Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Chasnik »

Mikkine, taky tě zdravím, ta spotřeba je fakt o něco vyšší, než by bylo zvykem. Na dálku se těžko radí, ale přesto se zeptám:
- kolik má auto najeto?
- kolik je ujeto od poslední výměny motorového oleje a jaká je olejová náplň?
- kdy byl naposledy měněn vzduchový filtr?

Na spotřebu může mít taky vliv nahuštění pneu a zátěž vozidla, ale podle mě ne extra výrazně. Tohle je cca o litr víc než běžná průměrná spotřeba u tohoto motoru...

EDIT: až teď jsem si všiml, že ve svém příspěvku máš kilometry uvedeny. Spotřebu u nafty po 4,5 tkm bych se moc nerozptyloval, ono to fakt chvíli trvá, než si motor (a tímpádem i spotřeba) "sedne". Klidně 10 - 15 tis. km.
Naposledy upravil(a) Chasnik dne 15 dub 2012, 22:48, celkem upraveno 1 x.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od petzl62 »

Zdravím Mikkine,vítej na fóru :wink:
-Jaký máš rozměr pneu-zimní/letní?
-4,5tis km ještě není moc...mě spotřeba začala rapidně klesat až po 10.tis a motor pořádně ožil...Do té doby jsem jezdil jako ty-se zhruba stejnou spotřebou...
-Vzduch filtr bych určitě po zimě vyměnil-kontaktuj Hardcam-je za pusu :wink:
-Jak píše Chasník,nahuštění pneu atd...
-Jinak auto i v záběhu není nutné nějak extra šetřit-jen nevytáčet zbytečně,ale zase nepodtáčet...
-Z čeho odvozuješ spotřebu z pal.počítače?Ten zkresluje,ne moc,ale zkresluje.
-Jak tankuješ?Vyjíždíš nádrž do rezervy,nebo pořád jen dotankováváš do plné?To pak zkresluje daleko víc(PC).pokud dotankováváš,tak je potřeba dotankovat absolutně doplna a spočítat spotřebu podle ujetých km.Konkrétně u mě v pátek-Olomouc-Opava(přes Šternberk)nahoru dolu až před Opavou rovinky-podle PC 5,3 po dotankování na pumpě v Opavě a spočítání 4,39!!!Mám sice krátkou I30-stejný motor.Zítra jedu na Slovensko-mám přezuto na letní 205/55/16(zima tzn i pátek 195/60/15) Po předchozích zkušenostech vím že spotřeba půjde nahoru o cca 0,5l-1l.Daň za pohodlí.
-Používáš klimu?
Těch aspektů je docela dost,vypsal jsem ti jen některé.Pročteš li pozorně tohle fórum a tento topic-budeš o hodně moudřejší a taky klidnější.
Ať ti to jezdí jen ku radosti a spotřeba jde dolů :mrgreen:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Vlček Pavel
*
Příspěvky: 43
Registrován: 14 zář 2011, 11:10

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Vlček Pavel »

XMira píše:Nedávno se tady řešila spotřeba, kterou psal Deegr u svojí i30 GDI. Někteří se podivovali, jak je nízká. Já myslím, že jsem záhadu včera vyřešil. Jel jsem z Budějovic do Klatov. Průměrná rychlost 75km/h a spotřeba 6,1l/100km. Ha! Takže to není Deegerovo lehkou nohou nebo "senior-stajlem". Je to jeho bydlištěm! Zřejmě nějaký záhadný silový pole :mrgreen:
A já se svou i30 1.4l při průměrné rychlosti 52km/h mám spotřebu 7,53. Měřeno 4 roky, vždy od plné k plné. Až si to přečte odborník a moderátor pan HARDCAM (nebo tak nějak), tak mně řekné, že neumím jezdit. Můj osobní rekord na dlouhou trať, kdy nepřekročím 90km/h je 6,1l. Ale to není realita života. Realita je, že 4x denně startuji a jezdím do práce na krátkou trať. A ti co mají průměr okolo 6l, tak musí mít v podlaze díru a odstrkávat se nohama nebo využívat ty síly, které způsobí, že předmět se sám pohybuje i do kopce. Ale budiž jim to přáno. Raduji se s nimi nad kvalitním výrobkem zn Hyundai. Já bych si ho již nikdy nekoupil.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od XMira »

Já myslím, že máš úplně normální spotřebu. při ježdění po městě na krátké vzdálenosti nebudu mít jinou ani já. Hodně záleží na složení cest. Při poskakování v kolonách se studeným motorem je i 8l úspěch. Jinak já mám zatím na dálku nejčastěji kolem těch 6,5. Ale po městě 7,5 bez problémů.
Ale zkušenější tvrdí, že okolo 20tis. si to ještě trochu sedne. tak uvidíme.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Vlcek: Vas problem je, ze nepripoustite jakykoliv jiny nazor na auto i na spotrebu, nez mate vy. Jen vy a vase auto jste ztelesnenim reality zivota, kdokoliv s nizsi spotrebou a spolehlivou i30 je pro vas magor vhodny do sci-fi filmu. Mne je vase spotreba ukradena stejne jako vy a nikde jsem nenapsal, ze neumite jezdit, nybrz to, ze na kratky trasy mate zcela normalni spotrebu.
Udivuje me, ze jste auto stale neprodal, kdyz mate takovy zmetek, jak tvrdite.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od rudolf.tomka »

mwoj názor je , že keby dvaja členovia, urobili za rovnakých podmienok určitú trasu , majú +- rovnakú spotrebu :wink: , a nezabúdajte , že spotrebu ovlyvňujú viaceré faktory :počasie, rozmer pneumatík a ich hustenie, počet prepravovaných osôb v aute :!: , profil trasy / rovina , kopce /, klíma, motor pod kapotou / 1,4 alebo 1,6 / a mnoho ďalších , ktoré ma teraz nenapadnú a spotreba podľa papierov :?: [-X , tak možno v laboratóriu :hyu: v Kórei =D> :D
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od standas »

čus, mě přijde, že bys měl ten servis navštívit..... Spotřebu po dálnici máš asi v pohodě, město mi přijde moc, ale je možný, že s tím ve městě zbitečně píčuješ (styl plyn brzda, na červený tůrování, vysoké točení motoru). Jestli se pletu, tak bych to dal na kontrolní prohlídku vrámci 5leté reklamace. Mě to dlouhodobě žere po dálnici 6,2/100 a to jezdím přesně 130kmh s tempomatem, a ve městě mi to žere uplně stejně (nijak se nešetřím), teda dokud nezačnu píčovat, ale přez 7 to je moc, to se zadaří, jen při zácpě.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od enjoy »

Tak jestli se nekomu zda 7.5l mesto,u 80kW benzinu moc,tak by se asi mel zamyslet jeste jednou...
Posilat kvuli tomu nekoho do servisu mi prijde az smesny... Osobne jsem jezdil s 90 konovou 1.6 mesto za 9.5l na sto.a jezdilo tak 5 let.ted jezdi rok vesnice za 7.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od ajrton »

standas píše:čus, mě přijde, že bys měl ten servis navštívit..... Spotřebu po dálnici máš asi v pohodě, město mi přijde moc, ale je možný, že s tím ve městě zbitečně píčuješ (styl plyn brzda, na červený tůrování, vysoké točení motoru). Jestli se pletu, tak bych to dal na kontrolní prohlídku vrámci 5leté reklamace. Mě to dlouhodobě žere po dálnici 6,2/100 a to jezdím přesně 130kmh s tempomatem, a ve městě mi to žere uplně stejně (nijak se nešetřím), teda dokud nezačnu píčovat, ale přez 7 to je moc, to se zadaří, jen při zácpě.
ty aj pozeras akeho motora sa ta spotreba tyka alebo len tak trepes bez rozmyslania ???
ako mozes porovnavat spotrebu naftoveho CRDI 66kW a benzinovej 1,4 80kW ??? ](*,) ](*,) ](*,) ako mozes na zaklade svojich 6,2l jemu odporucat aby so svojimi 7,5l navstivil servis ?
co ja by som dal za 7,5l v meste ... mam to cez 9l, ale je to v pohode, lebo jazdim len kratke trasy so studenym motorom
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od M.Ela1600 »

Uplne normal spotreba tech 7,5 po meste na ten motor....v cem je problem? Ja jezdim kratky trasy za skoro 9 litru s 1.6, ale to CRDIcko by melo teda papat min - mozna zadelany vstriky, bych tak tipoval...tak jeste jedna uprava :D necetl jsem to cely, dej to na diagnostiku mas zanovni auto a fakt to basti dost...
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Borek »

standas píše:teda dokud nezačnu píčovat, ale přez 7 to je moc, to se zadaří, jen při zácpě.
Chlape,příště to napiš trochu lidově,ať tomu rozumím. :-k Zkoušel jsem si představit,co děláš,když "píč...š",ale trochu mě zase rozhodila ta zácpa-to už jsi o kousek vedle... #-o :-k :D
Safra,píšeš vůbec o autě? :-k 8-[ :mrgreen: :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od matysekul »

Pokud dobře chápu,Standas reagoval na uživatele Mikkin,který má 1,6CRDi 85kW a píše o spotřebě přes 7l na předchozí straně.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Mikkin
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 dub 2012, 18:29

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Mikkin »

Hele chlapi diky za odpovedi. Auto je stare par mesicu, neco kolem 5ti, takze vsechno original bez vymeny (olej, filtry). Spotrebu urcuju podle PP a tak jak to vyjde. Nekdy s plnou nadrzi, nekdy s dojezdem 70 km. Co se zateze tyce, tak vzdy na to koukam po jizde se zatizenym autem (2 dospeli, 2 deti). Rozmery kol mam stejne jak na zimu, tak na leto - 195/ 65/ 15. No a samo, je to diesel, takze bych logicky cekal o neco nizsi spotrebu. Venku mimo mesto se nesnazim jezdit moc ekonomicky, mam rad klikatice a kopce a vetsinou si to dokazu uzit, prave na ukor spotreby. Na dalnici je 130ka asi absolutni minimum. Ale jak jsem psal, trapi me mesto a to hlavne fakt, ze at jedu s autem co nejekonomicteji dokazu a nebo se necham trochu unest, spotreba je plusminus stejna. I kdyz jsem ted koukal na technicky udaje hyundaie a udavana mestska spotreba pro muj motor je 7.2 l/ 100km, zato mimomestska by mela byt 5.1 (kombinovana 5,8) l/ 100km, takze bych mel byt spis rozladeny z tech cisel mimo mesto. No nic, jeste tomu dam mozna chvilku cas, nebo si zkusim nekde domluvit diagnostiku a uvidim.

edit: jeste zkusim spocitat spotrebu stylem od hrdla po hrdlo a uvidim, kolik to takhle hodi a jak moc teda muzu spolehat na PP.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Skyline »

Hlavne porad reste spotrebu nezajetyho auta, v 5tis. je to jeste syrovy. Ten motor si musi sednout. S 1,4 benzinem jsme bezproblemu meli 6,0-6,5l kombinace.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od standas »

to mikkin: já mam teda za to, že v papírech je průměrná spotřeba 4,7, a průměrná spotřeba ve městě 7,2? to mi taky nesedí. takže teď nevím jestli teda máš benzin, nebo naftu........taky mě napadlo, jestli náhodou nejezdíš pořád dokopce (to by taky mohlo zvýšit spotřebu)

to borek: no píčovat, to znamená, že např. pospíchám a jezdím stylem brzda, plyn, myška, plyn, brzda, vyškubanej chuchvalec vlasů atak...


to ajrton a enjoy: než začnu, někomu nadávat, tak se radši přesvědčím o své pravdě, ne?! omlouvat se nemusíte! chujové
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“