Vyndat katalyzátor?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od misan18 »

Zdravím všechny.. Řeším problémy s úbytkem výkonu na coupe a zároveň vyšší spotřebou. Vyměnil jsem lambdu a nic, takže další věc mě napadl katalyzátor, jestli to není tím. Chci katalyzátor úplně vytáhnout než koupim nějaký nový, chci se zeptat jestli to něčemu nevadí abych zbytečně něco nezkazil, další emise mám až za rok a půl a do tý doby nějakej koupim. Vadí něčemu vytaženej katalyzátor, teda krom zvýšenejch emisí? A taky jestli nevíte, jak dlouho to vytažení zabere?? Jo a mám coupe 1.6 L na LPG, dík :hyu:
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od Yurii »

záleží jak moc zkorodovaný máš spoje mezi katem a zbytkem vejfuku.... může to někdy bejt fakt porod. :(

Chybějící kat ničemu nevadí, u atmo. motorů by teoreticky mohl protože elektronika údajně často počítá s jistým protitlakem při vyprazdňování válců.

Nejjednodušší cesta je kat vyndat (ne vyyřezat) vzít nějáký pajcr a ten katalitický bordel uvnitř normálně jednou stranou vymlátit ven. Zabere to cca 10 minut ale po namontování zpátky máš jiný auto... já se takhle trápil s vysokou spotřebou a bídným výkonem cca dva měsíce než mi došlo že to je katem... :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od misan18 »

Jo fajn, no já totiž už dva měsíce řešim proč mi auto netáhne jak by mělo.. jak je složitý ten katalyzátor odpojit nb vydělat? Zvládnu to sám nebo to mám radši šoupnout k mechanikovi? Autům moc nerozumim, takže nevim.. ](*,)
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od Chasnik »

Znám pár lidí, co katík vyndali. A prošli i emisema. A jeden kamarád katalyzátor renovoval. Naříznul tělo, vykutal ten prostředek a pak tam nabodoval nový vnitřek - ten koupil samostatně. Potom to zavařil a bylo hotovo...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od Yurii »

AKtalyzátor chce mechoše... kolikrát ty šrouby co ho drží jso utak zarezlé že by je nepovolil ani rambo... občas je potřeba i CO hořák!
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od black_sheep »

u coupe to asi nehrozí, protože je katalyzátor mezi chladičem a motorem, takže na něj toliko necáká bordel ze silnice jako když je zespodu.

bejvá to v dobrém stavu, ale třeba mě nějaký místní rozebírač opraví; já to mám OK na obou autech :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od misan18 »

Tak jsem s tím byl za mechanikem a ten mě od toho víceméňě odrazoval, že hrozí že mi to bude bouchat do výfuku když pojedu z kopce ( když se ten katalyzátor vymlátí).. :cry: tak nevim co s tím teda, řikal mi že to je práce na dvě hodiny tak nevim jestli se mi to vůbec vyplatí.. koukal jsem na nový univezální katalyzátory jsou okolo 1700, co si o tom myslíte? :hyu:
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
marcellodc
*
Příspěvky: 11
Registrován: 28 lis 2011, 08:28
Bydliště: Děčín

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od marcellodc »

koupil jsem 2.0 r.97, je bez katu a nic nemlátí [-X
misan18
*
Příspěvky: 33
Registrován: 08 bře 2012, 19:00
Bydliště: Praha

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od misan18 »

mě to je taky divný, ale zas na druhou stranu si řikám jestli není lepší když už se v tom má někdo vrtat, tak radši obětuju těch 1700 za univerzálni kat. to snad nijak nevadí že ten kat. je univerzál ne?
EX : Citroen ZX break 1.6i

Hyindai Coupe 1.6 16v LPG
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od Yurii »

Nemělo by to vadit... já s tím boucháním nevím... teoreticky by se mohlo stát že rychlejší výplach válců to opravdu způsobit může.
Já mám turbomotor a u toho se nic takovýho neděje, naopak mu bezkatová úprava pomohla. Až budu mít pořešenou úpravu hlavy motoru, chci to nechat odbrzdit ať mám nějákou představu jak moc to pomáhá.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Gedrell
*
Příspěvky: 29
Registrován: 24 úno 2012, 10:59

Re: Vyndat katalyzátor?

Příspěvek od Gedrell »

Máte někdo skušenost s univerzálním katem?
Aby pasoval a tak.
Hyundai Coupe 1.6 (r.v.2000) stříbrná metalíza, čtyřočko.
Škoda Felicia 1.3Mpi (r.v.1997) - prodaná
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“