Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Moderátor: Moderátoři

ettienne
Příspěvky: 1
Registrován: 14 říj 2011, 08:46

Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od ettienne »

Zdravím všchny matrixáky.
Pokud vás něco napadne, prosím poraďte:
Mám Matrix Premium 1,5 CRDi, 81 KW. Problém nastává většinou, když zařadím z neutrálu, ale někdy i při řazení z malých otáček: vždy z malých otáček např. při rychlosti 60 km a zařadím trojku a šlápnu tomu na krk - až na podlahu nebo při 80 km dám čtyčku a rovněž sešlápnu až na podlahu, cítím, jak se auto přidusí na zlomek vteřiny a až potom se rozjede. Děje se tak i např. při dojíždení ke křižovatce např. 30 km, dám za dvě a chci rychle projet, což je velmi nepříjemné. Při normálním řazení rychle za sebou se problém neobjevuje, pouze právě z nízkých otáček (např. z delšícho neutrálu). Auto je ještě v záruce, ale v servisu na nic nepřišli, dokonce tvrdí, že se jim závada neprojevila (tomu nevěřím - udělá to podle návodu pokaždé, někdy víc, někdy míň). Měnili brzdový válec a spínač, ale nic. Tankuji zásadně u značkových pump, nejčastěji u Shellu.
Dík za jakýkoliv nápad nebo zkušenost.
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od enjoy »

Ten brzdový válec měnili z úplně jinýho důvodu a jestli nevíš z jakýho,tak buď rád :)
Jinak mám stejnou motorizaci,ale bohužel zatím krátce a zatím slouží dobře,takže ti neporadím bohužel...
ps:Jediné co ti na to tedy můžu říct,že výmluvy typu "Nám se to neprojevilo" už jsem v životě taky slyšel a rozhodně už bych byl více asertivní,kdybych to ještě někdy slyšel.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od rastos »

Skús pozrieť v tomto článku, či sa niečo nehodí na tvoju skúsenosť:

http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-di ... -kupujici/
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od Hardcam »

Brzdovy valec se meni u urcite serie Matrixu, jakmile se dostavi do servisu, je vymenen. Tebou popisovane zavady se ale netyka.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od adam221 »

Nechaj si vycistit EGR ventil, skontroluj VGT hadicku, ked nepomoze tak chod na test vstrekov, hned budes vediet v com je problem...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
kaartr
*
Příspěvky: 35
Registrován: 31 bře 2008, 20:00
Bydliště: praha

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od kaartr »

Ahoj,
něco podobného mi to dělalo..hlavně při průjezdu zatáčkou.
Zlobil konektor, či kabeláž u váhy vzduchu..
1.5CRDI (98kW)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od adam221 »

Este ma napadlo, moze to robit senzor na spojkovy pedal...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od Spajky007 »

u Toleda nám to dělala váha vzduchu a u Smártů to dělaj zanešené ERG ale v :hyu: servisu by to měli odstranit ne odčeho jsou odbornící. "dát jim auto říct jim čím to je a oni to snad dokážou vyměnit" ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
kokos
*
Příspěvky: 40
Registrován: 06 led 2010, 05:51
Bydliště: Ostrava

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od kokos »

Přesně tak se chová i mé auto. Mám pocit, že toto je vlastnost, která byla způsobena zásahem do ŘJ z důvodu snižování emisí. Docela to štve, když se chystáš vyjet z vedlejší na hlavní a plyn je na podlaze a auto nejede.... Pomůže jen motor protůrovat a s většíma otáčkama pouštět spojku a vystřelit. Matrix je však dosti těžký, takže to chce větší zkušenost. Někdy se mi stává i to, jak popisuješ, že přeřadím z delšího neutrálu na trojku , šlápnu na plyn, cítím, že se nic neděje - auto jako chvilku brzdí a po chvíli vyrazí.... Takže asi vlastnost... Taky je pěkná kravina to, že když jedeš na volnoběh tak ten je pořád nějakých 900 ot., ale když zastavíš na 0, tak klesne na nějakých 750 ot. Takže při rozjezdu je to sakra líné, než motor vytočíš. Mé manželce to zase plně vyhovuje a na nic si nestěžuje, prostě jezdí piánko.
NEW; MATRIX; 1.5 CRDi VGT 81 kW; r.v. 2009.
OLD; VW POLO;1.9 TDI 81 kW; r.v. 1999.
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od rastos »

Ettienne, Kokos, podarilo sa vám zistiť niečo bližšie o tejto závade? Prípadne ju odstrániť?
Matrix 1.6
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od cmd »

Hardcam píše:Brzdovy valec se meni u urcite serie Matrixu, jakmile se dostavi do servisu, je vymenen. Tebou popisovane zavady se ale netyka.
Sice to do tohoto vlákna nepatří, ale jiné jsem nenašel, můžete napsat, které série se ta výměna týká? Mám 4 roky starý ojetý Matrix 1,5 VGT CRDI 81 kW....nebo jak se pozná, jestli ten válec měnili. V servisní knížce, kterou jsem dostal k autu, se nic o výměně brzdového válce nepíše .

Tak jsem tam napsal a hádejte co, samozřejmě se mě to také týká. Nevím, jak to svolávání probíhalo, ale jelikož přede mnou měl auto jenom jeden majitel a já ho mám teprve od prosince (2011), tak ho asi nikdo neoslovil (asi by nechal podezření na vadu na brzdách odstranit, pokud to nebyl totální šílenec). Když Toyota svolává v USA auta do servisů, dozvím se to v čechách z novin, když mám Hyundaie s pravděpodobně potenciálně vadným brzdovým válcem (v autorizovaném servisu není možné vyrazit z nich, proč se ten válec mění, mlčí jako hrob) tak je (asi?) ticho po pěšině. No, válec vymění a hlavně že všichni víme, že nemáme [hjundai], ale [hjonda] 8-[ .

Mimochodem, chápu, že tady těch aut asi není tolik a možná, že ty, kteří mají auto jako první servisy třeba vyzvaly, ale nestálo by to za to dát to tady jako samostatné vlákno do fóra, aby se Ti z nás, kterých se to může týkat, v servisech poptali?
Naposledy upravil(a) cmd dne 26 bře 2012, 21:48, celkem upraveno 1 x.
Matrix 1,5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od enjoy »

Muj je presne stejne stary a menili mi ho.
V servisni knize taky zadny zaznam.a ono se neni cemu divit,kdo by se chlubil s tim,ze vyrobili auto,ktere si obcas proste nezabrzdi.. respektive je tu ta moznost.abych te zase zbytecne nedesil:-).
Zavolej nebo zajdi do nejakeho autorizaku a zeptej si u nich,jestli se to tyka i tveho auta.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od Deegr »

Něco podobného se stalo i bratrovi,ale s Fiatem Coupe 2.0 20VT, ale zde to bylo jinak. Při vyšších otáčkách pod plynem začal motor škytat. Vyřešily to svíčky, tak je skus vyměnit, třeba to pomůže.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od michal2828 »

"Vyřešily to svíčky, tak je skus vyměnit, třeba to pomůže."

Obávám se, že u "dízlu" kromě žhavících žádný nejsou. :!: :?:
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Ztráta výkonu při pokusu o maximální výkon

Příspěvek od Deegr »

on ma vlastne naftaka, to mi nejak uniklo. Tak svickama to urcite nebude :D
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“