Jaký olej?

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Gandalf »

Mexican: Tak u jmenované "e-oleje" jsem bral olej dokonce pro někoho z klubu a vše bylo v nejlepším pořádku. "Buyoil" má výdejnu v Kuřimi ve firmě Autopetr, která spolehlivě funguje řadu let. To samozřejmě není absolutní záruka, ale o něčem to svědčí.

Já si nejraději najdu na netu výhodný obchod, který má ale možnost osobního odběru zboží někde v blízkosti. Výjimkou je např. fa. "Moto-oleje.cz", která po Brně zajišťuje rozvoz zdarma a má velmi vstřícného a slušného prodejce, který ochotně poradí a člověk se s ním vždy v pohodě domluví. Beru od něj občas oleje nebo naposled chladící kapalinu. Ale to jen prezentuji svůj názor a zkušenost s prodejci olejů :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Mexican »

prave v tej firme som kupoval v 2010 oleje (Total a Valvoline). Oba mali na sklade, takze ked som dostal info ze to je mozne vyzdvihnut, zobral som bicykel a siel sa previezt. Valvoline samozrejme nemali a chceli mi namiesto toho ponuknut uplne nevhodny olej, sice toho isteho vyrobcu s inou specifikaciou. Kedze som o 2 tyzdne mal ist na sluzobku, povedal som im ze olej pridem zobrat potom, co vyrobilo zasadny problem ako rozdelit objednavku na dve casti, kedze som pochopitelne nechcel platit dopredu. Takze som tu objednavku na mieste zrusil a zobral som si maloobchodne aspon ten Total. Mam aj horsie skusenosti s eshopmi, ale tito ma nepresvedcili
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Jaký olej?

Příspěvek od rokolo »

Mne zaráží hlavně ty velké cenové rozdíly u některých značek olejů, např.:

http://www.olejspol.cz/zbozi/mobil-supe ... -v-5-litru
http://nejoleje.eu/mobil-super-3000-xe- ... -i538.html

Jak to, že někdo může nabízet ten samý druh oleje za "podstatně" jinou cenu :?: To mne pak napadají různé pochybnosti. A takových rozdílů jsem našel spoustu. Nejlépe je asi zvolit jako vždy zlatý střed............

Kdo by chtěl použít levnější náhradu za originální kabinový filtr, tak lze použít filtr FILTRON pro vozy OPEL, SUBARU a SUZUKI s označením K 1090. Cena okolo 150,-Kč. Rozdíl je pouze ve výšce a to 3mm, což vůbec ničemu nevadí.......

Gandalf: Díky za optání. Už je to lepší, ale bohužel už to nebude nikdy tak jako před tím :? Důležité je teď ale to, že se začínám zapojovat do "normálního" života a začínají mne těšit věci, které jsem měl rád :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Jaký olej?

Příspěvek od enjoy »

Co se tyce tech oleju...oni ho nakupuji treba za 700,- a prodavaji za 790,-.takova charitativni organizace,asi jako Hardcam tady:-).
Ti druzi si na tom proste jen prirazi vic... Ja ted kupoval u nas Castrol magnatec 5w40 c3,5 litru za cca 700,- a maloobchodne ho prodavame za nesmysl...vic nez dvojnasobek...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: Jaký olej?

Příspěvek od PedroKV »

právě dneska jsem zjistil, že servis po mě chce za 4,5l oleje Castrol Magnatec Professional A3 10W-40 nějakých 1300,-, tak jsem se rozhodl si ho koupit a nejspíš i vyměnit sám. Filtr si koupím u nich origo, podložku pod výpušťák taky, ale teď jsem zjišťoval, co tam vlastně patří. Píšou tam v manuálu různé viskozity a ACEA B4 nebo vyšší. Co je vyšší?

Dal bych tam to samé, na co to jezdí už nějaký pátek: Castrol Magnatech 10W-40 A3/B4, 5l za 599 a pro jistotu bych vzal ještě litrovku. Má tam přijít 4,8l, tak pro jistotu. Jinak olej mi nemizí (resp. za dobu, co auto mám-skoro 7 let, jsem ho kontroloval snad 2x).

Jo, mám H.Accent 1.5CRDi (LC, D3-EA).
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Mexican »

Accent LC (trojvalec) nie je MC, takze si v zlom vlakne :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: Jaký olej?

Příspěvek od PedroKV »

Sorry, mea culpa, nevšiml jsem si. Založil jsem teda nové téma u starého Accentu: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=128&t=24326
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Mexican »

mna vydesil totiz fakt, ze ti servis doporucil 10wxx olej :) . Inak B4 alebo vyssi je taka ta formulacia hyundaiu. Este je B5, to je ale norma pre auta s DPF / FAP a to sa ani LC ani MC accentov netyka. Takze tych B4 uplne postacuje a na trhu je z coho vyberat. A suhlasim, ze platit 100% viac za ten isty olej v servise je proste zdieranie a ja to uz od prvej vymeny (15 000km) nepodporujem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: Jaký olej?

Příspěvek od PedroKV »

no, já to nikdy moc neřešil, ráno jsem dal auto do servisu a po šichtě převzal, nemusel jsem nic shánět ani se starat. Přišlo mi, že prostě lepší oleje stojí víc. jak krize postupuje a do peněženky mám hlouběji, šetřím, kde se dá.
Co je tedy špatně na 10W-40? Moc hustý při letošní zimě? Na nálepce od oleje je specifikace A3/něco až /B4. Na buyoil je specifikace A3/B4, pak je ještě Castrol Magnatec Diesel B4. Tož? Jinak dálnice skoro vůbec nejezdím (jen teď mě to čeká), většinou jen do práce-z práce- jedna cesta asi 25km, pak na stavbu (s vlekem..). Díky za rady.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Hardcam »

enjoy píše:Co se tyce tech oleju...oni ho nakupuji treba za 700,- a prodavaji za 790,-.takova charitativni organizace,asi jako Hardcam tady:-).
Prodejci se deli na vic kategorii, nez jen na ty, co maji marzi malou nebo ty, co v radu set procent, ja vim i o eshopu a obchode v jednom, ktery oleje jednodusse nedani a muze si dovolit byt nejlevnejsi popr. na druhe nebo treti pozici. Ja s tim napr. neudelam nic, bonzovat na nej rozhodne nebudu, kdyz mi to sam majitel rekl a abych to praktikoval stejne, tak na to nemam koule, sice halire delaj talire, ale sedet na Pankraci neni mco pro me. Ctvrta kategorie jsou eshopy/obchody s prebalovanymi oleji. Vesmes je jedno, zda ten obchod probehne pre net nebo v kamenne prodejne, jelikoz standardni zakaznik ci dokonce mechanik temer nema sanci falzu odhalit. Stejne jako u elektroniky, mobilu (drtiva vetsina eshopu prehrava soft na cestinu az v prodejne), tak i v pripade oleju plati, ze by se melo nakupovat v overenych eshopech. Ja jsem si loni v breznu koupil telku, zaplatil jsem ji a dodnes ji nemam, to me poucilo dostatecne :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Rozměr klíče na výpušťák

Příspěvek od Pavel_KK »

Nechci kvůli takové drobnosti zakládat nové téma, ale nevíte někdo jakým klíčem se povoluje výpustná zátka na vaně ?
Jde o 1,4 benzín. Díky moc.
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Mexican »

tipol by som to na 17-19. Skor ta 17tka
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Pavel_KK »

Tak opožděně děkuji Mexicanovi za tip, jen shrnutí pro budoucí dotazovatele:

Výpustný šroub u benzíňáku 1,4i má normální šestihrannou hlavu s podložkou, velikost klíče 17 mm. Je k ní dobrý přístup
jak pro stranový otevřený klíč tak pro ořech goly.

Ať Vám to jezdí...
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký olej?

Příspěvek od benny »

Čau acenťáci , chtěl bych se zeptat , nevíte kde se nachází olejový filtr ? Koukám odshora do motoru a ať koukám jak koukám tak se mi nedaří ho nalézt. Na zvedák nemám kam , tak se ptám jestli jde povolit a vyměnit aniž bych musel na zvedák.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od cert »

U 1,6i CVVT je olejový filtr schovaný pod alternátorem - je vidět zespod. Myslím, že u 1,4i by to mohlo být stejné.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“