Smrdí spojka

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Smrdí spojka

Příspěvek od LiberaleMiguel »

u dieselu je celkem jasné,ž e spojka vydrží víc, protože ma vysoký krouťák tak je tam spojka úplně jinak dimenzovaná ;-) a ze stejného důvodu - kroťák - člvoěk při rozjezdech s dieslem ani nemusí přidávat plyn ;-)

Jinak je to fakt o nohách, ten plyn je citlivý, ale dá se v pohodě regulovat otáčky. Teda aspo%n já osobně s tím problém nemám a to mám sportovní sání, takže to jde do otáček ještě rychleji.

r_e_n_e: já mam teď spojku úplně novou a zabírá mi úplně dole :D těsně před smrtí mi zabírala úplně nahoře :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Reklama
 

BiG FooT
*
Příspěvky: 30
Registrován: 13 čer 2012, 12:49

Re: Smrdí spojka

Příspěvek od BiG FooT »

Díky chlapi za odpovědi, ten plyn je fakt o zvyk, získal jsem už trochu odhad, takže do garáže vlezu rychle, ale v servisu se stavim stejně, nějak se mi ta spojka nezdá... Taky slyšim nějaký cinkání při řazení... no doufam, že to vydrží aspoň chvíli, protože teď šly všechny prachy na koupi...
Coupe 08=>TURBO (jednotka Ecumaster Digital ECU Tuner, turbo Garrett GT28R, HKS 4 Blow off, na míru okruh sání+FMIC+svody+výfuk, spojka ClutchMasters Stage 3, vstřiky 550cc Siemens deka,pumpa 190lph Bosh, brzdy 4pístky Brembo, stavitelný podvozek)
BiG FooT
*
Příspěvky: 30
Registrován: 13 čer 2012, 12:49

Re: Smrdí spojka

Příspěvek od BiG FooT »

Mno, tak jsem zajel na prohlídku do hyundai servisu, popsal jsem, co se mi nezdá (cinkání při záběru po přeřazení, syčení při jízdě bez plynu a občasnej pach spojky), ale zdá se, že tam coupé vidí asi tak jednou za rok:), takže jsem se dozvěděl, že spojku by museli rozebrat, ale že "asi" nebude nic vážnýho :lol:, a to ostatní že taky nebude nic vážnýho, tak jsem do protokolu dostal informaci "vše ok, brzdy 70%" a šel jsem domů trénovat couvání do tý garáže :-D Už se mi to daří celkem rychle, takže nesmrdim :lol:

Jo a včera mi natřela na okresce prdel Oktavia RS, když jsem při jízdě do kopce zapomněl, že už nemam diesl a zařadil jsem na 3000 otáček :-k Skoro mi to začlo couvat :lol:
Coupe 08=>TURBO (jednotka Ecumaster Digital ECU Tuner, turbo Garrett GT28R, HKS 4 Blow off, na míru okruh sání+FMIC+svody+výfuk, spojka ClutchMasters Stage 3, vstřiky 550cc Siemens deka,pumpa 190lph Bosh, brzdy 4pístky Brembo, stavitelný podvozek)
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: Smrdí spojka

Příspěvek od r_e_n_e »

tak Oktavka RS ma 170 koni..ty mas 143...
Vaha Oktavky je 1985kg a ty mas 1700kg...


11,6kg ku 11,8kg na jedneho kona.. :mrgreen:

ale to je len teoria...
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Smrdí spojka

Příspěvek od enjoy »

A pokud to měl v naftě,tak to měl určitě čiplý aspoň na 200..
a že by oktávka měla 2 tuny?
edit:má 1400-1500 kilo,podle modelu.
edit2:a coupe 1387 kilo.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Smrdí spojka

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Octa RS v naftě ? já měl pocit, že se dělaly jenom 1,8T nebo 2,0TSi

Jinak jestli se dělá aji RS s 2,0TDi tak to se dá čipovat o dost víc než 200 koní, ten motor má obrovské rezervy. Ale to už pak poznaš podle toho, že nevidíš co před tebou jede :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“