Rádio, Média

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Limitz »

tak ve vypůjčené 1,4 trikolor funkce RDS je.... je možné že v prvních kusech je rádio z Elantry, tam RDS chybělo...
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Reklama
 

Linsseason
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 kvě 2012, 21:11

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Linsseason »

Tak teda v mojom aute to podľa mňa jednoducho nie je....
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio, Média

Příspěvek od JoKo »

RDS tam urcite mas...

Vsetky i30tky maju RDS

Mas to aj hore napisane vedla bluetooth:
Obrázek
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Haer »

To nevidis ani nazev stanice jen kmitocet, nebo nazev vidis a nezobrazuje jen interpreta/skladbu?
A mas radio, kde je nad sterbinou pro vkladani disku napsano CD-RDS-MP3 ?
Pokud jsem manual pochopil spravne, tak pri zmene rozsahu (mackani RADIO nebo O na volantu) by to s RDS melo chodit mezi FM1-FM2-FMA-AM-AMA, zatimco radio bez RDS asi jen mezi FM1-FM2-AM .
Jinak zobrazeni interpreta a dila se mi zobrazuje automaticky, nejde to zakazat nebo povolit, jen to musi podporovat vysilac a tech je poskrovnu. Vetsina vysila jen nazev stanice, nektere obcas zmeni napis pri vysilani dopravnich informaci.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Linsseason
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 kvě 2012, 21:11

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Linsseason »

Slepec som, díkes:) Ok, tak sme sa dopracovali k RDS.
Haer: Vidím názov rádia, aj kmitočet, vypisuje mi to dokonca aj aký žáner dané rádio hrá.
Prikladám foto.

Tak sa opýtam na rovinu a polopatisticky - ako teda zariadim, aby mi to tie nešťastné názvy skladieb vysielaných v rádiu vypisovalo? Viem, že na VIVA to funguje. (testované na inom aute, ROCK nemám overený)
Přílohy
P1080325.JPG
P1080325.JPG (85.98 KiB) Zobrazeno 2305 x
P1080323.JPG
P1080323.JPG (85.73 KiB) Zobrazeno 2305 x
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Re: Rádio, Média

Příspěvek od getzik »

Mně se v navigaci (rádiu) zobrazují názvy skladeb automaticky (jak píše Haer), pokud to daná stanice umožňuje. Menu jsem nějak pozorně neštudoval, nicméně mám pocit, že tam ani upravit funkci RDS nijak nejde.
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Rádio, Média

Příspěvek od matysekul »

Pokud stanice název skladby nevysílá,můžeš se postavit třeba na hlavu a stejně to na displeji mít nebudeš.....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Haer »

Linsseason: Na rovinu odpovim - nevim :)
Nemas slabsi signal? Ja to zkousel na stanici, kterou vim, ze to vysila (taky z predchoziho radia). Doma ani tuk (nazev stanice i zanr ok) , o 5 km bliz k Brnu uz v pohode.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Linsseason
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 kvě 2012, 21:11

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Linsseason »

Signál je super, bývam v krajskom meste, stanice hrajú bez problémov. Viem, že rádiá majú RDS funkci, veď inak by mi asi ani neukazovalo názov stanice a ten žáner, čo som spomínal. Niekde som sa dočítal o dynamickom RDS, neviem, či tam nie je zádrheľ? Ale stále mi nejde do hlavy, že staršie rádio v Oktávke to zobrazovalo a toto nie. Možno firmware upgrade? Ale auto má tri tejdne, pochybujem, že bude out nejaká nová verze...
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Deegr »

A zkoušel jsi to i na jiném autě v poslední době? Třeba Česky rozhlas 1 taky neukazuje skladby, svítí tam jen CR1, ale třeba na Kiss ukazuje i skladby v pořádku.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Haer »

Linsseason píše:Signál je super, bývam v krajskom meste, stanice hrajú bez problémov. Viem, že rádiá majú RDS funkci, veď inak by mi asi ani neukazovalo názov stanice a ten žáner, čo som spomínal. Niekde som sa dočítal o dynamickom RDS, neviem, či tam nie je zádrheľ? Ale stále mi nejde do hlavy, že staršie rádio v Oktávke to zobrazovalo a toto nie. Možno firmware upgrade? Ale auto má tri tejdne, pochybujem, že bude out nejaká nová verze...
O dynamickem RDS nic nevim. To, ze radio hraje bez potizi, detekuje stereo a RDS je pritom chybove nebo se neupdatuje, je vcelku bezne. Prijde mi, ze RT je jeste vice haklivejsi na to byt zachycen v poradku nez jen nazev stanice, ale mozna se pletu.
Zkousel jsem tomu venovat vice pozornosti a treba Kiss mi behem asi 20 minutove jizdy ukazal data jen jednou.
Evropa 2 za stejnou dobu asi 4x. Chce to mozna taky trosku stesti a taky kouknou na display zrovna ve chvili, kdy tam ty udaje jsou.
Mnohem vice nez tyhle data me ale stve, ze spousta stanic vysila spatnou informaci o case. Musel jsem to kvuli toho zakazat automatickou synchronizaci hodin, Nektere stanice udaj nevysilaji, nektere matly treba o hodinu, nektere jely o 15 minut, proste mor...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
majkll
*
Příspěvky: 27
Registrován: 28 bře 2012, 11:19

Re: Rádio, Média

Příspěvek od majkll »

tak přidávám svou zkušenost s originál nedotykovým rádiem bez navigace v nové i30...upozorňuju, že sem na rádio nijak nešahal ani neladil nastavení..a v tomhle stavu mi přijde hodně slabé...zajímalo by mě, jestli se podobně chová i to prémiové dotykové s navigací...ale jestli jakože chtěli ošidit lidi, protože nedali za rádio 25000,- tak u mě hodně špatný...

1) rádio neustále přelaďuje...tam kde s jiným autem rádio hraje celkem ok, tak tohle pořád přelaďuje, protože nemá signál..tj. ne jednou za 5 minut, ale třeba i víckrát v jedné minutě...ladí sice rychle, ale kolikrát naladí tak, že stanice začne hned šumět a zas přelaďuje...možná to je problém antény nebo nějakého adaptéru, ale to je asi jedno...v reálu je důležité pouze to, že poslouchání rádia na delší cestě je doslova utrpení, za hodinu jízdy možná i přes 100 auto přelaďování..a to nemusí být cesta někde na konci světa, ale normál mezi městy..

2) nějak si nerozumí se složkami na flashce..tj. musím nahrát písničky pouze hromadně přímo na flashku bez složek..

3) při přehrávání z usb flashky docela často vypadává...a to prakticky jen v situacích, kdy nejedu přes žádné hrby, což bych pochopil,ale takhle je to záhada...

4) zvuk rádia se i v tichounkém zvuku motoru 1.6 gdi uplně ztrácí a celkově hraje hodně zle - dost dobře nejde rozlišit instrumenty a hudba je spíš taková změť..možná tohle trošku spraví nějaký ekvalizér jestli v rádiu je - musím ještě prozkoumat..ale pokud porovnám třeba s jedním z nejlevnějších Alpine - CDE 120, tak to hraje absolutně famózně v porovnání s tíhmle v i30..
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Haer »

V predchozim aute jsem mel Pioneer DEH 1700 a v porovnani s timhle to byla uplne jina trida, taky jsem byl zklamany z kvality integrovaneho bazmeku... Hlavne me stve citlivost popr. antena, nevim, proste radio ma problem prijimat slabsi stanice, ktere jsem chytal uplne v pohode a mnohem cisteji.

Ad 1) To me zpocatku taky hrozne stvalo, ale da se to resit, je to spatnym pocatecnim nastavenim radia. Hlavne me rozcilovalo, ze po zmene predvolby prvne prosmatral pasmo a zkousel, zda tam neni neco s lepsim signalem, prip. na te druhe stanici i zustal, pokud se mu zdalo to prvni slabsi. V prvni fazi jsem vsechno vyradil (NEWS, REG, AF..) a pak povolil jen AF a zatim spokojenost.

Ad 2) Tak to u me ne. Mam typicky clenene soubory do 2 urovni adresaru - prvni uroven jsou interpreti, druha jmena alb a nejsou s tim zadne potize. Pouzivam ale ve jmenech adresaru i souboru vyhradne jen znaky anglicke abecedy + podtrzitko, minus a tecku, nic vic. Zadnou diakritiku nebo mezery... Flashky mam formatovane na FAT32

Ad 3) Nezaznamenal jsem nejmensi problem, z flashky jede uplne v pohode bez vypadku. Muzes zkusit jinou flash? Jinak hrby na prehravani flashky nemaji vliv, tohle neni CD, kde se otresama hybal laser a ztracel trakovani stopy nebo ostreni. Tady by Ti mohl max. vaklovat kontakt v USB.

Ad 4) Nejaky jednoduchy ekvalizer tam je, vcetne zdurazneni basu. Pouzivam automatickou upravu sily signalu podle rychlosti a rekl bych, ze s poslechem nemam potize. Fakt je, ze zvuk je trosku "placaty", ale proti Acovi je i30 zatim mnohem tissi a radio v pohode posloucham pri mnohem nizsich urovni nez drive.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Limitz »

když sem měl i30 půjčenou tak, sem rádio prakticky neposlouchal, ale i za tu chvíli než sem dojel domů pro CD a flashku sem s přelaďováním problémy neměl... jinak se složkami na flashce si radio poradilo bez problémů a s výpadky taky žádný problém nebyl
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Linsseason
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 kvě 2012, 21:11

Re: Rádio, Média

Příspěvek od Linsseason »

Zdravím všetkých znova. Práve som sa vrátil z prvej dlhšej cesty - Praha a musím povedať, že počiatočný problém (rádio neukazuje názvy skladieb) sa zdá byť čiastočne vyriešený. V CZ mi to fungovalo na zopár staniciach (Oldies a druhú si nespomeniem) ale dosť úboho - namiesto názvu rádia preskakoval po slovách názov skladby a interpreta s tragicky dlhými intervalmi. Zle. Jednoducho niečim je podľa mňa dané (kódovanie, nebo co...) aby rádio názvy zobrazovalo...(to som ale múdry, čo? :)
Ku prelaďovaniu - nejak mi to nevadilo, resp. neriešil som to (asi preto, že mi to nevadilo povedal by som)
Zvuk - nič moc. Panel s navigáciou a rádiom ako telka ale ten zvuk...No proste nič moc, až zle.

Takže ku samotnému rádiu - 3/10, ak ho porovnám z rádiom v Oktávke z 2005ho. Tam fungovalo názov stanice aj interpreta takmer na každej stanici (v CZ aj SK) a zvuk z reprákov bol deluxe. (si pamätám, keď som doň vložil remasterovaný Dark Side OF the Moon, tak sa mi ani nechcelo vystúpiť).

A inak som mal priemernú spotrebu Praha - Banská Bystrica 8.1l/km (1.6 GDi, 99kW, automat, je to podľa vás normal, alebo ten automat naozaj pridáva zopár deci, či liter navyše?). Málokedy som prekročil 140km/h a takmer nonstop zapnutá klíma na 23 grádov (neviem, či platí, čím chladnejšie, tým vyššia spotreba.)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“