Akumulátor na Hyundai Getz

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
sarky
Příspěvky: 6
Registrován: 21 črc 2010, 22:51

Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od sarky »

Akumulátor
Po 2 rokoch a 4 mesiacoch mi odišiel akumulátor. V servise po jeho otestovaní povedali, ze odisli nejake clanky
a že taky prípad si nepamätajú. Auto je ešte v záruke, ale na akumulátor je záruka len 2 roky. Musel som kúpiť
nový VARTA - 52 A, ktorý bol vhodný aj rozmerovo, hoci pôvodny korejský bol 44 A a ten som za 80 Eur v servise
nechcel. V predajni mi povedali, že 52 Ampérový bude ešte výhodnejší /stál 72 EUR/. Môže vadiť, že som dal
viacampérový akumulátor ako bol pôvodný?

HYUNDAI GETZ 1,4 DYNAMIC , kúpený 03/2009 Vďaka za Vaše názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od Smrťák »

Ne nebude to vadit. Nevadil by ani 100Ah.kdyby tam vešel.To že akumulátor odejde po 2 letech se stát může. V průměru je životnost akumulátoru 4-5 let. Většinou se rozpadnou 1až 2 články(olověná deska) a zkratuje se článek. Ah= kapacita A=proud Takže 52Ah kapacita a třeba 400A startovací proud. Pokud máš peníze na vyhazovaní měl si koupit aku Optima. Ten vydrží i přes 15 let http://www.autohosana.cz/product.aspx?productid=3567307
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od slabostka »

ja mám r. 2006, parkované stále vonku, baterku som zatial nedobíjal, prevádzka je taká miešaná- aj mesto a časté štarty pri nákupoch aj dlhšie trasy.... myslím že tá Delkor čo tam je je výborná, všeobecne som počul názor že tie origo baterky vydržia viac ako následné náhrady. Možno si mal fakt zlý kus....
Veľké debaty sú či dať silnejšiu alebo nie, výsledok je že možeš...
Na varty som žiadne oslavy neprečítal aj keď som manželke do punta vartu kúpil, snáď tých 4-5 rokov vydrží.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od alvin »

Mne origoš Delkorka na Matizkovi,vydržala bez problémov 7 rokov,na "veľrybáku" už nieje origoš,ale len z toho dôvodu,že keď otec likvidoval Š120 v ktorej bola ani nie polročná bateterka,vymenil som ju za 3,5 ročnú z Getza,nakoľko tá zo škodovky bola tiež 44 Ah,a ešte v záruke,momentálne ja tam akumácka MAGNET MID 44, s VARTAmi,tiež dobré skusenosti,ale po 6-7 rokoch niekedy bez výstrahy vypadol článok a baterka ,náhle umrela
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od S0T0 »

Smrťák: tou 100Ah jsi si jistý? Už jen teoreticky bych tam takovou baterii nedal kvůli tomu, že na to getz určitě nemá alternátor...a je lepší mít menší baterku full nabitou než velkou nedobitou, věřím, že benzínový getz nepotřebuje startovací proud 700 A :D
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od Smrťák »

Alternátor Getze dokáže dobít i 1000Ah baterku. Otázkou je za jaký čas. (hodně vybitou) Na velmi krátké trasy nedobiješ ani malý aku. Pokud vezmu plně nabitý 50Ah a 100Ah akumulátor a budu jezdit krátké trasy,tak ubývat energie bude v každém z nich. Rozdíl je v teoreticky dvojnásobné výdrži většího aku a většinou má silnější akumulátor i masivnější vnitřek. Olověné desky. Je to otázka ceny. Pokud by mi někdo nabídl aku zadarmo,tak vezmu tu nejvyšší kapacitu co tam vleze. A na poskakování po městě koupím nabíječku. :mrgreen:
zaja.p
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 dub 2011, 20:04
Bydliště: Pardubice

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od zaja.p »

Já mám 2005, stojí venku a baterka je uplně v cajku :-)
Hyundai Getz 1.3i, rv 2005, modrá metla
Renault Clio 1.2i, rv 2008, modrá
Škoda Favorit 1.3i, rv 1989, bílá
Uživatelský avatar
/ross/
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 úno 2012, 20:42
Bydliště: Žamberk

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od /ross/ »

Poraďte co se stane, když vyndám baterku a vezmu ji domu na nabíječku. Jak to je pak s airbegama a přijímačem na dálkové ovládání, když tu baterku dám zase spátky do auta. Nebo je lepší nabíjet baterku přímo v autě? :roll:
Getz 1.4 r.v. 2008
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od antek »

Tak se ti maximálně vymaže paměť u rádia a hodiny
Accent LC CF1 1.3 2006
radulesek
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2011, 18:53

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od radulesek »

Ja mam r.v. zacatek roku 2003 a vse je zatim ok:). Nekdo me rika ze bez udrzbovou baterku nenabijet nekdo zase jo???? Jaky vy mate nazor diky.
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od alvin »

môže sa nabíjať,najmä v prípade vyšťavenia,ale aj povedzme pred zimou,len nabíjanie tej gelovky Zn. Delkor trvá o niečo dlhšie ako klasickej. ja som nabíjal neraz ako aj gelovu Delkorku,tak aj absolutne bezudržbovku Zn. VARTA
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Akumulátor na Hyundai Getz

Příspěvek od Josef »

/ross/ píše:Poraďte co se stane, když vyndám baterku a vezmu ji domu na nabíječku. Jak to je pak s airbegama a přijímačem na dálkové ovládání, když tu baterku dám zase spátky do auta. Nebo je lepší nabíjet baterku přímo v autě? :roll:
Mě řekli, že není problém nabíjet v autě, ale -pol z nabíječky nemám dávat na kontakt baterky, ALE na kostru auta :shock: Nevím, :?: :!: ale zajímavá informace
Odpovědět

Zpět na „GETZ“