Bezohlednost řidičů

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Mates »

Tak jsem se dneska brzo ráno přesvědčil o bezohlednosti některých řidičů. Vracel jsem se z německa přes hraniční přechod Petrovice. Na podkrušnohorské magistrále o obce Hrob jsem viděl fabii částečně ve škarpě. Zastavil jsem u mladé pani. Říkale že ji předjížděl nějaký dobrák v offroudu a jak se ho lekla tak sjela pravou stranou do škarpy. Stála tam přes hodinu. Tak jsem se s ní podělil o trochu teplého čaje s termosky, obešel auto a protže jsem jel dodávkou Mercedes Sprinter tak jsem zastavil dobráka v autě aby zastavil dopravu a lanem jsem pani vytáhnul. Zaráží mě proč na tak frekventované silnici nikdo za hodinu nezastaví a nepomůže. Příště se to může stát komukoliv jinému. Auto byla v pořádku tak jsme pokračovali každý svou cestou.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Spajky007 »

Se divíš v dnešní době zastavíš dostaneš do držky seberou ti auto a co pak.
Mě stačí tady u nás když zastavujou romové div ti neskočí pod auto má cizí RZ a nabízí ti zlato (cetky) a že prej nemá na benzím celej tejdem na tom samém místě ten samej člověk. Tak se pak nesmí člověk divit že mu nikdo bohužel nepomůže. Osobně jsem taky párkrát zastavil a ještě jsem se dočkal vynadání ať se starám o sebe a né o cizí. ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od ZdeněkH »

Souhlasím. Dnešní doba je taková. Hleď si svého a jinak dělej slepého. Sice nevím jak to tam vypadá, ale baba musí být taky pěkná pipka. Předjíždí ji auto a lekne se a strhne to do škarpy. Nechtěl bych ji potkat
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od lada 71 »

Spajky007 píše:Se divíš v dnešní době zastavíš dostaneš do držky seberou ti auto a co pak.
ZdeněkH píše:Souhlasím. Dnešní doba je taková. Hleď si svého a jinak dělej slepého. Sice nevím jak to tam vypadá, ale baba musí být taky pěkná pipka. Předjíždí ji auto a lekne se a strhne to do škarpy. Nechtěl bych ji potkat
Když už si nechci hrát na hrdinu, tak zastavím u auta, podívám se, jestli tam jsou lidi a přivolám Policii. Ať je ženská pipka nebo ne, i sebelehčí položení auta do škarpy, může uvnitř vozu někomu způsobit těžké zranění. Třeba si vzadu malé dítě s něčím hrálo, nebo něco drželo v ruce a tím předmětem so mohlo ošklivě zranit. Nechci tady dedukovat, co se mohlo nebo nemohlo stát, ale buď aktivně pomoct, nebo odpovídající pomoc zajistit, druhému ČLOVĚKU, je snad normální a přirozené. Jsme lidé. Nemá cenu nic svádět na nějakou dobu. I tu dobu, jaká je, si děláme jen a jen mi sami. Škoda, že ti, co razí heslo se sklopenou hlavou si všímat jen sám sebe a nikoho jiného, nejsou běžně na ulici k rozeznání, nebo nějak označení. S radostí bych je taky minul v rozšmelcovaném autě.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Spajky007 »

tak neřikám že když to auto bude rozmlácený že nezastavim ale když je kolem auta pohyb tak je vše Ok a v dnešní době mobilních telefonů i pipka zavolá o pomoc a nesedí a nečeká na zázrak. Nejvíc mě dostanou v zimě auta nasázený ve škarpách zastavím zeptám se potřebujete vytáhnou jo ale nemam lano takže si umažeš nové lano a oni potom ani nazabučej děkuju.

Kámoš taky udělal dobrej skutek vzal pipku na lano a ta mu zbořila celej zadek ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od black_sheep »

Spajky007 píše:Se divíš v dnešní době zastavíš dostaneš do držky seberou ti auto a co pak.
Mě stačí tady u nás když zastavujou romové div ti neskočí pod auto má cizí RZ a nabízí ti zlato (cetky) a že prej nemá na benzím celej tejdem na tom samém místě ten samej člověk. Tak se pak nesmí člověk divit že mu nikdo bohužel nepomůže. Osobně jsem taky párkrát zastavil a ještě jsem se dočkal vynadání ať se starám o sebe a né o cizí. ](*,)
bohužel mám ty samé zkušenosti s cikánama. :!: :| když je ale auto ve škarpě tak stavím pořád. okrást se nenechám ale dávam si pozor, to jo!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Mates »

No paní byla docela vyjukaná a jela brzi ráno do K. Varů na jednaní. Já jsem tam projížděl ve čtvrt na pět. Neboj svoje auto jsem si po vystoupení zamknul a vyděl jsem dost zřetelně že je tam jen jedna paní a tak jsem zastavil. S těma cikánama ve starých mercedesech a scorpio máme taky bohaté zkušenosti. Prý jeli dvě auto proti sobě a ten dobrák se cpal mezi ně. To jen na obranu te paní.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od MICHAL77 »

Zajímavé toto číst..... :-k

Asi si taky přidám, je tomu tak č roky zpět co jsem jezdil po ČR s náklaďákem, začal jsem na "limonádách" a stařičké ávii, měli jsme okruh přes pět okresů, denně tak 15 až 20 zastávek. Bylo to v roce 98 až 2000 a to byla celkem pohoda, řidiči si pomáhali, byli ohleduplní.....
Pak jsem přešel na novější ávii a začal jezdit po celé republice, to už to začalo skřípat, sem tam se na dálnici stalo že řidič silnějšího auta si hrál na nevím co a pokus o vytlačení byl stále častější. Pomáhali už jen leda slováci.....
Někdy v roce 2001 jsem vyměnil ávku za lízu s tříosákem, ale to už začínala divočina..... Jezdil jsem ještě do roku 2007 do května, ale raději jsem toho nechal, často vybraná nafta, bezohlední řidiči, nechuť komukoliv pomoci.....
Je to jen a jen o lidech, než by pomohli raději zvednou prostředníček, to nebejvalo!!!!
.........
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od jiri.vacha »

Ty samý zkušenosti,nejvíc mně štvalo že jsem rád pomohl každýmu =D> a když jsem sám potřeboval pomoc tak všichni chvátali nebo nikdo nic neviděl. [-X Dnes pomáhám podle situace,taky si dávám bacha.Je to hnus velebnosti :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Mates »

Taky jsem spoustu let jezdil soukromě nákladní dopravu, ale na přelomu tisiciletí jsem to zabalil protože být pořád jednou nohou v kriminále mě prostě už nebavilo. Za tu dobu jsem několikrát pomohl v nouzi a asi bych to udělal znova.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od ZdeněkH »

Dřív jsem taky pomohl a zastavil. Dneska už ne. Taky jsem párkrát potřeboval pomoct a nic. Seru na ně
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od lada 71 »

ZdeněkH: Jako že ti nikdo nepomohl v případě dopravní nehody? Kolik jsi osobně zažil dopravních nehod?
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Nexus »

Mates: jsem rád že aspoň někdo staví jako já =D> naposled chlapík zůstal na hlavní silnici v kopci v olomouci (a že už se tvořila kolona a každej na to sral), že neví co s tím má, ale asi suchá nádrž, tak jsem ho dotáhl na první benzinku, jak byl rád, poděkoval a pokračoval jsem si svojí cestou. Když jsem před rokem roztrhnul gumu, neměl jsem klíč na hliníkače co jsem měl nasazený, bylo asi 11 večer a mezi takovýma zapadákovama. Během hodiny co jsem čekal než mi táta doveze klíč mi zastavilo jedno auto, jestli nepotřebuju s něčím pomoct. Ikdyž mi bylo jasný že mi nepomůže, přeci mi to udělalo radost, že tam prostě nejsem sám :roll: a nevím, proč bych to samé neměl někomu udělat já :P
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Mates »

Jo sám pro sebe jsem měl taky docela dobrý pocit a je jedno jestli je to ženská, chlap nebo důchodce.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Bezohlednost řidičů

Příspěvek od Chasnik »

Ono je to těžký. Pravdu máte vlastně všichni...

Hodně záleží na konkrétních okolnostech. Když někde stojí auto zaparkovaný u krajnice a někdo okolo něho stopuje, tak má u mně smůlu. To je fakt velké riziko. Když už je ve škarpě (kór v takovým počasí, jaký teď panuje), tak bych asi zastavil, pokud by to pro mě a pasažéry v autě bylo bezpečné s ohledem na frekvenci provozu a rozhledové podmínky.

No a pokud má problém auto a je za ním kolona několika aut, tak bych se zastavit nebál. Možná jsem naivka, ale nepředpokládám, že by mi chtěli šlohnout auto nebo něco z něj, když na ně kouká dalších x desítek lidí. I když, nic není nemožné :(

Včera večer jsem se vracel na chajdu. Jel jsem z Kořenova po cestičce stopadesátéšesté třídy a na rovince jsem se potkal s protijedoucím vozem. Díky sněhovým jazykům byl profil cesty (už tak úzké) dost zúžený, takže jsme pár vteřin koukali, kdo kam auto schová. Nakonec jsem svoje auto nacpal doprava do té závěje, on projel a 10 metrů za mnou zastavil, z auta vyskočili 2 kluci a šli do mně zatlačit, aby mi z té závěje pomohli zpátky do stopy.

Osobně si myslím, že to není tak hrozné, jak se na první pohled zdá. Spíš máme dnes spoustu informačních kanálů, po kterých se šíří zvěsti o těch negativech. Jako i v jiných tématech, s tím pozitivním se lidi svěřují méně často, navíc pro různé bulváry to vůbec není zajímavá informace. Holt, Zákruta už se nevysílá, Skladba cti už se nehraje... :D
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“