Poblázněný centrál

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
VivaLaLuke
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2010, 11:55

Poblázněný centrál

Příspěvek od VivaLaLuke »

Dobrý den,
Mám problém s centrálem. Když odemknu auto z venku, tak se ještě než zatáhnu za kličku, zamkne. Taky se to zamkne ikdyž sedím vevnitř a můžu mít i nastartované. A pak když chci vylezt ven tak s tím centrálem musím zápasit abych se ven dostal - odemknu a než zatáhnu za kličku tak se zamkne, takže musím mít velmi rychlou ruku :) . Někdy to zase drží uplně v pohodě, třeba i hodinu, ale pak vylezu, zamknu a jdu třeba nakoupit a pak chci nastoupit a už to začíná bláznit. Nevíte čím by to mohlo být a případně jak to opravit? Už mě nebaví chodit pro náhradní klíče když si tam původní zabouchnu :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od laxo18 »

treba si vsimnut ci nahodou ti neostava zaseknute tlacitko na centrali a potom ti to moze stale chytat kontakt
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od laxo18 »

da sa to zistit tak ze tam je dioda ktora pri zatlaceni zasvieti
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
jiriholis
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2010, 20:26

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od jiriholis »

mam stejny problem Coupe 2G 2.O FX 2005, auto se zamyka jak se mu zachce, le jen zamyka, nikdy se neodemkne.. na dalkovem ovladaci kontrolka nesviti, takze dalkac to nedela. nekdy to dela xkrat denne, pak je mesic klid... tak nevim
jiri
-------------------------
George..
Coupe 2G FX 2.0 2005
Uživatelský avatar
SACIK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2009, 00:26
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od SACIK »

Tohle mi miláček dělal asi půl roku. Nakonec se zjistilo, že to byl motorek v pravých dvěřích. Jezdil jsem s tím asi 3 měsíce a nakonec pravé dveře odešly úplně a nešly otevírat jinak, než zvenku. Zrovna včera jsem s tím byl u autoelektrikáře, který mi ho vyměnil a všechno dal do pořádku. Hlavně nejezdit do hyundaie!!! ;)
Hyundai Coupé GK 2002, 2.0 DOHC, 102 Kw
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od alarm »

Asi by som dal dole všetky čalúnenia dverí, odpojil motorčeky, okrem vodičovho, a začal testovať a postupne pripájať ďaľšie dvere.
Nie je vylúčené, že ti to robia vodičove dvere....viem si predstaviť situáciu, keď motorček dostane napätie, urobí svoju robotu, ale tým napruží čosi (molitan, zahákované tiahlo...), ktoré hneď ako prestane ísť prúd do motorčeka ho o kúsok vráti naspäť a to už môže dostávať opačnú polaritu...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Airfan
*
Příspěvky: 41
Registrován: 04 črc 2007, 11:11

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od Airfan »

Mám stejný problém. Nejdříve(tak půl roku dozadu) mi začal blbnout centrál, čas od času se sám zamknul. Před měsícem jsem musel poprve použít k zamčení klíč. A od včera již broučka nezamknu. Na levých dveřích se nikdy nedocvakne páčka centrálu. Dveře jsem rozebral, zámek vyndal, ale ten se nedá rozebrat, motorkům nic nepřekáží, ale netvrdím, že jsou všechny v pořádku- nemám, jak je přezkoušet. Má někdo nějaký nápad? , teda kromě servisu :mrgreen:
Tiburon 2.0 FX , model 2002 , Žatec , Most
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od HolyHole »

Tohleto mi to dělalo taky. Odemykání pořád dokola. U mě to dělal motorek ve spolujezdcových dveřích. Chce ho to buď vyměnit za nový nebo ho rozebrat. Je to celkem pakárna, protože je zalisovaný v kusu plastu. Je to trochu pakárna, ale rozebrat to jde. Vevnitř v motorku jsem měl kotel bordelu, takže vše očistit, promazat a dát do kupy. A hlavně je potřeba ten plast ve kterém to je pořádně slepit. Jinak se může stát, že to namontujete zpátky, párkrát zamknete a odemknete a ta mrcha se rozletí.
Tohleto jsem dělal po zimě a od té doby funguje jako nový. Chce to trpělivost při rozebírání, ale jde to a hlavně se ušetří prachy za nový.
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od Johny-noname »

Nový v Hyundai stojí kolem 3500,-Kč (za jeden!!!) protože se musí koupit celý to zařízení.
Já to udělal tak, že jsem to rozebral ... vyměnil ten motorek a fungovalo to ... cca asi rok.
Pak se mi začalo stávat, že se to uvnitř rozlítalo (ten kdo to měl rozebraný, tak ví).

Tak jsem to vyřešil tak, že jsem si celé zařízení koupil nové ... jak na pravou tak na levou stranu ... protože už i tam to zlobilo.
Objednal jsem si to na www.ebay.com ... uživatel: woowon11
Zasílá to z Korei ... poštovné zdarma .... a jedno zařízení vyjde na cca 900,-Kč ... takže za obě sem dal 1.800,-Kč.
Vše funguje úžasně jak má.

Jinak tam prodává i víc věcí na Hyundai Coupe ... tak se na to mrkněte a třeba se něco hodí :)
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
Airfan
*
Příspěvky: 41
Registrován: 04 črc 2007, 11:11

Re: Poblázněný centrál

Příspěvek od Airfan »

Díky moc chlapi- už jsem se objednal ke známému elektrikáři, ten to snad zvládne rozebrat a složit. Je to fachman na tyhle věci.

To Johny-noname - díky za odkaz, je to výživné :-)
Tiburon 2.0 FX , model 2002 , Žatec , Most
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“