Servis G4CP

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
seidlpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19 kvě 2009, 10:12

Servis G4CP

Příspěvek od seidlpav »

Ahoj, prosím o radu. Před časem mi dělali v menším servisu běžnou prohlídku motoru a olej. Při té příležitosti prý bylo dobře vyměnit rozvoďák, protože prý byl načatý. Po týdnu ježdění se mi potkal motor. Auto jsem jim vrátil na reklamaci. Jejich odpověď po rozebrání je, že závada vznikla na hydraulickém napínáku, který se chvilku jeví jako dobrý a chvilku zas né. Nevím tedy, zda chybu udělal servis a nový rozvoďák špatně namontoval nebo zda opravdu je závada na tom napínáku. Máte někdo nějké zkušenosti nebo radu?

Díky Pavel
Reklama
 

cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cecilek »

Přesně to samý se stalo mě. Po koupi stejné Sonáty jsem si nechal dělat rozvody a po dvouset kilometrech ježdění mi přeskočil rozvodový řemen a všech osm sacích ventylů šlo do pryč....
Opravář začal něco mlet o hydroštelech a tak...... Nechal udělat tedy hlavu. Těsnění a nový rozvodový řemen jsem si sehnal sám.
A to mi dával záruku 90 tisíc kilometrů.
Základní opravu dělal za devět tisíc korun a za následnou, co se to potkalo, chtěl dalších pět. Ale ty už jsem mu nedal.
Je možný, že ten tvůj opravář udělal stejnou chybu.... Ale kterou, ví jen oni... Určitě to bude něco s tím napínáním.... To je spíš otázka tady pro kolegy opraváře...
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
seidlpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19 kvě 2009, 10:12

Re: Servis G4CP

Příspěvek od seidlpav »

Tak jsem ještě vymontoval hydrostatický napínák, pod lisem jsem zkoušel pomaličku stlačovat, vše podle mě funguje jak má, vrací se, přepouští. Mám ještě jeden starší a oba jsou na tom stejně. Takže argument servisu o špatném napínáku neberu.
Ještě jeden dotaz, mohou se potkat rozvody při točení startérem ?

Díky za info. Pavel
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cecilek »

To nevím. Ale mě to přeskočilo, když jsem v kopci parkoval a málo zatáhl ručku. Měl jsem tam jedničku. Je pravda, že auto ráno bylo popojeté trochu dozadu a už jsem nenastartoval. Na ten hrozný kovový zvuk při startování nikdy nezapomenu.
Ale zase mám udělaný motor sevšímvšudy.... funglovka... luxus.... =D>
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
seidlpav
Příspěvky: 9
Registrován: 19 kvě 2009, 10:12

Re: Servis G4CP

Příspěvek od seidlpav »

Tak nakonec se našel poškozený malý rozvoďák. Odrbané zuby na cca 5cm. Tak jsetli je to ono nevím :-(.
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Servis G4CP

Příspěvek od Kony5 »

pokud ti měnily rozvodový řemen měli automaticky vyměnit i řemen vyvažovací hřídeli - je to otázka 5ti minut pokud máš dole rozvody.... hydraulický napínak nemuže zapříčinit spadnutí rozvodu má je tlumit vibrace...ta napinací kladka tam je a je na ní specialní klíč který natáhneš a pak tu kladku utáhneš...bohužel jsou servisy co to dělat neumí a tak napínací kladku dotahují na špatnou stranu (rozuměj na jinou stranu než se má napínat) ..nedávaj šrouby na barvu a dotahjují na špatné momenty a pak to stojí za hovno..nemluvím o tom že nějaký 2-3 zuby je nezajímaj a značky na vyvažovákách je nezajímaj vůbec....já si na G4CP udělal rozvody sám a motor mužu točit na prudko jak chci a rozvody drží.....chyba servisu jednoznačně....
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cecilek »

Teď si mě dostal s tím servisem a s tím zubem tam, zubem sem.
Poradil bys prosím, jak bych to v domácích podmínkách mohl překontrolovat? Jak jsem psal výše, tak jsem narazil také na super odborníka a jestli by to šlo, tak bych to raději přešel....
Pokud je to jen sundání krytu a počítání zubů, tak bych to měl zvládnout... Teda myslím...
Napsal bys nějaký stručný postup prosím... [-o<
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cypisek »

tady to máš ... nebo si ztahni cely manual a studuj :-) http://cypisek.spsei.cz/
Přílohy
rozvody3.jpg
rozvody3.jpg (77.84 KiB) Zobrazeno 1962 x
rozvody2.jpg
rozvody2.jpg (76 KiB) Zobrazeno 1962 x
rozvody.jpg
rozvody.jpg (98.09 KiB) Zobrazeno 1962 x
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cecilek »

Týjo.... Děkuji. Dám vědět, na co jsem přišel... =D>
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cypisek »

hlavně nezapoměň na aretaci vyvažovaci vačky, (což jsem tady vlastně na obrazku neukazal) .. ono to pojede, ale bude to s motorem vibrovat zbytečně, však koukni na cely ten maual (ale je jen angličtině )
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Servis G4CP

Příspěvek od Kony5 »

nejlepší obrázek je z esitronicu..naskenuju a dám ho sem....vyvažovací hřídel aretaci nemá je tam jen klasicky šipka...je hnaná malým řemenem za hlavním rozvodákem.... já měl ze servisu vyvažovák o 90°otočený takže uplně naopak a motor neskákal jen měl trošku horší chod....zuby ti utečou při dotáhnutí kladky...a málo kdo to na několikrát natahuje a nasazuje rozvodák ... já si to dělal krásnou hodinu než jsem byl spokojený :D a je to tak že ti někdo musí podržet napnuté vačky (drží vačky na zdvihatkách napružené) ty nasadíš řemen dotahneš a je to ok..pokud dáš řemenice na značky..nasadíš řemen utáhneš ...máš tam 1cm rozdíl na vačce od rysky...není špatný automechanik - je jen automechanik lempl a pedant...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cecilek »

No hezký.... O víkendu na to mrknu. Pokud to nebude sedět na ryskách a otočení kol, jestli nebude tak, jak ukazujete na obrázcích, tak to jistě poznám. Docela mě to zajímá...
Zatím děkuji.
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis G4CP

Příspěvek od cypisek »

Kony: měl jsem na myslim toto
Přílohy
rozvody4.jpg
rozvody4.jpg (91.17 KiB) Zobrazeno 1914 x
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Odpovědět

Zpět na „SONATA“