Dynamika 1.6 GDI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od doni »

Dobrý deň!

Zaujíma ma reálna dynamika motoru 1.6 GDI v IX35. Najlepšie by bolo keby napíše svoj potreh človek, čo ma auto už zabehnuté. A ako je to z hlukom v priestore vozidla napríklad pri rychlosti 130-150 km/h.

ďakujem
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od FISHkaa »

doni, nejlepší je osobní pocit - půjč si auto na testovací jízdy ;) Auto, tuším, bude točit cca 4000ot/min při 130km/h...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od luiz »

Při 130km/h se otáčky pohybují kolem 3600ot/min. Co se týče hluku a dynamiky, to je subjektivní, záleží na co jsi zvyklý. Kdo měl předtím traktor (diesel :D ), bude mu připadat odhlučnění dostatečné a naopak. A stejné je to i s dynamikou. Musíš vyzkoušet, jak píše FISHkaa.
ix35 1.6 GDI Style white
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od doni »

Dakujem za odpove v blizkej buducnosti mam v plane objednat prave auto s touto motorizáciou. Na margo tej skusobnej jazdy. Bol som na slovensku u 3 predajcov a kazdy hovoril o skusobnej jazde po zlozeni zalohy, co mi pride ako blbost. Ale asi sa bali, lebo som mladsi i ked neviem coho...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od igys »

doni píše:Dakujem za odpove v blizkej buducnosti mam v plane objednat prave auto s touto motorizáciou. Na margo tej skusobnej jazdy. Bol som na slovensku u 3 predajcov a kazdy hovoril o skusobnej jazde po zlozeni zalohy, co mi pride ako blbost. Ale asi sa bali, lebo som mladsi i ked neviem coho...
Solidní prodejce ti řekne, ať si to auto s touto motorizací nekupuješ. Zvlášť jsi-li mladší a nejezdíš jenom ve čtvrterk do Lidlu :D . Ne vážně - 1.6 GDi fakt neber, to auto prostě nejede.
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od doni »

No dobre ale ja rozmýšlam takto: Mám IT firmu asi 7km o domu. Chodím denne tam a raz do týždňa s rodinou na nákupy. Sem tam chodím mimo mesta aj to do Komárna, čo mam z môjho mesta 85km okresky. Raz do roka HR. tým pádom vylučujem 4x4 nakoľko aj keby idem raz do roka na hory, tak načo... Čo sa týka ročného nájazdu minulý rok som prvý krát musel meniť olej nie krs čas výmeny ale nájazd KM. Teda 20 tis. A keď to porovnám s tou 1,7 CRDI. Tak neviem... no je to o sekundu pomlasie na 100-vku a potom hlavne jazdím krátke trasy na tu naftu. Menej náročný servis do budúcna. Teraz máme diesel a to auto trpi tým mestom.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
doni
*
Příspěvky: 77
Registrován: 03 dub 2012, 16:09

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od doni »

A ten 2.0 sa mi celkom paci ale. Tam sa bojím, že to bude moc hučať, keď to pôjde tých 130-150, že keď sa s tým pôjde dlhšia trasa, tak to bude na tabletky na hlavu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDi, DCT, 4x4
Hyundai i40 1.6 GDi Style
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od luiz »

to igys: Další trapný pokus o flame? Víš, každý nemá potřebu na silnici závodit jak magor. Budeš se divit, ale někdo si jej koupí pro pohodové a relativně bezpečné svezení pro svou rodinu. A to splňuje dokonale.
to doni:Jede prostě jako klasická 1.6 před pár lety. Oproti nim je sice těžší, kompenzuje to na tu dobu nadprůměrnými 99kW. Jistě, není to trhač asfaltu, jak je dnes populární zejména u mladších, ale na bezpečné předjíždění naprosto dostačující (mnohokrát ověřeno). Vyzkoušej a uvidíš, platí to samé co s hlukem, záleží na co si byl zvyklý doposud. Solidní prodejce by ti zkušební jízdu měl nabídnout.
Hluk při takové rychlosti bude stejný jak u 1.6 tak u 2.0. Tam se spíš projevuje hluk z podvozku a díky aerodynamice a to mají stejné.
ix35 1.6 GDI Style white
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od FISHkaa »

Hluk u 2.0i je v pohode. Je to sice 5ti kvalt, ale ma delsi prevody. Ve 130km/h toci podobne otacky jako1. 6GDI ;-)
Mam, s nim nalitano cca 36kkm a sem moc spokojen. :-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od luiz »

1.6 GDI má sice i 6st., ale převody jsou zbytečně krátké. Nad 80km už řadím ten nejvyšší a na dálnici by to chtělo i sedmý :) .
ix35 1.6 GDI Style white
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od FISHkaa »

ale co neomrzí, je z klidného tempa podřadit "o dva" a vystřelit jak squashový míček, mňami :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
igys
**
Příspěvky: 118
Registrován: 13 bře 2011, 21:31

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od igys »

luiz píše:to igys: Další trapný pokus o flame? Víš, každý nemá potřebu na silnici závodit jak magor. Budeš se divit, ale někdo si jej koupí pro pohodové a relativně bezpečné svezení pro svou rodinu. A to splňuje dokonale.
to doni:Jede prostě jako klasická 1.6 před pár lety. Oproti nim je sice těžší, kompenzuje to na tu dobu nadprůměrnými 99kW. Jistě, není to trhač asfaltu, jak je dnes populární zejména u mladších, ale na bezpečné předjíždění naprosto dostačující (mnohokrát ověřeno). Vyzkoušej a uvidíš, platí to samé co s hlukem, záleží na co si byl zvyklý doposud. Solidní prodejce by ti zkušební jízdu měl nabídnout.
Hluk při takové rychlosti bude stejný jak u 1.6 tak u 2.0. Tam se spíš projevuje hluk z podvozku a díky aerodynamice a to mají stejné.
Proč proboha flame? Pohodové svezení možná, ale ne bezpečné. Pokud potřebuji předjet, šlápnu na plyn a ono nic, tak nevím, to s bezpečností nemá nic moc společného. A rozjíždět se na předjetí několik kilometrů podle mě taky ne. Budeš se divit, ale žádný závodník nejsem, taky už mi hodně dlouho není dvacet, abych na silnici závodil, ale říkám tu svůj osobní názor, na který mám právo - to auto s tímto motorem nejede a každý slušný prodejce ti to potvrdí. Pokud si kupují oni sami toto auto pro sebe, tak ne s motorem 1.6. Já vím, je to cenově lákavé, o tom žádná, ale ... Já taky zrovna budu kupovat ix35, chtěl jsem taky 1.6, ale po vyzkoušení auta s tímto motorem je můj osobní závěr (luizi - můj osobní), že tento motor ne, ani se slevou :D Jinak ať si každý koupí co chce a na co má, to je mně opravdu totální šumák. Jen jsem prezentoval svůj osobní názor na věc, ale to je na tomto fóru dost nebezpečné a drzé, jak tak koukám. :lol:
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od FISHkaa »

@igys: máš samo právo hlásat svůj názor a nikdo ti ho nebere. Jenom šlo o to, aby se to tu zase nezvrhlo k opakování "svobodných názorů od všech = tzv. flame" :wink:

@ALL:
Držte, prosím, toto vlákno zejména v technickém duchu. Názory bereme, ale prosím s rozvahou a případně do sekce "pokec".


dík :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od luiz »

Rozjíždět se před předjetím několik kilometrů? 8-[ Já ti nevím, to o tvých jezdeckých schopnostech leccos naznačuje. Každý rozumný člověk před předjížděním podřadí a výkon se dostaví při vyšších otáčkách hned. Zase to nepřeháněj, taková hrůza to není. A jaký máš potom názor na vozy s motory 1.4, 1.2 atd? To si kupují jenom hlupáci a socky co se před předjetím musí rozjet víc jak 3 km?
ix35 1.6 GDI Style white
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Dynamika 1.6 GDI

Příspěvek od enjoy »

Já před předjížděním nepodřazuji..,prosím pěkně.
Jinak,podle mě,ideální výkon na takové to pohodové ježdění beru 100 koní na tunu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“