Horký diferák

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Alexband
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2010, 11:55

Horký diferák

Příspěvek od Alexband »

Zdravím všechny,Mám H1 rv. 2001 73 Kw. Celkem dost se mi zahřívá diferák,řekl bych tak kolem 40 - 45 st.
Chtěl bych se zeptat jestli to může být nedostatkem oleje,nebo vadným ložiskem.Při jízdě nic slyšet není-
žádný nezdravý zvuk.- Nedávno jsem měnil kardanový kříž, tak nevím... poradte prosím..díky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Horký diferák

Příspěvek od FISHkaa »

první bych se mrknul na olej a potom uvidíš... každopádně zahřívání = větší tření v systému...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Horký diferák

Příspěvek od Vilda »

Hypoidní soukolí, alias rozvodovka, alias diferák bude horkej vždycky ..... je tam tření jako sviňa :wink: samý ozubený kolo ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Alexband
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2010, 11:55

Re: Horký diferák

Příspěvek od Alexband »

Jo Jo díky moc -asi to bude tím olejem-byl jsem pod tím vlezený a celý spodek (nad diferákem) byl "kdysi" :oops: od oleje
takže asi gufero v háji,-nevíte někdo jaký je to rozměr a kde se dá sehnat ??? díky moc...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Horký diferák

Příspěvek od oltcitak »

Ved si odsroubuj kontrolny sroub,ci bude vytekat olej von,ked nie,tak aj vypustaci a skontroluj objem a kvalitu oleja,checkni na pritomnost cudzorodych primesi(spony,ocelovy prach) a budes na cistom.Bez oleja sa to urcite hreje,ale aj huci.Ta mastnota na odspodu podlahy kludne moze byt aj od vazeliny z kardanoveho kriza,ak ju neutreli po premazavani,prip. nepremazali a ostala len na povrchu maznice :twisted: ked to bude semeringom,tak podla VIN to nieje problem zistit aj v Hyundaii,cena nebude az taka strasna..
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Horký diferák

Příspěvek od 69pavel »

pokud odejde gufero na hrusce vetsinou to je priznak vule na loziskach,taky zkontroluj kardan a jeho ulozeni zda nehaze a neni moc volne v ulozeni,nebo kriz na kardanu neni vybity,nevim jak je resen kardan, zda je tam tisicihran ,kdyz jsi menil kriz nasadil jsi to spravne uchyty krizu na kardanu zrcadlove, ,staci aby to bylo o jeden presazen a uz to dela neplechu.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“