Startování se spojkou, ANO či NE?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od standas »

podle mě, je to jako s tím denním svícením...... Prostě normální řidič dá spojku, nastartuje a rozsvítí světla.
Kutil, co mermomocí musí něco vymíšlet a zlepšovat i kyž to nemá žádnou logiku, začne startovat bez spojky, protože tím dá najevo, že je chytřejší, než celá fabrika a zničí si auto ledkama, který narve do díry v nárazníku, kterou tam vydlabe nožem a myslí si, že je nejchytřejší a přitom si jen říká o náraz do zhasnuté zadní části(a o pěst mezi očima, když ten v zadu budu já). Manuál pokládá jen za zbytečný kecy praháků.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Chasnik »

standas: to jsi netrefil :D

díry do nárazníku nožíkem nedloubám, rozsvěcím ručně po nastartování (už od r. 2000) a startuju bez spojky. Za ty roky, co to dělám, mi auto nikdy neposkočilo.

A DLR do toho nemotej, pleteš hrušky s jabkama :)

Ono je to celé takový bezvýznamný detail, ale holt ze všeho se dá udělat TÉMA, jak je vidět :mrgreen:

Jo, a manuály čtu [-X :lol:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od severtom »

Každémuk, co jeho jest... kdo chce DRL, ať si je instaluje. Já si nemohu dovolit kupovat levné věci, takže má úvaha byla jasná - až spálím první žárovky, rozhodnu se, zda se mi DRL vyplatí. A už 36 000 km mám původní žárovky, tj. DRL jsou podle mě zbytečný krám.

A to jsem jezdil šotolinu na Balkáně apod. - nevím jak to lidi dělají, že jim žárovky hlavních světel popraskají dřív.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od lukis01 »

Luki s s novým cwčkem bez spojky ani neškytne, prej že nová fičůra od výrobce :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od standas »

Chasnik píše:standas: to jsi netrefil :D

díry do nárazníku nožíkem nedloubám, rozsvěcím ručně po nastartování (už od r. 2000) a startuju bez spojky. Za ty roky, co to dělám, mi auto nikdy neposkočilo.

A DLR do toho nemotej, pleteš hrušky s jabkama :)

Ono je to celé takový bezvýznamný detail, ale holt ze všeho se dá udělat TÉMA, jak je vidět :mrgreen:

Jo, a manuály čtu [-X :lol:
Nemyslel jsem to přímo na tebe, ale obecně.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
tomfi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 10:26

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od tomfi »

Tak manuál odpovídá na tuto otázku poměrně jasně.
Když vezmeme, že prioritou výrobce je vyšší bezpečnost než v praxi je únosná, tak možná ty špalky za kola v zimě, když nepoužíváš ručku dávat nebudeš... potažmo by ti je stejně ukradli.
Takže, parkování:
A. nehrozí námraza... zastavíš (brzdou), Vypneš motor, zatáhneš ručku, pustíš nožní brzdu, pokud ještě nemáš tak přes spojku zařadíš 1. rychlost (pokud máš auto z kopce tak podle směru zařadíš třeba couvání)
B. hrozí námraza... . zastavíš (brzdou), Vypneš motor, pokud ještě nemáš tak přes spojku zařadíš 1. rychlost (pokud máš auto z kopce tak podle směru zařadíš třeba couvání), pustíš nožní brzdu. (ted se trochu rozcházím s návodem... tam píšou: zatáhneš ruční brzdu, dáš špalky ke kolům, povolíš ruční brzdu.

Co se týče toho rychlostního stupně, tak bude záležet na každém, jestli tu rychlost již nemá zařazenou před vypnutím motoru (když vjíždím na parkovací místo, tak tam tu rychlost stejně většinou mám, takže odpadá zařazení po vypnutí motoru.

K tématu: startovat se spojkou. Nač vymejšlet jiné blbosti :)
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Ruska.ruleta »

[-o<
No sláva, 3 stránky o ničem jsou doufám u konce.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
tomfi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 10:26

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od tomfi »

Ještě přidám malé info... Na mem i30cw s 1.4i bez ztisknute spojky nenastartuju... Prostě starter netočí ;)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od severtom »

To je docela závada - to dělají max. tak skůtry :-)
Startér musí točit s i bez.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od ajrton »

kedze odjakziva startujem so spojkou, ani ma nikdy nenapadlo startovat inak ...
ale dnes som skusil nastartovat bez vytlacenej spojky a ... auto v pohode na 1x naskocilo =D>
ale aj tak budem startovat so spojkou, reflex je reflex, navyse aj tak parkujem so zaradenou jednotkou, takze spojku pred startovanim musim stlacit tak ci tak :)
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
nok33
*
Příspěvky: 22
Registrován: 25 led 2012, 17:51
Bydliště: SVK

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od nok33 »

tomfi píše:Ještě přidám malé info... Na mem i30cw s 1.4i bez ztisknute spojky nenastartuju... Prostě starter netočí ;)

Vsak to som pisal ze to ma tak aj IX20 a asi to budu mat vsetky nove :hyu:
Hyundai ix20,1.4 CVVT
Mikkin
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 dub 2012, 18:29

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Mikkin »

nojo, taky jsem na to koukal, ze pri predavacce auto nestartovalo. Zajimave, ze predvadeci auto (taky po-faceliftova verze) tuhle ficuru nemelo. Ale podle me to vubec neni spatna vec. Od doby, co mi predchazejici auto sjelo z kopce, nastesti asi jen puldruheho metru a naraznik se zakousl do lampy, jsem se naucil parkovat na rychlost. A takhle aspon neriskuju, ze zapomenu a pri otoceni klickem neoteckuju svoje auto a auto pred nebo za mnou.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Yurii »

severtom píše:To je docela závada - to dělají max. tak skůtry :-)
Startér musí točit s i bez.
Omyl kolego... pakliže auto bez spojky nestartuje, ani startér se nehne to je na tom to nejdůležitější. Kdybys měl zařazenou rychlost a roztočil se startér tak se Ti vozidlo jak víme rozjede a to bys asi zaparkovaný v řadě aut nechtěl. :)

Jinak tahle fičura vznikla údajně kvůli američanům zvyklým na automaty aby si přesně z tohohle důvodu neomlátili auta když přesedají do manuálu a neuvědomí si to.

Za sebe ještě jednou, spojak ANO :) :D/
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Kony5 »

mně udivuje člověk který má tak málo starostí že má čas a pomyšlení nato aby sedl k internetu a vypsal se tu o tom jak startovat auto se spojkou nebo bez?? ten člověk musí mýt strašně lehkej život :D ..je to uplně jedno je to to poslední co řeším ale jelikož často střídám ruzné auta tak se spojkou. neminim skoušet jestli má čidlo nebo ne a jestli tam je nebo neni rychlost....ale pochybuju že by tohle oddělalo motor..daleko víc ho ničí když někdo ráno nastartuje (se spojkou :D ) startuje z rychlostí a hned kouř... radši kvalitní olej pravidelně dolívat a bacha na studený motor...a občas mu dát kouř ať se promaže... a motor vydrží věky...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování se spojkou, ANO či NE?

Příspěvek od Mexican »

ja tiez startujem tak, ze zatlacim na spojkovy pedall (neviem ci sa tomu hovori ze je spojka vysliapnuta, to je ale jedno)... jednak ze motor nemusi pri starte bojovat s odporom prevodovky a jednak sa nemoze stat ciste hypoteticky ze by som priskokom vpred alebo vzad zdemoloval policajne oktavky co parkuju okolo :P
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“