Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od PetrUL »

mmv píše:no, to je právě to co neudělají, tím by akorát přiznali že je nějaký problém a museli by ho řešit, ne jenom povolit aby si to lidi opravili sami, na druhou stranu jsou tu i tací, kteří jsou s autem téměř bezvýhradně spokojeni nic jim nebouchá, nic jim neuskakuje a ve 140ti jim to řere 3,5 litru :-) , až mám pocit, že to co píšou, píšou nám všem naschvál :-)
Mě to bouchá taky (zatím nijak neřeším), skočilo mi to znatelně zatím pouze několikrát, a to jen ve městě při rychlostech do 60 km. V Ústí se jedná o jeden "kruhový objezd" (Všebořice) kde to fakt skočí a pak v místech kde jsou od náklaďáku vyjeté koleje. Jsou to věci, které kazí dobrý pocit z tohohle jinak dobrýho auta.

S autem máme najeto necelých 11 tisíc km a pořád se těším až si do něj znovu sednu za volant :D
Jezdíme nakupovat do Německa a vždy když vjedu na dálnici (bez omezení rychlosti) sešlápnu pořádně plyn ... Auto jede v pohodě tachometrových 160 - 180 Km/hod a nemám pocit, že je to nebezpečný (spotřebu na PC v tuto chvíli raději nesleduji :evil: ). Možná je to daný i kvalitou německé dálnice, ale auto sedí v pohodě a nic neskáče - to bych neriskoval. Pravidelně jezdím i po D 8 Ústí - Praha a při rychlostech 130 - 140 km/hod opět žádný problém.

Pokud to někomu skáče pravidelně v určitých místech, tak by bylo dobré, aby ten úsek vyzkoušel projet i ten, kdo tvrdí, že si odskakování vymýšlíme ...

Pokud se :hyu: k problému bouchání a odskakování postaví čelem, tak auto nebude mít žádnou chybu :wink: Dobře se řídí, pohodlný a uveze spoustu věcí (posuvná zadní sedadla - perfektní věc). Dobrý poměr cena a užitná hodnota ... Jo jedna věc mě štve - nemá to hagusy a střešní nosič se přidělává jak na Škodě 120 ](*,)
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Reklama
 

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od pepe pedro »

to mmv:nevím kde si to čítal-žere 3.5l!Čítaj poriadne-7,1l priemer.Ja nepíšem proti nikomu alebo pre niekoho!JForum,je pre vyjadrenie názorov.Ale vždy sa nájdu ludia,ktorým sa nič nepáči.Ja im ich názory neberu a nerýpu.Ak majú problémy,tak nech ich riešia. :lol: Všetko sa dá,ked sa chce :mrgreen:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od mmv »

:-) pepe, rozhodně bych si nedovolil to konfrontovat právě s tebou, jak jsem už napsal, někomu to buchota a skáče jako žebřiňák, někomu to jede jako vlak (nejlepe maglev) po kolejích, mě bohužel upřímně sere, že já mám tu smůlu, že jsem v tý první kategorii a nejsem s novým autem spokojenej, jak tu kdosi napsal, auto je sqelý, ale ten podvozek z něj dělá docela hrůzu na kolech, jestli myslíš že rejpu, tak si to mysli, ale děkuj bohu, že ti dali zřejmě lepší díly, jak mě, nebo děkuj bohu, že všechny tvé předešlé vozy byly (co se jízdních vlastností týče) horší jak tenhle nedodělek, nebudu hodnotit své škody 100-120, ale Š130 , berlingo i Špickup nedělaly na silnici takové alotrie jako chujday IX20 :-(
Naposledy upravil(a) mmv dne 04 zář 2012, 12:42, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Pavlicek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2012, 00:00

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Pavlicek »

Dle mého názoru, a řekněme si to otevřeně, jak to vlastně je: Komu to nemlátí a neodskakuje, ten, za A) přešel z něčeho obdobně naladěného (koňský povoz, žebřiňák, trakař), nebo za B) jezdí opatrně, "jako baba" nebo je hluchý a bez citu, popřípadě vydrží vážně hodně.
Jel jsem s pěti ix20 (benzín i nafta) v různém časovém období výroby, a bouchaly všechny. To auto je skvělé, výborně vybavené, pohodlné, super prostorné. Ale bohužel - to bouchání a odskakování z něj dělá na našich silnicích nekomfortní a někdy i nepoužitelný "vrak". Palubka může být slícována kvalitně jak chce, ale díky "vynikajícímu" podvozku prostě zákonitě musí začít skřípat. Kdyby soudruzi tento nešvar odstranili, tak to auto ve své třídě, vzhledem k poměru cena/výkon absolutně nemá konkurenci. Snad ještě ten loupací volant, ale to je oproti podvozku maličkost. Čím dýl vůz mám, tím víc mě jeho naladění rozlaďuje. Jinak, jak píšu - vynikající auto. O to víc mne mrzí, že korejec s tímto nešvarem nemůže nic dělat, ani kdyby chtěl - přiznal by tím vlastní chybu, a to se nikdy nestane, jeho povaha mu to nedovolí. Bohužel... :(
Pitra
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2012, 18:27

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Pitra »

O dovolené jsem s ix-20 projel napříč Německo a Fracii cca 4.000 km.
Jel jsem tuto trasu již několikrát, pokaždé ale s jiným vozem. Co považuji za hlavní auto nemělo žádnou
poruchu :!: , a to jsem registroval u krajnic dálnice nakládání nepojízdných vozů jiných renomovaných značek.
Nějak jsem ale neměl takový požitek z jízdy jako dříve. Tu hlavní a snad jedinou příčinu vidím ve zde často
kritizovaném podvozku. Zéjména na německých dálnicích bylo odskakování zadní nápravy znatelné a
přední tlumiče daly o sobě nenormálně vědět (bouchání) na každé větší nerovnosti, dilatačních spárách mostů a pod. Začal jsem také pozorovat povrzávání palubové desky.
Je to škoda, jinak vše ostatní mohu zatím hodnotit kladně.
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od famfulin76 »

Ahoj. Já jsem neměl ani žebřiňák, ani 120ku (myslím těsně před IX20), nejezdím jako baba (aspoň myslím) a slyším a cítím celkem dobře (taky myslím) a auto mi prostě neskáče. Nepojedu kvůli tomu do UL, jezdím po Brně, po D1, okreskách a tak vůbec všude a prostě neskáče. Nejsem ani ten typ, kterej si koupí nový auto a bude ho potom nekriticky obhajovat, aby nepřiznal, že za svý těžce našetřený love koupil střep, takže pokud by mi to skákalo, tak to napíšu a hlavně s tím budu chtít něco dělat. Co mě na autě štve, jsou rány od předku i při přejetí menších nerovností, ale tenhle problém už by snad měl být vyřešený (viz vlákno "vyřešení problému..."). Dneska jedu na reklamaci předku, tak uvidím, jak se k tomuto problému ve Vyškově postaví. Pokud tuhle hrůzu odstraní, tak bude spokojenost s autem téměř stoprocentní.
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Uživatelský avatar
mana
*
Příspěvky: 31
Registrován: 27 zář 2010, 13:57

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od mana »

Pak napiš jak jsi ve Vyškově dopadl. Nevím kam mám jezdit servisovat a pokud budou ve Vyškově solidní tak bude rozhodnuto. Sice to budu mít dál ale lepší než autopalace.
Hyundai ix20
Obrázek
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od famfulin76 »

Ahoj. Tak Vyškov reklamaci zamítl... Víc ve vláknu "ix20 vyřešení problému..."
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mmv »

:-) životní pesimista :-) mám malej byt,malej plat,malou ženu,malý AUTO...
příště koupím auto po záruce a bude, vše budu brát jak je, tady totiž mám stále pocit, že je třeba pořád něco reklamovat a na to nemám náladu:-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

Take jsem takovy perfekcionalista, jsem zvykly, ze vse bude rucni kvalitni prace, ale v dnesni dobe to proste nejde, nebo spis neni to tak. To co bylo driv kvalitni, dnes jsi rad, ze jsi dostal dobry kus a nejak drzi (to nemluvim jen o autech). Jinak s tim autem po zaruce, na to taky bacha. Ja mam zas opacnou zkusenost, koupil jsem jety auto a samozrejme po pul roce se zacalo sypat. Vse koncilo tim, ze mi prasklo tesneni pod hlavou a po oprave to chcipalo a nikdo si s tim nevedel rady. Vymenil jsem temer vse uvnitr, vysledek porad stejny. Takze jsem do oprav narval tolik co koupe auta az mi ruply zoufale nervy a auto jsem prodal za castku, kterou tady radsi ani nebudu rikat. Takze ja zas sel opacnou cestou, jedine nove auto..
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mmv »

:D ale jistě, todle je moje první nový auto a nový je přesně proto, jak povídáš, ale zatím jsem si nezvykl na to, že jsem si koupil levný auto , takovej krapet nedodělek, škoda že jsem nevyfotil jak jsou v Nošovicích schopni sešroubovat (slícovat) díly :-( a nějak si zvykám na hlášku, "no to slyším poprvé, kde to máte, podíváme se na to"
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ruční brzda

Příspěvek od pepe pedro »

mmv-máš aj malého vtáka?Ked sa stažuješ,že máš všetko malé,.Takým ľudom sa nikdy nič nepáči :lol: Sťažuj sa každý den v servise a budú Ťa mat radi a určite Ti auto vymenia
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mmv »

pepe do mýho krocana je ti hovno, a když si spokojenej buď si, já se s některejma věcma smířit nehodlám, když si chceš vozit dřevěnou tyčku na podpírání zadních dveří je to tvoje volba už jenom to, že auto nazýváš poněkud infantilně, mě v tvým případě nechává v klidu :-) podle tvýho vozovýho parku vidím, že s dřevěnou výbavou vozu jsi už přišel do styku tak tě to zřejmě určitě nepřekvapuje, sedni na šemíka a upaluj k Neumětelům ju ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda

Příspěvek od iggyno »

mmv,otazka,preco si to auto ešte nepredal?
1,6 AT
40500km
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mmv »

áááá další co si v maglevu vozí dřevěnou tyčku na podepírání zadních dveří

nikdo ten střep nechce :-) a na jiný nemám

(na blbou otázku blbější odpověď)
ale teď budu asi už dávat pikouše do šrotu tak tam tu zadní osu napasuju ... a bude po problému :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“