ACTA - Váš názor

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Váš názor na ACTA, SOPA, PIPA atd.

Nesouhlasím s ní.
12
43%
Nesouhlasím s ní a mám chuť bojovat
15
54%
Souhlasím s ní...
1
4%
 
Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ACTA - Váš názor

Příspěvek od Farrael »

Sice to nemá s našima autíčkama mnoho společného. Ale týká se to nás všech. Naše zasr. Evropská unie společně s naší ještě více zasr. vládou a amíkama nám chtěj omezovat internet a nahlížet nám do soukromí. Tj. do počítačů a to doslova. Pro ty co nevěděj o co jde se stačí podívat na novinky. Nebo si přečíst tento krásnej článek.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi ... egaprusvih
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Tringi »

Nevím jestli je týden nejlepším zdrojem, nicméně ACTA, SOPA & friends jsou pěkné svinstvo a ačkoliv jejich údajný účel by stál za úvahu, tak tím jak jsou zformulovány si nezadají s Orwelovým Big Brotherem nebo "nejlepšími" diktaturami současnosti a minulého století. Ale bez povšimnutí jsou v platnosti horší svinstva, počínaje DMCA, HADOPI a konče USA Patriot Actem, který umožňuje (píšu to z hlavy tak to nebude přesně) libovolnému vojenskému veliteli prohlásit kohokoliv za neuniformovaného nepřátelského bojovníka (insurgents), a tím pro něj přestávají na půdě USA platit ústavní práva i ženevská úmluva. De facto můžou i mě a za menší prohřešky než je tento příspěvek.

Občan se proti tomu může/musí vyjádřit ve volbách, případně šířit informovanost.
Nicméně zdá se, že zákazy žárovek, zabíjaček, a předlužení zatím lidem stále nestačí.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Farrael »

Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Tringi »

Podepsal jsem, ale petice jsou k ničemu, stejně jako těch 2000 lidí v Bratislavě protestujících proti korupci, není to žádná konkrétní akce, nulový efekt.

Salámová metoda je u nás hodně efektivní. Dneska se lidé vzbudili do světa, kde dávno neplatí presumpce neviny, ani svoboda slova, kde je trestní odpovědnost i za činy které nespáchali,
ve kterém za nasdílení písničky od Michaela Jacksona dostanou o rok více než doktor který ho zabil, a nikoho to netrápí, každý se tváří, jakože se ho to netýká. Což je de facto pravda, protože důsledně vymáhat tyto zákony by znamenalo zavřít téměř všechny, nicméně pro vlády je efektivní si takhle vyrobit na všechny bič, který je jednoduché aplikovat jakmile si někdo otevře hubu, jakmile ovce vybočí ze stáda, a ostatní ovce si už dají pozor na názor.

A naši ovčané se stále přelévají mezi ODS a ČSSD, jako kdyby mezi nimi byl nějaký rozdíl. Rádi znova a znova skočí na sliby těch samých lidí, pokaždé v jiné straně, kteří už po několikáté dělají opak toho, co měli původně v programu, pokud tedy nějaký program měli, a o jejich smysluplnosti si rozumný člověk myslí svoje. Ale i tihle opět zvolí Kalouska. Pak ani nic lepšího mít nemůžeme. Nevím proč tomu tak je, nechápu to.

Ale náš národ má vládu, která je jeho obrazem, a nic lepšího si zřejmě nezaslouží.

EDIT: A tak, jdu zítra "okupovat" náměstí, ať je sranda: http://pastebin.com/DdAsYEtv
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Engineer »

Včera v Bratislave som sa zúčastnil a dovolím si tvrdiť že bolo neuveriteľné čo dokáže dav spraviť.
O trochu viac agresie, verte či neverte, asi by sa stalo to isté čo v Grécku pred parlamentom...
Či to bude mať nejaký efekt sa ešte uvidí... Ale podobné akcice treba pravidelne organizovať a urobiť tlak verejnosti na nich, ak sa to nepodarí tak si pôjdeme po spravodlivosť sami!!!

PS: 5000 ľudí nie je málo....
http://www.mojevideo.sk/video/12a6e/pro ... 12_ba.html
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Borek »

Tringi-naprosto přesně a výstižně jsi to napsal :!: =D>
Všude samá kamera,odposlechy tlf.,zaznamenávání pohybu podle GPS v tlf,šmírování počítačů,mejlů....zkur..ý režim,EU a USA :evil: .
Když jsem včera v TV viděl,že jsem povinný nechat si prošmírovat notebook na letišti,hranicích bez protestu... #-o Zkurv..á doba :!:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Tringi »

Kdyby se v těch noteboocích alespoň hledaly věci, které mohou opravdu někomu způsobit vážnou újmu (což může pár jedniček a nul dost stěží) ...ale nějaké písničky? obrázky? kopie filmů? Jako vývojáři mi samozřejmě práva na duševní vlastnictví leží hodně na srdci, ale je absurdní si kvůli nim nechat osekávat základní práva a svobody.

Trh se mění a průmysl se musí přizpůsobovat. Výrobci aut taky přešli z karburátorů na vstřikování, protože si to trh žádal a rychlejší konkurence byla úspěšnější, místo toho aby lobovali za zákazy moderních technologií a soudili se o patenty na kdejaký kus železa v motoru. Herní průmysl už na to taky přichází. Příkladem budiž Valve Steam, kde je naprosto triviální si hru koupit a dostat spolehlivě do počítače, a spousta lidí tomu dá přednost před stahováním z pochybných zdrojů, problematickým zprovozňováním cracky, a rizikem zavlečení si různých potvor do počítače. A Steam má i zajímavý retrospektivní efekt, který pozoruju napříč známými (i na sobě) a tím je, že si zpětně (typicky v akcích) kupují hry, které si kdysi stáhli a crackli. Jen díky tomu míra pirátství klesla o desítky procent. Zato stažení a přehrání pirátské kopie filmu je mnohem pohodlnější, než kupování na discích na které potřebuju vhodnou mechaniku, a které mě nutí přetrpět nepřeskočitelné protipirátské spoty a reklamy, i když má své obtíže, například hledání vhodných titulků, zvukové stopy, vhodného formátu pro můj přehrávač a další. Pokud zábavní korporace přijdou se systémem (napadá mě netflix), který nebude mít ani tyhle obtíže, a umožní mi v momentě kdy se rozhodnu prostě koukat na film, pak u majority zvítězí lenost a těch pár drobných zaplatí.

Žádný legální systém pirátství nevymýtí úplně. A především pirátství třeba vděčí Microsoft u obliby OS Windows.
Naopak silnější represe povede jen k vývoji lepšího šifrování, decentralizace sdílení a k větší nespokojenosti mezi mladou generací. Vždyť nebýt původních snah zábavního průmyslu zabránit diskopitkám dávat empétrojky lunetikoidních autorů na své blogísky, technologie jako Direct Connect++ nebo Torrent by byly jen řídce využívanými akademickými projekty, ne-li pouze "na papíře."
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od miro263 »

ACTA -> ad acta
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od macháček »

Je obrzlodějna, vždyť už platíme autorská práva na všechno a kolikrát to s nějakým duševním vlastnictvím někoho vůbec nemá co dočinění viz. paměťovky do foťáků či USBflašky. Dal jsem si tu práci a spočítal jsem hodnotu lupenů na velké koncerty a festivaly, které si silážuji od roku 1996 (zábavovky, klubovky apod. neschovávám) a došel jsem k číslu něco přes 35 tisíc Kč, krom toho mám několik desítek vinylů, origo CD, DVD, VHS a MCkazet, tudíž si myslím, že jsem na autorských právech zaplatil docela slušnou sumu, na to abych si jednou za čas něco sosnul. To se mi fakt líbí zloději křičí: Chyťte zloděje! Doporučoval bych autorská práva i na stahování předkožky :mrgreen: majitelem práv je muž a platit by je měla žena tomu muži, případně u jisté menšiny muž muži navzájem :mrgreen: :shock: ](*,) .
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Hardcam »

K tomu se snad ani netreba vyjadrovat, je mi z toho soufl.

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavn ... co-je-acta

Komu se libi hudba z klipu, tak je to Wasa - New Andromeda Theory www.wasaru.com
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Borek »

Intergram,OSA....a další organizace na vybírání tzv.autorských poplatků,jsou státem legalizované a podporované gangsterské spolky,vybírající od lidí výpalné :evil: .Každý člověk téhle republiky,platí těmhle vyděračským šmejdům tisíce ročně,aniž by si kdy stáhnul nějakou písničku nebo film.Příklady-nahraji si na kameru svoji dovolenou(jsem autorem :!: )a doma si ji zkopíruji na DVD,video kazetu-jenže už při nákupu je mě v ceně PRÁZDNÉHO DVD,CD,kazety,diskety,paměťovky.......naúčtován autorský poplatek.Z ČEHO :?: Z mnou vytvořeného videa,dat.... :?: To stejné s TV a radio poplatky-proč mám jedné TV/rádiu platit poplatky(když ji třeba ani nesleduji,neposlouchám) :?: a druhým ne?Nebo poplatky z každé kopie na kopírce ](*,) .Jdu su nechat ofotit svoji tabulku,dopis....a z každé kopie z kopírky odvádím státním zlodějům peníze ](*,) .Za svůj dokument. #-o Co je to za autorský poplatek :?: ](*,)
Intergram a OSA jsou zlodějská megapakáž :!: Za staré doby se odváděly třeba při pořádání diskotéky....poplatky OSE a Intergram měl 1Kč z akce.Navíc se vyplňovaly repertoárové listy(hrané skladby,s uvedením autorů,vydavatelství u desek..).Takže člověk si říkal,OK-vědí co se na diskotéce,zábavě,plese.. hrálo,tak to těm hraným autorům snad pošlou. :idea: Po revoluci se Intergram odtrhl,aby mohl pořadatele vydírat neslýchanou výškou poplatků,jako OSA.A navíc se v povolovacích formulářích tučným písmem objevilo-repertoárový list-NEVYPLŇUJTE :!: Tak sakra,podle čeho rozdělují ty peníze autorům,když je ani nezajímá,co nebo kdo se hraje #-o :evil: Hlavně,když si pár vyčuraných,státem a fízly ](*,) podporovaných zlodějů skovávajících se za organizacemi jako OSA,Intergram,Dilia....mastí kapsy. :roll:
A teď by chtěli ještě vysávat soukromá data z tlf.,PC.. :?:Už teď je tohle policejní stát šmíráků.O takovém slídění a hlídání lidí,se mohlo STB jen zdát. :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od 69pavel »

tak nejhorsi na tom je ze uz nektere servery to zacly balit zaclo to aferou megaupload ,pote podobne mega to zabalily jeste driv nez na ne uhodili cinne organy a ted zrejme z obavy zacli dalsi servery jako http://btjunkie.org/goodbye.html a dalsi balit,pokud to pujde dale tkaovou cestou tak za chvili uz nestahnem nic, tak si rikam na co mi pak ten internet bude,jen nato abych zase platil nekomu pro nic zanic, zrusim to a bude klid, vratime se jeskyni tam na snad bylo nejlip.

jinak mimo tema a nechci zakladat druhe, posledni dobou se mezi pojistovnami rozmohl nesvar a za kazdou cenu chteji omezovat vyplaty plneni poj smluv a je jedno zda je to povinne ruceni,havarijni,zivotni,urazove a dalsi, prej maji mit odmeny nejen ztoho kolik udelaji smluv ale i ztoho kolik nevyplati klientum financni plneni. myslel jsem si ze je to drb,ale dle medii co ukazujou to bude asi pravda a clovek pak jen zabreci ze plati jak mourovaty a kdyz ma neco dostat tak nedostane nic, tak si rikam kam to spejeme,nejlepsi by bylo aby cely narod zrusil veskere pojistky a ta banda vyderacu padla na hubu,tak by to chtelo udelat se vsim v eto skurvene republice a vystrilet z jedne vody na cisto a zacit od nuly bez tech zlodeju co nam vladnou
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Tringi »

Něco podobného řešíme i ve vlákně Aktuální ceny PHM.
A co se týče toho vyst*ílení vládnoucích zlodějů ...říkám každé hysterce, která okolo mě plaší se sebevraždou, že když už do toho půjdou, tak ať při tom zkusí udělat i nějaký takový dobrý skutek. :twisted:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
jose3
**
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2010, 23:13
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od jose3 »

macháček píše:Je obrzlodějna, vždyť už platíme autorská práva na všechno a kolikrát to s nějakým duševním vlastnictvím někoho vůbec nemá co dočinění viz. paměťovky do foťáků či USBflašky.
Protože jsem už starší ročník, dobře si pamatuji když se zaváděly ty poplatky z nových CD, tiskáren apod. Zdůvodňoval se to právě přepalováním CD, stahováním atp. Od té doby se v tichosti zavedly i docela absurdní poplatky jako třeba to, že kina platí zvlášť aut. práva za hudbu ve filmech, nebo podnikatelé platí za to, že v prodejně hraje rádio. Taky třeba pořadatel kulturní akce platí, když dětský sbor nazpívá nějaké lidové písničky. Nikdo se nezabývá zkoumáním kam ty peníze vlastně jdou. A ještě zajímavější je, že když už se mluví o návratu ke starým časům kdy nic stahovat nešlo, tak se nemluví o tom, že by se současně zrušilo vybírání všech těch absurdních poplatků. Očividně je vidět, že jde jenom o to se ještě více napakovat a ne o nějakou spravedlnost. V tom případě by totiž jako protiváhu k zákazu stahování navrhli i zrušení poplatků z kina, flešek, tiskáren atp.
J.
I30 1.4 Patriot White z Nošovic r.v. 2010
Felda 1.3 MPI, r.v. 1996
Velorex 250 r.v. 1960
Java 250 r.v. 1965
moto ČZ125 s ručním řazením r.v.1950
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: ACTA - Váš názor

Příspěvek od Haer »

V prumyslu je bezne, ze ochrana patentem plati 10-20 let podle zeme (ci spolecenstvi), a to jen tehdy, je-li za udrzovani patentu pro tu kterou oblast jeho vlastnikem po tuto dobu placeno. Na jednu stranu to umozni drziteli patentu "zurocit" sve investice, na stranu druhou reguluje snahu si vse chranit - ochrana neni zadarmo a neni vecna, ale casove omezena, aby se po "rozumne" dobe mohla rozjet konkurence. Dojde-li k poruseni patentu, musi si na to jeho drzitel prijit sam, zadny stat nehlida, co kdo na jeho uzemi vyrabi a zda je to koser, zda ten ci onen vyrobce neporusuje ochranu dusevniho vlastnictvi. To je podle me smysluplne, motivujici k dalsimu rozvoji. Proc je proti tomu vydavatel chranen 50-70 let, zadarmo a jeste to za nej ma hlidat stat?
K tomu, jaky paskvil je samotna ACTA (celou jsem ji necetl, ale predpokladam, ze se ponese v podobnem duchu az do konce), se asi nema cenu ani vyjadrovat. Je to sileny blabol a nechapu, jak ho nekdo mohl podepsat. A bagatelizace, jakou jsem nedavno slysel, ze podpisem vlastne o nic nejde a ze nikdo zadna omezovani prav obcanu nechysta, to uz zustava uplne rozum stat. Bud chci umluvu dodrzovat a zavest do sveho pravniho radu a pak ji podepisu, nebo nechci a pak ji nepodepisuji. Tecka.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Odpovědět

Zpět na „Pokec“