Problém EPS - posilovač řízení

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od ouzo1 »

Pořád řeším chrastění v přístrojové desce a nemůžu to najít :-k . Když bylo auto v záruce, tak mě vyměnili servo a byl na čtyři měsíce klid, jenže pak to začalo znovu. Není to nic, co by překáželo na jízdu, ale je to nepříjemný. Přemýšlel jsem, že bych o dovolené vyndal tyč řízení a zjistil, co by tam mohlo chrastit, ale zase když koukám na to schéma, abych to dal dohromady a nezapadl za 30 000kč ](*,) . Už to měl někdo rozebraný? Přístrojovku už jsem měl u strany řidiče docela rozebranou a nepřišel na to, co to dělá. Zkoušel jsem postupně vyndavat, plasty, brýle, airbag, volant atd. a nic nenašel.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od cert »

Taky mi někde u volantu něco chrastí - hlavně když je v autě horko (přes 30st.). Musím se do toho podívat, jestli tam není něco uvolněného. Konzultoval jsem to se servisem a prý by to mohl dělat i kroužek airbagu...
Kdyby se ukázalo, že to je sloupkem řízení (poukazoval jsem na to, když bylo auto ještě v záruce a prý to nic není a všechno je OK), tak bude milej Accentík na odstřel...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Vilda »

Oni se ty zvuky špatně hledaji .... kolikrát bych dal ruku do ohně, že ho slyším z určitého místa a pak se zdroj rušení najde na opačné straně ](*,) a většinou chrastí nějaká pí.....na :? už jsem tady psal, jak mi chrastily háčky na psí síť .... evidentně jsem to slyšel zepředu a nakonec byly v zadních dveřích :roll:

Co se pamatatuju, tak pazvuky jsem řešil ve všech autech, který jsem kdy měl ..... nejhorší skřípot vydával Opel a taky z volantové tyče ... už jsem z toho byl na nervy, až jsem se nas...l a všechno okolo volantové tyče jsem vystříkal silikon. olejem .... a bylo ticho [-o<

... osobně bych Accenta zařadil do kategorie těch tišších autíček ... zatim :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Martun »

Tak to mě dělá taky. Jen při vysokých rychlostech a mírném otočení volantem. Dělá to skoro od začátku, v servisu mi tenkrát řekli něco někde o nějaké matičce či co.. :-k Neřeším, za celou dobu se to nezměnilo , nezhoršilo. A hlavně to cvrlikání je skoro neslyšitelné..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od cert »

Martun:
jaká matička? Zkus prosím Tě zjistit něco víc, tady na mě v autorizáku koukaji jak na zjevení když se na něco takoýho ptám :roll:
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Martun »

No marně pátrám v paměti.. ](*,) Prostě někde na tyči řízení.. že prý jen dotáhnout.. že to taky řešili.. já se ho nato ještě jednou zeptám..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od cert »

To bys byl hodnej, na srazu to probereme, díky.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Mickey007 »

Už víte někdo jak spravit tvrdnutí volantu po čas jízdy? Řešil jsem to se servisem a jsou to čidla na volantové tyči, které při zahřátí špatně snímají tlak řidiče na volant a tudíž nesepnou hned servo, ale až po lehčím škubnutí volantem - vynaloženo více síly při pohybu volantem v prvním momentu. Kontrolka se bohužel nerozsvítí, protože servo funguje normálné, jenom to čidlo dává špatnou reakci. Bohužel na záruku mi to už nevymění - r.v. 2007 a dvakrát garance mimo značkový Hyundai. Kdybych nebyl na garančních prohlídká mimo servis, tak vyměněno bez problémů i po záruce. Tak právě hledám další řešení, protože výměna - díly 27.000,- + práce, a to fakt nemám.
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od rokolo »

Mickey007: Tak v tomhle ti asi nikdo neporadí... :arrow: ale divil bych se, že by ti po záruce vyměnili servo, které vlastně nevykazuje žádnou poruchu. To si spíše s tebe dělají srandu a chtějí ti dát vyžrat to, že jsi garančky dělal jinde (mimo autorizovaný servis?) než u nich. To co popisuješ, jsem hlavně pociťoval, když bylo auto nové, ale časem se to nějak srovnalo. Není to ideální, ale je to lepší a proč se to zlepšilo, to opravdu netuším. Zpočátku se toto téma zde také dosti probíralo, ale co si pamatuju, tak řešení bylo pouze výměnou, třeba z vrakoviště. Existují dva druhy serva, to původní a poslední accenty již dostávali nějaké zmodernizované, které teď dávají výměnou i v servisu, ale za hříšné peníze [-o<
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od Mickey007 »

S tou výměnou by to měla být pravda - do 5 let na tzv. Goodwill, ale musí auto být servisované v autorizáku (je jedno v jakém, ale hlavně Hyundai).
Jinak jsem se trochu probíral fórama Opelu a ty mají taky servo co má Accent, a když se porouchalo, tak měnili jenom snímače tlaku na volantovou tyč cca 4.000,-.
Tak nevím, možná že jsem mimo mísu :-)
Accent 1,5 CRDI
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od severtom »

To je masáš mozku Hyundaiem, ne? Goodwill je třeba když se cestovateli do Asie (skupina 3 nových motorek) podělaly postupně motory a rámy a oni jim poslali (přitom jeli bez podpory fabriky) nějaké díly nebo když borec na BMW zadřel motor tehdy nové 650 a po návratu na vozíku mu ho fabrika zdarma vyměnila. Samozjřemě že po cestě nebylo vidu ani slechu po značkovém servisu. Tomu se říká oprava na goodwill (česky na kulanci).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od _miv_ »

pani pravdu povediac nikomu nezavidim ten stlipik riadenia, ked sa mu ozve po zaruke. ved niekde tu vo vlakne najdete moje skusenosti... mne ho posledny krat menili NASTASTIE za uz plne funkcy dobry modelovy kusok po zaruke vozidla v zmysle zaruky na uz vymeneny diel este v zaruke. presne mi povedali, ze sa urobi garancia na garanciu....
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od palčo »

A čo poviete na toto? http://www.repasovane-servoriadenia.sk/ ... ccent.html
Nemá niekto skúsenosti?
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Problém se servem řízení

Příspěvek od palčo »

To je asi len na mechanické poškodenie a následné opravy, lebo o elektronike tam nič nepíšu. :cry:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Zuotka
*
Příspěvky: 27
Registrován: 15 zář 2012, 14:11
Bydliště: kačice

Re: Palubní PC

Příspěvek od Zuotka »

Diky :D
No problem mam, vypina mi za jizdy servo, ale to budu muset resit asi s automechanikem :)
rokolo píše:
Vilda píše:Jééééé ... konečně je po dlouhé době zase na klubu nějaké děvčátko :D/ VÍTEJ !!! Kdybys měla nějaké problémy s autíčkem, klidně se na mě obrať .... bydlím kousek od Strahova a Ty zase na praze 6, takže jsme vlastně sousedé :wink: a trochu se v autech vyznám :wink: tedy nepatrně :oops:
KOUKÁM, JAK SE VŠICHNI SNAŽÍTE PŘETRHNOUT A JAK JSTE MILÝ. JE TO ALE OD VÁS HEZKÉ :mrgreen: :D :wink:
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“