Nedefinovatelna jemna zvukova signalizacia pri brzdeni.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
beggar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2012, 14:50

Nedefinovatelna jemna zvukova signalizacia pri brzdeni.

Příspěvek od beggar »

Ahojte, vsimol som si len nedavno na svojom aute nedefinovatelne spravanie/jemnu zvukovu "signalizaciu". Stalo sa to (vsimol som si to) zatial dva krat a vzdy pri brzdeni pred krizovatkou v kopci (hore kopcom) a vyradenou rychlostou (neutral). Pri dobrzdovani pred krizovatkou bolo pocut zo zadnej casti (ako od zadnych sedadiel - neviem presne specifikovat) jemnu zvukovu signalizaciu/slabe prerusovane pipanie. Akonahle vsak zastanem, tak to jemne prerusovane pipanie prestane. Hned som pozrel, ci mi nesvieti aj nejaka kontrolka na palubovke, ale nic. Je to vsak take jemne prerusovane pipanie ako od nejakeho senzora (ak by som mal zapnute radio, tak by som to urcite nepostrehol). Stretli ste sa niekto s niecim podobnym?
Naposledy upravil(a) beggar dne 03 zář 2012, 20:58, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 (PBT), 1.2 57kW (G4LA)
Reklama
 

Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Re: Nedefinavetelna jemna zvukova signalizacia pri brzdeni.

Příspěvek od dm29 »

predpokladam ze v zadnej casti nieje taky senzor ktory by pipal
ked brzdis pipa to vzdy s rovnakou frekvenciou? myslim ci ten signal a prerusenie su vzdy rovnako dlhe ? alebo sa to pipanie postupne predlzuje tak ako klesa rychlost auta?
Mohol by to byt maly kamienok zaseknuty niekde v brzdovej dosticke
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
beggar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2012, 14:50

Re: Nedefinavetelna jemna zvukova signalizacia pri brzdeni.

Příspěvek od beggar »

Ten signal bol vzdy pravidelny, ako keby ho vytvaral nejaky snimac vzadu (tiez som predpokladal nejaky zaseknuty kamienok, ale podla toho zvuku je to asi nepravdepodobne). Pocas brzdenia som sa este intuitivne pozrel hned na zadne sedadla (jazdim vacsinou sam) z kade sa ten zvuk siril. Pri uplnom zastaveni auta to prestalo.
Hyundai i20 (PBT), 1.2 57kW (G4LA)
beggar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 01 zář 2012, 14:50

Re: Nedefinovatelna jemna zvukova signalizacia pri brzdeni.

Příspěvek od beggar »

Sledoval som opisovane spravanie este niekolko tyzdnov, ale uz sa to neprejavuje :wink:
Hyundai i20 (PBT), 1.2 57kW (G4LA)
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“