Autobaterie

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Autobaterie

Příspěvek od cmd »

Řešil někdo výměnu baterky do 1,5 CRDi VGT? Ačkoliv autu jsou 4 roky, totálně mi zdechla. Originál nechci kvůli ceně a výdrži (autu jsou 4 roky, nevím sice, co má za sebou, ale 4 roky na baterku nejsou moc velká výdrž..do Koreje už se mi nechce), rád bych tam dal nějakou solidní osvědčenou klasiku typu Bosch nebo Varta, ale problém je jednak s kapacitou, jednak s úchyty a s rozměry. Našel jsem tady, jak to řešili do IX55, https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=33&t=23762 (odřezání bočních výstupků na Vartě a podložce baterie), ale do mého VGT to nejde, kromě jiných rozměrů potřebuji i rovnou horní stranu baterky, aby se tam daly nasadit svorky.
Originál je 54-26GL.RC: 110MIN,CCA 600 A, CMD68L 12V 68 AH
Rozměry jsem naměřil šířka 25,3 cm, výška 20, hloubka 17,7
Vzdálnost svorek 21,5, plus pól vpravo (v autě je baterka "otočená", takže plus je vlevo, ale je blíž zadní straně).

Asi bych tam dal 70 nebo 74 Ah, tak 650 A, ale potřeboval bych poradit typ, případně úpravy,
Matrix 1,5 CRDi VGT
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Autobaterie

Příspěvek od enjoy »

Ahoj kamarade,tak nebudes tomu verit,ale pred mesicem jsem resil absolutne to samy,4 roky atd.... Ted mam v aute Vartu E23.je to normalne prava,ale s japonskymi(vystouplymi) kontakty.pasuje tam paradne.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od M.Ela1600 »

Elantra 1.6 2006
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie

Příspěvek od cmd »

Po radách už v ničem :-) :-), ta E23 vypadá přesně. Ještě kdyby někdo měl nápad co tam pasuje z té řady silver dynamic, když už baterku kupuji, tak ať něco vydrží...
Matrix 1,5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Autobaterie

Příspěvek od enjoy »

Tak jsem na to koukal a silver v tehle kapacite a s japonskymi kontakty asi ne...ale i ta blue je dobra,lepsi nez black.
Takze si nevymyslej:-D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie

Příspěvek od cmd »

enjoy píše:Tak jsem na to koukal a silver v tehle kapacite a s japonskymi kontakty asi ne...ale i ta blue je dobra,lepsi nez black.
Takze si nevymyslej:-D
Snad jsem toho tolik neřekl/nenapsal :-) . Vážně to vypadá jako jediná volba, tak jdu tu E23 objednat a už mlčím. Díky za rady, pořád lepší, než ořezávat výstupky na baterii.......
Matrix 1,5 CRDi VGT
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie

Příspěvek od cmd »

cmd píše:
enjoy píše:Tak jsem na to koukal a silver v tehle kapacite a s japonskymi kontakty asi ne...ale i ta blue je dobra,lepsi nez black.
Takze si nevymyslej:-D
Snad jsem toho tolik neřekl/nenapsal :-) . Vážně to vypadá jako jediná volba, tak jdu tu E23 objednat a už mlčím. Díky za rady, pořád lepší, než ořezávat výstupky na baterii.......

Takže s tou E23 naprostá pohoda, pasuje přesně, auto jezdí, co víc si přát :-).
Matrix 1,5 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“