mizne voda

Moderátor: Moderátoři

terracan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2011, 12:37

mizne voda

Příspěvek od terracan »

Milí účastníci. Dva dni som študovala Vaše zaujímavé diskusie o našom milovanom terrym. V našom aute sa akoby všetko z Vašich príspevkov objavuje, máme ho už 3 roky. Najnovšie, čudné správanie je miznúca voda z vyrovnávacej nádržky. Voda zmizne iba po dlhej jazde na diaľnici, musí to byť min. 200km a musíš ísť aspoň 130km/hod a vyššie- auto zastane.
Postupy šikovných servisov: výmena zátky na vyr. nádržke, vyčistenie chladiča, ventilárorov..., premeranie chladiča, výmena rozvodov...stále žiadna zmena.
Najnovšie to sekli v Hyundai na prasknutú hlavu valca, natlakovali to a zsitili, že tam bude mikrotrhlinka- chceli odomňa 2,600€ za nové hlavy. :(
Do výmeny som nešla, chcela som nájsť iné riešenie, myslela som si, že sa na dlhšiu cestu nechystám , a keď sme doteraz chodili iba mesto a dedinky, z vody nám nezmizlo ani za pol roka. Čo čert nedal, prišli sme zo servisu 30km a nádrž na vodu bola prázdna. S autom sa už vôbec nedalo ísť. Tak sme zobrali do druhého, poslali hlavy do Budapesti, a tam? Prasklina žiadna?
Práve ho dávajú dokopy, dnes by už konenčne malo byť, som zvedavá, či sa s tou vodou niečo vyrieši!
Budem veľmi rada, ak nám dáte nejaké nápady, alebo ak ste niečo podobné mali a vyriešilo sa to, prosím odpíšte.

zúfalá majiteľka krásneho terracana
Reklama
 

Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: mizne voda

Příspěvek od Radim Paták »

Tak takový problém jsem já naštěstí ještě neměl, ale dejte vědět, jak to bude vypadat, až to po dnešní montáži vyzkoušíte. Držím palce.
terracan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2011, 12:37

Re: mizne voda

Příspěvek od terracan »

Tak, asi sme zase natrafili na extrémne šikovných opravárov. Auto nemáme. Po naštartovaní im šlo auto asi tak 20m, akonáhle pridali väčší plyn- kaput. Jeden valec nejde, na vine je tryska. Mimochodom, všetky trysky boli repasované v marci, takže fantázia. ](*,) Vysvetlenie od opravára- ,,viete, to sú veľmi citlivé vstrekovače, ktoré sa môžu zavzdušniť...., bla-bla-bla´´
Takže, dúfam, že na budúci týždeň už niečo urobia..., sme bez nášho Terríka už tri týždne. :-k
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: mizne voda

Příspěvek od Radim Paták »

Tak to bych asi nepřežil :cry:
S tímto moc neporadím, těch příčin může být hodně. Pravda je, že trysky jsou opravdu hodně náchylné na čistotu nafty, ale pokud jste je měli nedávno repasované, snad by pomohla reklamace- pokud je to tím. Ještě, jen taková hloupá otázka, když jim to auto zdechlo, zkoušeli natlačit naftu do filtru a systému pomocí balónku?
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: mizne voda

Příspěvek od Drahos »

Mne mizla voda minulú zimu. Tiež mi rozprávali rôzne žvásty o hlave a podobne. Preventívne som dal vymeniť vodnú pumpu. Na nej je jeden blend, čo môže časom začať presakovať. Nebola to ona. Na koniec sa zistilo, že mi prasklo tesnenie na prsách, to je v oblasti rozvodov. To tesnenie je len tenký papier a stojí 16,9 Eura. Tiež mi najskôr mizla voda pomali, tak že to nebolo vidno kde. Po čase to začalo vytekať pri čerpadle serva. To staré tesnenie bolo rozsypané na 1000 kusov. Pod to tesnenie mi mechanik dal pre istotu aj silikon na utesnovanie motorov.
terracan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2011, 12:37

Re: mizne voda

Příspěvek od terracan »

Tak, ďakujem za návrhy. Som v koncoch ](*,)
Auto nám včera konenčne dali. a IDE!!!! Dala som za opravu 620€, - zabrúsenie hlavy, nové tesnenie, vymenili aj hlavný remeň, ....
Ale, na ráno bol pod ním fľak oleja, asi tak dobrých 30cm veľký. #-o

Ešte skontrolujeme tú vodu, a potom ich asi zastrelím.
Drahos, ke´d ti mizla voda, mizla ti z riadnej nádrže, alebo z tej vyrovnávacej?
nám v nádrži nikdy nezmizne, len priamo z motora
terracan
Příspěvky: 4
Registrován: 06 pro 2011, 12:37

Re: mizne voda

Příspěvek od terracan »

tak, zatiaľ voda OK, aspoň niečo.
Ale z oleja vytieklo za noc asi tak 7,5dcl, takže úplna krása.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: mizne voda

Příspěvek od kuschall »

Aspoň je vidět že tam ňáky je, kdyby tam nebyl bylo by to horší
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: mizne voda

Příspěvek od carre1 »

Ahoj všichni jen dodám že když čtu tyto řádky tak se mi dělájí mžitky před očima =D> Nechápu jak jim může auto po opravě ujed jen 20metrů hold autorizovaný servis no! Nezlobte se ale stát se to mě tak si o práci ani neškrtnu! Ještě ktomu vrátí zákazníkovi nevyskoušené vozidlo,které je poblité od oleje prostě to nechápu!Nechal bych je to vše zaplatit a auto bych nepřevezmul!


Napište hlavně kde se vám to stalo aby se to nestalo nekomu jinému co jezdí opravovat do :hyu:
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: mizne voda

Příspěvek od Drahos »

Mne mizla z expanznej nadržky, teda vyrovnávacej. Skús vytiahnuť veko vyrovnávacej a prefúkni tú hadičku, ak ti nepojde, tak je niekde zalomená , prekrútená alebo niečo podobné. A skontroluj si, či ti v servise poriadne ponasadzovali všetky hadičky a utiahli. Mne to mechanik neurobil poriadne a tadial potom tlačilo vodu von.
sisikar
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 pro 2011, 00:10

Re: mizne voda + mokra podlaha

Příspěvek od sisikar »

zdravim ja tiez riesim vodu ktora mizne z expanznej nadrzky a je mozne ze konci v molitane pod podlahovimi kobercami pri spolujazcovej strane lebo ta by sa dala zmykat a tak tiez som si vsimol ze na tej nadrzke tam kde je vicko je zapatlana od vytekajucej vody co by ma tak netrapilo ako premocena podlaha na ktoru som nahodou natrafil ked som si tahal kable na hudbu ... ma s tým niekto daku skusenost? rozmyslam ci nepresakuje kurenie ci by nepostacil ten pripravok na upchavanie prasknutych kureni
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: mizne voda

Příspěvek od Drahos »

Môže to byť radiátor, ale skôr ako tam niečo naleješ, tak si skontroluj hadice a eskapásky. A ak to bude predsa len ten radiátor, tak by som asi kúpil nový. Ale to záleží len na tebe.
sisikar
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 pro 2011, 00:10

Re: mizne voda

Příspěvek od sisikar »

fuu a je to zrealizovatelne aj bez zlozenia palubnej dosky? lebo tam som videl len nejaky velky plastový diel kurenia
sisikar
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 pro 2011, 00:10

Re: mizne voda

Příspěvek od sisikar »

Ahojte mam taku uvahu o mokrej podlahe kurenie netecie moze to byt kondenzaciou ?cez zimu som si vsimol ze akurat tam fuka teply vzduch ale vodicova strana je zas asi sucha
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: mizne voda

Příspěvek od Drahos »

sisikar píše:Ahojte mam taku uvahu o mokrej podlahe kurenie netecie moze to byt kondenzaciou ?cez zimu som si vsimol ze akurat tam fuka teply vzduch ale vodicova strana je zas asi sucha

Kondenzácia určite nie. Niekde to musí tiect. Skús priložiť na koberec dobre savý papier a pritlač. Ked sa napije a bude mať farbu ako
tvoja nemrznúca zmes, tak je to jasné. Radiátor je asi za kastlíkom pred spolujazdcom. Tam je aj pelový filter. Pozri sa aj na ten, či je zatečený. Mne tadial volakedy zatekal seat a zistil som to ked zhorel ventilátor. Mal som vtedy prasknutý ten velký plastový kryt pod stieračmi a tieklo to do kabíny.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“