Bateria vybita behom dna

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

issar
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2012, 13:25

Bateria vybita behom dna

Příspěvek od issar »

Ahojte, neviete mi prosim poradit co moze sposobit, ze startovacia bateria sa vybije v lete pri odstavenom aute i30cw rok vyroby 2011 za jeden den?
Auto pouzivam zvycajne na len na kratke jazdy sem tam dlhsia. Nemal som problemy s bateriou pocas celorocnej prevadzky aj v zime. A teraz som 2 x pozical auto synovi, ten urobil len kratku jazdu a nasledne odstavil voz pred domom, dvere zavrete aj kufor, svietidla zhasnute a na druhy den nemozem nahodit motor lebo bateria je slaba.
2 x bol na aute a 2x som na druhy den zistil ze bateria je vybita. Co s tym moze byt? Diky za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od Richi_i30 »

Začal bych stavem baterie - jak je stará, jak o ni bylo pečováno (dobíjení apod.), pak bych změřil dobíjení a odběr vozu při vypnutém zapalování, se zavřenými dveřmi atd., od toho bych se odpichoval dál ;)
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od Jirka-F »

Já bych spíš začal "výslechem" syna, co s autem prováděl :wink: .
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od enjoy »

Rikas,ze 2x mel syn auto pujceny a pokazdy to pak neslo nastartovat. Tak z toho vyplyva,ze jedine to,ze s tim ma neco spolecneho syn a ne baterie:-).samozrejme i prakticky nova baterie muze byt vadna...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
issar
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2012, 13:25

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od issar »

Podla veku vozu je bateria stara jeden rok. Auto bolo cez zimu v noci garazovane. Pocas celeho roku som nemal s nou ani raz problem az teraz.
A po prvom raze co doslo k extremnemu vybitiu baterie som si s nim sadol a upozornil ho na to na co dat pozor. Tvrdil mi ze si dal pozor a na palubnom pocitaci nesvietila indiakcia ziadnych otvorenych dveri alebo ina kontrolka, ktora by napovedala nechcenu spotrebu.
Chcem mu verit a verit tomu, ze ked clovek ustriehne par indikatorov, tak by nemusel mat problem nastartovat voz. Zaujima ma to skor coho sa vystrihat aby nedochadzalo k opatovnemu vybitiu baterie, ze co za proces moze sposobit takyto stav. V zime by mi to bolo jasne - tam staci par hodin a kapacita baterie ide prudko dole ale v teplotach 20 stupnov sa mi to zda byt divne. Ja viem ze jednou z moznosti je aj nedavat kluce od vozu z ruky.
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od juryno »

mne tak pride z toho ako pises, ze ak by bol za to zodpovedny on, tak by sa ti to bal povedat. ono stane sa hocikomu hocikedy. to ze mu uz pripadne nepozicias auto je fakt nespravne. mozno ale ti prdla baterka, fakt tazko povedat.

mne sa stalo ze som na i30 zamkol a svetla ti za chvilu automaticky zhasnu. ale vybral som klucik a potom som sa hral so smerovkami tusim a zamkol som a auto stale svietilo. vsimol som si to nastastie za necele dve hodiny. ono svetla nezhasnu vtedy ak po vybrati klucika tam este s dacim hras . moze to byt indicia alebo hovadina 8) ved ju nabi a sleduj jej stav a od toho odvijaj postup. ak bude ok, tak nie je co riesit myslim
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od enjoy »

Taky tu byl někdo,komu syn taky záhadně vybil auto a přišel na to,že mu nechal svítit stropní lampičku..
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
issar
Příspěvky: 3
Registrován: 13 kvě 2012, 13:25

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od issar »

ved po prvom raze som bateriu poriadne dobil. Stacilo otocit klucikom a motor naskocil bez problemov. A ten druhy nastal za 3 dni. Co sa mi zda byt nestandartne.
Ja nechcem syna obmedzovat.Keby som to chcel urobit tak to o tomto probleme nediskutujem. Mne ide skor o to ze "zjavne" urobi vsetko co ja ale vysledok je iny. Ci ste sa s niecim obdobnym nestretli aj vy.
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od Richi_i30 »

Už jsi to byl změřit ? Ona totiž vůbec nemusí být chyba v synovi, ale v autě, resp. baterii. Vem do ruky měřák a budeš chytřejší ;)
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od vena222 »

Já měl podobný problém.Je to tady někde popsáno,ale nechce se mi hledat.Zkrátka musel jsem jet na výměnu nějakého drátu.Oprava trvala asi 15 min. a od té doby klid.Opravdu je tady o tom hodně napsané.JO a do servisky napsali,že "svolávací akce".Podle VINu hned v servisu věděli,že to musí vyměnit.Baterie se vybila jen když bylo auto zamklé centrálem.Tak rozhodně brnkni do :hyu: servisu.
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od Hardcam »

wire kabel :wink:
cca 20cm dlouhy kabel schovany v palubce, v servisech se meni uz cca rok, tak pokud jsi za tu dobu nebyl na prohlidce, tak je mozny, ze se te to taky tyka
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od vena222 »

No,nemusí to být pravda [-X Já byl na garančce a drát jsem měnil za 14 dnů po ní.Na prohlídce mně neřekli vůbec nic ](*,)
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od Hardcam »

Protoze tu hlasku pri zadavani objednavky nekdo preskocil :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od severtom »

Ehm... já byl na garančce a tu svolávačku neudělali. Dočetl jsem se tady o ní a naběhl na ně. Objednání nošodrátu trvalo týden. Jinak v pohodě (teď už).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bateria vybita behom dna

Příspěvek od Docent »

† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“