servisní knížkou. Když jel asi za týden kolem, tak se šel do toho stejného bazaru podívat a najednou, stal se zázrak. Auto mělo najeto "jen" 80 tkm. Začal se tedy o své auto jakoby zajímat, že ho chce koupit. Servisní knížku mu neukázal, ale prej je vše O.K. a doloženo serviskou a dají mu jí k nahlédnutí, až se domluví a budou sepisovat smlouvu. Tak mu po pár minutách vysvětlil, že se nemusí snažit a že se jen na vlastní zkušenost přesvědčil, jací to jsou podvodníci a stáčení kilometrů a čachry se serviskama jsou v Áčkách zcela běžnou praxí. Že to vážně ty naše zákonodárce nesere a někdo s tím už konečně nezatočí. I to byl u mě dost významnej důvod, proč jsem nešel za poloviční peníz do něčeho jetého z bazaru, ale raději jsem chtěl čichat dražší novotinu.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od Mexican »

a preto na nich nepodal zalobu? uz len z poskodzovania dobreho mena ako majitela, pretoze v TP je jeho meno. V tomto je u nas zasadny problem - pretacanie km je trestne ale nikto sa nema k tomu ich usvedcit. A verte jedna-dve oficlane kauzy a mno bazarnikov si na to da extra pozor
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od Hardcam »

mirpie: samozrejme, ze bysme byli takovi, protoze pokud nechces bejt svine, tak u nich nemas co delat...oni chtej predevsim perfektni vyjednavace, ne lidi se soucitem ke kupujicimu :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od mirpie »

tak kdyby finanční poradci, domovní prodejci energií, lidi z AAA a jiní féroví srdeční lidé z podobných firem měli soucit, tak nic nevydělají.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od lada 71 »

Mexican: Žalobou na takovéto nepoctivé bazarníky asi nic nezmůžeš. Když to není pořádně ošetřeno zákonem, tak není žádná šance. Oni jsou totiž dva údaje: 1) Vozidlo má "najeto" tolik a tolik kilometrů a nebo 2) "stav tachometru". Dokonce nedávno u nás proběhlo na netu info, že zákonodárci chtějí zcela legálně uzákonit možnost stáčení kilometrů. Vážně to nemá s logikou a s poctivostí nic společného a hlava mi to nebere. Finta je jednoduchá. Přivezeš do bazaru auto, které má najeto 150 tkm. A najednou druhý den se prodává s označením "stav tachometru" 80 tkm. Když se někdo po čase ozve, že to byl nepravdivý údaj, tak ti v bazaru "vysvětlí", že se následně na vozidle vyskytla závada na tachometru a oni ho "vyměnily" za již použitý tachometr, který měl na počítadle natočeno podstatně méně. Když jsem kdysi v TV viděl reportáž o našich bazarech a srovnání s bazary v Rakousku, tak by člověk plakal. Tam autobazar naprosto odpovídá za veškeré informace a údaje, které jsou o autu k dispozici. Bazar je ten hlavní a povinný, který si musí veškeré údaje o voze od předešlého majitele zjistit a prolustrovat a následnému dalšímu majiteli nesmí nic zatajovat, nebo pozměňovat jakékoliv údaje o voze. Pokud by podváděl, okamžitě mu je odebrána licence a nesmí dále podnikat v oboru. A samozřejmě pokuta a povinnost uhradit poškozenému - podvedenému, veškerou finanční újmu spojenou s nepoctivým prodejem. Jak jednoduché, když je od zákonodárců snaha ochránit poctivé prodejce a kupující.
mirpie: Tak ať takový lidé nic nevydělají. To přeci není hnacím motorem ekonomiky, podvádět a lhát. I když v těchto končinách to je jinak.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od mirpie »

já jsem zatím kupoval jen ojetiny a na tachometr jsem se nikdy nedíval, to nemá smysl. Jen jsem u auta co mě zajímalo strávil podstatnou dobu na to, abych zjistil co tomu je a není. Ale v áčkách jsem pro auto nikdy nebyl, tam to prostě smrdí, byť tam jsou i pěkné kousky, ale taky náležitě naceněné.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od lada 71 »

mirpie: Jasně, pokud se trochu v autech vyznáš, tak stav tacho by tě neměl nijak zásadně ovlivnit a jde hlavně o celkový stav a kondici vozu. Ale ne každý se v autech vyzná a pro spoustu lidí je právě údaj na tachometru tím podstatným, jestli se o uvedený vůz bude dál zajímat. Pokud by údaj na tacho nebyl podstatný při prodeji, tak ho bazarníci nestáčejí.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od mirpie »

čímž neříkám, že to není prasárna. Měl by to být trestný čin s minimální sazbou 5let v kamenolomu, nebo veřejně prospěšných prací, když máme ty přeplněné věznice.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od Chasnik »

Ono možná záleží taky na tom, jak staré auto tam člověk veze. Já jim prodal auto dvakrát, kamarád na moje doporučení jednou. Vždy spokojenost.

Jasně, kdybych si počkal a trpělivě předváděl zájemcům z inzerce auto do alelujá, tak by si ho možná někdo časem o nějakých 10 - 15 dráž koupil. To je otázka aktuálních preferencí...

Fiata jsem zkoušel prodat i sám. Nejdřív za 150k, bylo asi 8 zájemců, většina z nich se ráda svezla (někteří klidně i 30 km), aby mi po skončení předváděcí jízdy řekli, že z Německa se vozí auta s ABS za stejné ceny (jako kdyby to nevěděl dřív, trotl). Potom stálo auto v bazaru na komisi, po měsíci jsem ho stáhl (po nějakém čase majitele zavřeli za podvody, neplatil lidem prachy za prodaný auta v komisi - holt jsem měl asi štěstíčko). Potom jsem slevil na 135, zavolali z áček, že by mi dali 130. Přijel jsem tam, oni auto prohlídli, samozřejmě měli nějaký kecy kvůli běžným provozním škrábancům (ale to jsem čekal tyhle fígle) a našli prasklinu na zadní lampě. Nabídli 125. Ještě jsem to zkusil dát do ESA, tam mi řekli 95! Tak jsem to otočkou vzal do Chaber a za hodinu jsem odjížděl se 125 klackama.

Za Fordíka taky dali o 10 tisíc víc než v Auto ESA. Zkoušet to prodat sám jsem nechtěl, potřeboval jsem peníze na akontaci na Cwalíka...

Kamarád tam dával asi 3 nebo 4 roky starého Accorda. ESA nabídlo 300, AAA 340...

Rozhodně to nejsou lidumilové, ale to je celá tahle branže. Menší bazaristi budou používat stejné metody, nedělejme si iluze. Spolužák tam dělal a oni mají svoji databázi poptávek a tu mají k dispozici na výkupu. Takže když tam přivezete auto a oni vědí, že je ten ty poptávanej, tak jsou ochotní dát relativně slušný peníz.

Dopředu bych nikomu neříkal "nejezdi tam". Ať si to každý zkusí, pozeptá se jinde, dá to do inzerce, vyzkouší prodat sám. Napřímo je to samozřejmě za lepší peníz. A když člověk kvaltuje, tak potom není problém si nechat auto ocenit třeba v 3-4 výkupech, který vyjde nejlíp.

Ono je pěkný říct, že mě ti grázlové z AAA nasrali, protože mi nabídli jenom dvacku. Ale chybí dovětek, že např. Štěpánek Auto nebo Vendelín Dobromilný z Horního Řepova mi za to dali 35... Pak by to mělo větší vypovídací hodnotu.

Takže pokud znáte bazar, který ve výkupu nabízí pěkné peníze, tak sem s kontaktem. Určitě by to dost lidí zajímalo :)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od Hardcam »

Chasnik: od Stepanka jsem koupil Getze, protoze bazar na me pusobil dobre. Jednali se mnou fer, domu mi dali kopie vseho co jsem pozadoval. Za a) to byl nejlevnejsi kus v inzerci, cehoz ja se vubec nebojim, sam tak prodavam a za b) muj konkretni kus stal na servisu za tri roky 85Kc (nepocitam kotouce a rozvody) a dle servislogu Hyundaie jsem zjistil, ze nejvetsi zavada, coz je klikovka, byla odstranena uz predchozim majitelem v zaruce. Na vykup jsem tam ale nikdy nejel, protoze se mi neozvali. Tim, ze prijedu ze sve vule, zvysuju pravdepodobnost, ze mi nabidnou nizsi cenu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výkup od AAA

Příspěvek od Chasnik »

Nespekuluju o kvalitách vozů prodávaných v bazarech. Tohle téma je o výkupu. a fakt je, že za Accorda nám u Štěpánka letos v červenci nabídli 95 táců, ESA zaplatili 140, resp. 137, protože si účtují různé směšně zdůvodněné poplatky. Áčka nabídli ještě o 10 víc, ale chtěli vyměnit setrvák, s tím jsme se nechtěli matlat... nehledě na to, že sám o sobě je dost drahej :(

Kdybych nakupoval, díval bych se na to samozřejmě jinak. Nejsem tu od toho, abych hodnotil kvalitu služeb či důvěryhodnost značky. Pro mě je důležité, kolik a kdy dostanu, když se auta zbavím.

S tou poslední větou samozřejmě souhlasím, je lepší, když se ozvou sami :)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“