Omezená rychlost a omezení řidiči

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Docent »

Úvodem předestírám, že jakákoli podobnost se zdejším fórem je čistě náhodná :D .

Co pozoruji, bohužel, již hodně dlouho: Jede řidič - prase, jede krajinou, o dost rychleji, než předpisy dovolují. Pak se řidič - prase přiblíží k místu, o kterém je obecně známo, že by se tam mohlo měřit, a zbrzdí sebe i všechny ostatní na rychlost daleko menší, než se tam může jezdit...

Konkrétně: Nové úsekové radary na Lipské u letiště Ruzyně: jezdí se tam výrazně pod 40, i když povolená rychlost je 50.

Další příklad: Evropská směrem z centra, před Dědinou. Frajeři jedou celou dobu 65, před prázdnou bednou od radaru zbrzdí na 40. Následuje 70, pak je nově před dalším přechodem 50. Tam frajeři ovšem nebrzdí, protože jejim slepičím mozkům nikdo neřekl, že by se tam mohlo také měřit.

Jestli znáte frajery, vyřiďte jim, aby si otestovali přesnost tachometru :wink: .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Hardcam »

Ja se nikoho zastavat nebudu, ale nevidim na tom nic nelogickyho. Taky cas od casu (tento tyden zrovna dvakrat) jsem jel po dalnici trochu rychleji (nestihali jsem kino :mrgreen: ) a na Lipsky jsem pak jel pod 50, protoze kdyz rucicka ukazuje presne, tak to blejskne a ikdyz jsem nic neporusil, tak nevidim duvod, aby nekde byla moje fotka. S tou padesatkou na konci evropsky mas recht, obcas tam meri, ale v Praze jezdim striktne dle prepisu a obcas si pripadam jako nejpomalejsi ridic ktery kdy v Praze jel.
Posledni pripad byl, kdyz jsem byl obchodne v Praze - sraz na Chodove a ze pojedeme na firmu. Rikam, ze OK. Samozrejme jsem ho nestihal. Nastesti jsem vedel, kam cca jedeme a kdyz vylezl z auta, tak rekl, ze takhle pomalu po Praze jeste nikdy nejel, nacez jsem mu odvetil, ze ja nikdy takhle rychle. Pro Prazaky je clonitko neco jako pro muslimy Mekka, na Jizni spojce kilo tricet neni zadnej problem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od ajrton »

odkazte vsetkym slabomyselnym, ktory sliapu na brzdu v momente ked na ceste vidia hliadku, ze vtedy spomalovat je uplne zbytocne ...
pretoze vo chvili ked uz vidite hliadku, ste uz dávno odmeraní ... :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Docent »

Hardcam píše:a na Lipsky jsem pak jel pod 50, protoze kdyz rucicka ukazuje presne, tak to blejskne a ikdyz jsem nic neporusil, tak nevidim duvod, aby nekde byla moje fotka.
Ajajaj... A zrovna u tebe jsem soudil, alespoň podle počtu příspěvků, že jsi zkušenější... Ono to totiž blejskne pokaždý, i když jedeš v normě. Jak jinak by asi to zařízení mohlo vyhodnotit rychlost, kdyby nezměřilo každýho? Nevadí mi, když tam někdo jede 48, ale jezdím tam denně v obou směrech a přizdisráči, co na sedmdesátce před padesátkou jedou výrazně nad limit, tam prostě jezdí výrazně pod 40.

A ještě taková perlička: Než tam dali ten úsekový radar, tak v úseku sjezdu na letiště až ke sjezdu na Evropskou bylo 70 km/hod. Pak se dal radar, od letiště je 70, před přechodem 50, za přechodem je konec 50, a teď pozor:: 90% řidičů netuší, že za koncem 50 můžou jet 90, a jezdí tam 70 jako dřív...

To přezkušování po nějakých 5 letech by asi mělo něco do sebe, fakt nevím, proč se mám na silnici potkávat s pitomcema, kteří dodnes netuší, že se svítí pořád, a ne jen mimo letní čas.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Hardcam »

Docent: to mi nejak nestimuje...jezdim tudy casto i v noci a vzdy, pokud jedu kolem 40ti, tak nebleskne, ale jakmile je rucicka u padesatky, tak vzdycky. Samozrejme neprislo a neprijde nic, ja papiry potrebuju a rychlejs jedu vyjimecne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od MICHAL77 »

Hardcam s takovejma joko je "Docent" se nemá cenu ani bavit natož hádat. Velkej pan řidič...... My jsme jen .....
.........
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Docent »

To BLESK007: Máš pravdu, seš fakt jen...
Což ale pořád nevysvětluje to, že ty a další chytří jezdíte v místě s omezením 50 km hod. 40 km hod. a méně. A zvláště v místě, kde se zatím oficiálně neměří a je to ve zkušebním provozu.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od MICHAL77 »

Docent píše:To BLESK007: Máš pravdu, seš fakt jen...
Což ale pořád nevysvětluje to, že ty a další chytří jezdíte v místě s omezením 50 km hod. 40 km hod. a méně. A zvláště v místě, kde se zatím oficiálně neměří a je to ve zkušebním provozu.
VOLE
.........
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Docent »

1) Používáš výhradně velká písmena, což je známka internetové neetikety (obsah pomíjím)
2) Cituješ poslední příspěvek

3) Spojením 1+2 mně vyplývá, že tvé IQ nedosahuje ani IQ chcíplého koně, takže se měj, nadále na tebe nebudu regálovat.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
Fuji
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 říj 2011, 00:27

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Fuji »

Docent: 1) Tak mi to připadá že si na internetové diskuze chodíš léčit nějáké mindráky.
2) 50km/h je maximální povolená rychlost, takže když tam někdo pojede 40km/h může ti to bejt úplně ukradený. Máš tam 2 pruhy tak je předjeď a nereš to. Ať si každý jezdí jk uzná za vhodné, když tím neohrožuje ostatní.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od enjoy »

Docente: Včera jsem jel s dodávkou okolo Chuchle po Strakonický směrem do prahy,je tam snížení rychlosti na 60km/h a zúžený pruhy...no,levý pruh úzký,pravý pruh odstavný,čili humus.Tak jsem jel logicky prostředkem a nějaký rychlík v passatu s tím měl problém,nebyl si to náhodou ty? :mrgreen: .Zvláštní bylo,že když jsem pak zrychloval z 60km/h na 80km/h tak nějak nestíhal.
Jo a co se týče 90km/h po přechodu,kde je 50km/h,není to náhodou už v Praze?Protože tak zkušenému člověku určitě nemusím říkat,že maximální přípustná rychlost v obci je 80km/h.
Jinak,dokázal bych tvoje myšlenky i docela chápat,jenom kdybysi nebyl takovej hrotič.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Yurii »

Osobně mi vadí akorát řidiči kteří jedou v levém pruhu maximální a povolenou rychlostí nebo pomaleji, když je pravý nebo prostřední pruh volný nebo jede stejně rychle jako oni a nutí mne tím pádem překračovat předpisy předjížděním zprava abych mohl jet tak jak jet chci já, to považuju za vrchol sobectví ale nechci si uvolnění prostoru niják vynucovat protože bych byl stejný jako oni takže mi nezbývá než se přizpůsobit.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Mates »

A proč má republika tolik vybodovaných řidičů? Právě proto že nekteří si myslí že značky jsou pro kolaře a bruslaře.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od ajrton »

Yurii píše:Osobně mi vadí akorát řidiči kteří jedou v levém pruhu maximální a povolenou rychlostí nebo pomaleji, když je pravý nebo prostřední pruh volný nebo jede stejně rychle jako oni a nutí mne tím pádem překračovat předpisy předjížděním zprava abych mohl jet tak jak jet chci já, to považuju za vrchol sobectví ale nechci si uvolnění prostoru niják vynucovat protože bych byl stejný jako oni takže mi nezbývá než se přizpůsobit.
predpokladam ze pises o jazde v obci, takze si najskor nastuduj predpisy aby si tu nevypisoval nezmysly ... 8)
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezená rychlost a omezení řidiči

Příspěvek od Yurii »

Nene to platí mimo obci, v obci mi objíždění zprava nedělá problém :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“