Ložisko- zadní kolo

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od SACIK »

Zdravím,
mému miláčkovi se za chvíli na tachometru objeví 100 000km a já si na něj nemohu stěžovat( ťuk, ťuk..). Bohužel po cestě do Chorvatska mi začalo vyvádět zadní ložisko, ještě nevím u kterého kola, ale jasné je to, že bude potřeba ho vyměnit. Servis-man se díval po internetu a našel jenom jedno 5000+ a ještě k tomu ne skladem, takže hrozí, že se bude muset objednat přímo z Hyundaie #-o ... Tak bych se rád informoval, jestli někdo nevíte o místě, kde by se dalo sehnat, popřípadě nemáte nějaké starší, třeba z bouračky..

Díky moc :)
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Starší seženeš na sichr na vrakáčích. Je tady o nich celý topic, tak si v něm pročti. Osobně doporučuji Pražský vrakáč od Josefa Kořínka, domluva super, posílá poštou, vždy vše OK.

Nový určo na ebayi minimenko, nebo pročíst newtiburon fórum.
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Stanley »

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/03-08-Hy ... mainQ5f100

Je to to co potřebuješ? Je to od člověka, od kterého beru poměrně často a má dobré ceny, je to originál a za poměrně dobrou cenu když spočítám všechny poplatky s dopravou. 3200,- za tohle. Samozřejmě to má skladem a dá se to poslat i express poštou.
Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od SACIK »

StanleyV6 píše:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/03-08-Hy ... mainQ5f100

Je to to co potřebuješ? Je to od člověka, od kterého beru poměrně často a má dobré ceny, je to originál a za poměrně dobrou cenu když spočítám všechny poplatky s dopravou. 3200,- za tohle. Samozřejmě to má skladem a dá se to poslat i express poštou.
Vypadá to, že snad i jo, jenom mám teda rok výroby 2002.. nevím jestli je tam možnost nějakýho rozdílu...
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Stanley »

Rozdíl není, v US měli Coupé až v 2003, tak proto.
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Davepic »

čau chlapi .. Nejen, že mi hučí v klacku :lol: ale taky mi začalo hučet zadní ložisko na mojem Coupečku .. tak bych vas rad poprosil o rady a zkusenosti s temito ložisky nebo cely tim nabojem co mi dnes nabidl v prodejne ND..nechal sjem si vyjet vše od nejl.po nejdr.
ročne najedu 10 000Km

NIPPARTS= 3600 kč
OPTIMAL= 2500 kč
OYO= 2400 kč
JPN= 1300 kč
Naposledy upravil(a) Davepic dne 14 črc 2012, 15:10, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od LiberaleMiguel »

u Coupečku musíš měnit celý náboj ;-) Dneska jsem ho měnil a dá se sehnat aji u nás v pohodě za párd tisíc :-) výměna tak na hoďku práce.

Zkus napsat na FB AutodílySpeed Havířov, od nich jsem ho teď měl, cenu si nevzpomenu(bral jsem toho hromadu najednou), ale bylo to o HODNĚ míň než 5000Kč
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Davepic »

LiberaleMiguel píše:u Coupečku musíš měnit celý náboj ;-) Dneska jsem ho měnil a dá se sehnat aji u nás v pohodě za párd tisíc :-) výměna tak na hoďku práce.

Zkus napsat na FB AutodílySpeed Havířov, od nich jsem ho teď měl, cenu si nevzpomenu(bral jsem toho hromadu najednou), ale bylo to o HODNĚ míň než 5000Kč

jo to vím že to je cely náboj ale asi jsi me nepochopil ja dostal 4 cenove nabidky tech naboju a potrebuju jen radu ktere mam vzit :wink: to co jsi tu napsal je mi uplne k ničemu :D
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Hardcam »

Ja ti muzu nabidnout JParts za 2150Kc...OYO neznam, JPN jestli je to, co myslim, tak nerozumim cene, kdyz nakup u vyrobce je hodne nad a Optimalem a Nipem chybu urcite neudelas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Davepic »

Hardcam píše:Ja ti muzu nabidnout JParts za 2150Kc...OYO neznam, JPN jestli je to, co myslim, tak nerozumim cene, kdyz nakup u vyrobce je hodne nad a Optimalem a Nipem chybu urcite neudelas.

Diky to JPN je nejaka čina i ta cena 1300Kč asi odpovida řikali mi že to nemecka firma ale delaj to Japonci, takže ti prijde nemecka krabice ale delali to Japka
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Hardcam »

aha, tak to neni to, co jsem myslel - proto ta nizka cena...kazdopadne moje nabidka plati
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chodimpozde
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 bře 2012, 22:28
Bydliště: Pozlovice - Luhacovice

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Chodimpozde »

Ja dnes menil cely ten naboj. Pry mi tam dali SKF a stalo 3600kc i s praci coz celkem ujde. Jinak pry vymena je jednoducha (pro servisaky ne pro me:) cca pul hodky.
Coupe 2G - 2.0 G4GC rok 2002 102kw
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od LiberaleMiguel »

vymena je jednoducha pro kohokoliv, sundas kolo, povolis 4 šourbky a je to :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od Johny-noname »

Hele já servisák nejsem a technicky je auto pro mě lehce španělská vesnice a ložisko jsem si vyměnil sám.
Fakt na tom vůůůůůbec nic neni ... a časově cca 20 minut.
Nové jsem měl z prodejny dílů v Klatovech (zasláno PPL) ... a stálo mě to včetně poštovného 2.780,-Kč.

Napišu ti návod:
sundáš kolo ... sundáš brzdový třmen (vzadu je připevněn dvěma šrouby). Uprostřed tý věci, která to kolo držela (na tý věci je přidělanej brzdovej kotouč je takový hliníková krytka ... tu sundáš ... je tam naražená ... neni šroubovací. Po tou krytkou uvidíš šroub se speciální matkou - ta matka bude lehce zacvaklá v tou šroubu ... tak jí z toho šroubu třeba šroubovákem a kladívkem vyhákni, ať můžeš s matkou otáčet. Vyšroubuješ pak matku, následně sundáš celej kotouč i s nábojem s ložiskem .... ten náboj je v tom kotouči možná lehce přirezlej ... tak ho kladívkem vyklepni. No a máš ten náboj venku a strčíš tam novej .... no a teď si návod přečti pozpátku a máš i návod na to, jak to dát dohromady :))
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Ložisko- zadní kolo

Příspěvek od LiberaleMiguel »

možná bych doporučil ještě předtím než začneš povolovat matku co drží náboj sundat ten kotouč, drží na jednom křížovém šroubku :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“