Brouk v hlavě nebo v motoru ??

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Brouk v hlavě nebo v motoru ??

Příspěvek od vlkobass »

Tak chlapi, mám tu jednu záhadu. :roll: Začalo to asi před rokem:

Na izolačním a protihlukovém obložení vzadu v motorovém prostoru vlevo jsem při dolévání nádržky ostřikovače uviděl, že jsou utrhlé proužky vrchní textilie, byl jsem překvapen, nijak zvlášť jsem to neřešil, zastříkal jsem to kaučukem co se stříká podvozek. Asi po 1/2 roce jsem si opět všiml, že na stejném místě, tentokráte trochu více je vrchní textílie otrhaná, prostě jenom tam vlevo. Opět jsem to zastříkal viz výše a nechal to být. Hlava mi to nebrala, že by nějaký hlodavec? Ale kde by se tam vzal a hlavně, kde by přežíval? Kontroloval jsem vizuelně prostor pod palubní deskou vevnitř přes vysazený šuplík u spolujezdce. Vše v pořádku i v motoru na jiném místě. A dneska jsem opět doléval, to je cca opět po 1/2 roce, a zjistil jsem že opět na stejném místě je už rozdrbaná samotná izolace, viz foto. A to i přes předchozí dvojnásobné zastříkání kaučukem. Tak to už mi hlava nebere. :shock: :shock: Nastříkal jsem tam dvojitou dávku BIOLITu a chystám se koupit jed na hlodavce, ale nechce se mi věřit, že by tam myš či něco podobného byla. Díra tam není, jen je to vždy rozdrbané, takže tam není nic mechanického co by to mohlo poškodit. Opět jsem kontroval vnitřek pod palubkou, tam je gumové šedé obložení bez jakéhokoliv poškození, prostě nikde nic, jen to jedno proklaté místo.. Nevíte někdo kdo nebo co mě může trápit a "žrát" moje autí??? :oops: :cry: :cry:
Naposledy upravil(a) vlkobass dne 20 kvě 2008, 02:43, celkem upraveno 1 x.
www.ochranamotoru.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Něco podobnýho se dělo i mě,když jsem měl Fáčko.Takhle jednou koukám,že za baterií si udělali nějaký potvory hnízdo z odhlučňovací izolace.U babči jsem vzal jed na myši,nasypal ho tam a od té doby byl klid... :P :P :P
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

rozežrané auto

Příspěvek od vlkobass »

No jo, ale tam není díra.. A je to z vnější části, to jako nějaká pidi myš projde přes tu izoalci a neudělá díru? A kde tam žije, ve vertikální poloze, nebo v nějakém meziprostoru?
Naposledy upravil(a) vlkobass dne 20 kvě 2008, 02:45, celkem upraveno 2 x.
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

No,mě se to dělo v zimě,takže si myslím,že ty potvory šly za teplem.U Fáčka bylo kolem baterky hafo místa.Zkus Felotrona,ten si jednoho hlodavce vozí na palubce v autě pořád,třeba se mu ztratil... :D :D :D
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

re

Příspěvek od vlkobass »

No dík za radu.. 8) A měl jsi tam tedy díru? Nebo stejný jako to mám já na fotce?
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Díra nebyla,jen rozcupovaná skelná vata,nebo z čeho to bylo.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
vipe

Příspěvek od vipe »

Kde to parkuješ vlkobassi ? Je možné že ti tam chodí přespávat nějaká kočka nebo jiná potvora. Nám do fáčka chodila přespávat místní myška a tý chutnaly zase kabely :shock: otec to měl stát na zahradě.
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

re

Příspěvek od vlkobass »

No je to záhada jako prase.. Poprvý asi před rokem jsem to objevil když jsem bydlel v Liberci. Ted jsem v Ústí n. L. Parkuji různě, nechce se mi věřit, že sebou něco vozím.. Takovou dobu přeci nemůže přežívat, a jak to že několik měsíců nic a pak zase najednou? Fakt tomu nerozumím..
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

výhra?

Příspěvek od vlkobass »

Tak jsem zapojil do problému širokou odbornou obec = rodina, přátelé, kolegové :) Většinou se shodli podle místa parkovaní a času, kdy k tomu zhruba došlo, že jde s největší pravděpodobností o kunu, maximálně o myš, takže jsem poznal nového tvorečka, kterého jsem znal jen z doslechu a nevěděl jsem že dělá paseku v motoru. 8) Také tomu odpovídá, že přes léto, kdy jsou teplé noci, to bylo vpohodě. No, abych to zkrátil.. zakoupil jsem speciální přípravek 500ml, viz foto, za bratru 299,- Kč :roll: Jeden nástřik vydrží cca měsíc. Takže na podzim, v zimě a na jaře holt musím "označkovat" příslušné místo v motoru :wink: Tak doufám, že bude po problému! To by bylo aby.. Jo a v Autopalace Butovice mi také radili, přičemž mi onen přípravek nabízeli za 480,- Kč,, zloději :evil:

Trochu citace z popisu: "Prostředek plošně nastříkejte do motorového prostoru a vnitřní strany kapoty. Obzvláště aplikujte na hadičky, kabely a izolaci... :twisted:

Obrázek

Další.. http://toave0.album.cz/marder-stop/
www.ochranamotoru.cz
vipe

Příspěvek od vipe »

No jo dyk sem to poudal myš nebo kuna je to jedno potvora chroupe všechno co ji chutná. :shock: A to dneska říkaj že dělaj všechno z takovýho materiálu aby to nechutnalo hlodavcum a prdlajs těm chutná všechno. :lol: Ještě že nemaj jedovatou slinu a nerozpouštěj nám karosérii. :wink:
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

co na ne ....

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

to same jsem resil u Feldy tim, ze jsem tu izolacni hmotu mezi mot. prostorem a palubkou oblozil jeste jemnou kovovou sitovinou (aby si zlomla zoubek potvora :D ). Ale co na ne u nas v praci fungovalo 100%tne ... vzit chomac kocicich (NE z vysamponovaneho Siama!!!) chlupu a ten tam prilepit tavnou pistoli .... od te doby nic.

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Re: co na ne ....

Příspěvek od vlkobass »

ROOOM píše:Ahoj,

to same jsem resil u Feldy tim, ze jsem tu izolacni hmotu mezi mot. prostorem a palubkou oblozil jeste jemnou kovovou sitovinou (aby si zlomla zoubek potvora :D ). Ale co na ne u nas v praci fungovalo 100%tne ... vzit chomac kocicich (NE z vysamponovaneho Siama!!!) chlupu a ten tam prilepit tavnou pistoli .... od te doby nic.

R.
Dík za radu.. Jestli nezabere ten sprej tak očesám první kočku, kterou potkám.. :wink: :lol:
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Vařeka Dalibor
Příspěvky: 7
Registrován: 26 srp 2006, 09:27

Příspěvek od Vařeka Dalibor »

Zdravím,já mám stát auto venku a zjistil jsem,že v tomto místě
me leze spát kočka na motor,hlavně když prší.Možná je to od drápků.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Pajk píše:No,mě se to dělo v zimě,takže si myslím,že ty potvory šly za teplem.U Fáčka bylo kolem baterky hafo místa.Zkus Felotrona,ten si jednoho hlodavce vozí na palubce v autě pořád,třeba se mu ztratil... :D :D :D
Jak to nastrikal, tak krysa zacala nadavat, ze se nema kde schazet s krysakem :D
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

krysa

Příspěvek od vlkobass »

Felotron píše:
Pajk píše:No,mě se to dělo v zimě,takže si myslím,že ty potvory šly za teplem.U Fáčka bylo kolem baterky hafo místa.Zkus Felotrona,ten si jednoho hlodavce vozí na palubce v autě pořád,třeba se mu ztratil... :D :D :D
Jak to nastrikal, tak krysa zacala nadavat, ze se nema kde schazet s krysakem :D
Konečně můžu klidně spát.. :lol:
www.ochranamotoru.cz
Odpovědět

Zpět na „GETZ“