Podložky pod pružiny

Moderátor: Moderátoři

Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Podložky pod pružiny

Příspěvek od Maxik-rbk »

Ahoj, možná to tu někde je, ale nenašel jsem to a nové téma třeba víc lidí počte.
Chci si nechat vyrobit podložky pod zadní pružiny, výška max 5cm. Máte někdo výkres s rozměry? Nebo má někdo takové podložky na prodej?
Nepotřebuju velký zdvih při vykřížení a z toho usuzuji, že nepotřebuju dlouhý pružiny, nýbrž podložky postačí.
Ještě pořešit jiný tlumiče, nebo úpravu stávajících, abych je při mínusovým propérování nepřetrhl:-)
A nebo poraďte jak jste to kdo řešil.
Chci to prostě jenom zvednout, nikoli s tím jezdit off road s velkým O.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Leos2 »

Maxik-rbk píše:Ahoj, možná to tu někde je, ale nenašel jsem to a nové téma třeba víc lidí počte.
Chci si nechat vyrobit podložky pod zadní pružiny, výška max 5cm. Máte někdo výkres s rozměry? Nebo má někdo takové podložky na prodej?
Nepotřebuju velký zdvih při vykřížení a z toho usuzuji, že nepotřebuju dlouhý pružiny, nýbrž podložky postačí.
Ještě pořešit jiný tlumiče, nebo úpravu stávajících, abych je při mínusovým propérování nepřetrhl:-)
A nebo poraďte jak jste to kdo řešil.
Chci to prostě jenom zvednout, nikoli s tím jezdit off road s velkým O.
Řešil jsem úplně to samé , taky jsem to chtěl trošku přizvednout podložkama, JENŽE podložky se nevyrábí řešil jem to po celém světě. Jedině je nechat vyrobit , jenže na to je potřeba hliník o dost velkém průměru + práce a to je dost balík za ty prachy jsem sehnal delší pružiny s progresivním vinutím. mám to tedy o 8 cm vyšší , ale už jsem si zvykl.

Předek: zvednuto na torzních tyčích, odstraněny dorazy +5cm. zadek:Progresivní
pružiny +8cm prodloužené tlumiče, prodloužené dorazy, prodloužené kostice stabilizátorů
prodloužená Panhardská tyč +1,5 cm , upravené brzd. hadice a odvzdušnění , upravená geometrie.
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/5/5602 ... .jpg?ver=0
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Maxik-rbk »

Leos2 píše:
Maxik-rbk píše:Ahoj, možná to tu někde je, ale nenašel jsem to a nové téma třeba víc lidí počte.
Chci si nechat vyrobit podložky pod zadní pružiny, výška max 5cm. Máte někdo výkres s rozměry? Nebo má někdo takové podložky na prodej?
Nepotřebuju velký zdvih při vykřížení a z toho usuzuji, že nepotřebuju dlouhý pružiny, nýbrž podložky postačí.
Ještě pořešit jiný tlumiče, nebo úpravu stávajících, abych je při mínusovým propérování nepřetrhl:-)
A nebo poraďte jak jste to kdo řešil.
Chci to prostě jenom zvednout, nikoli s tím jezdit off road s velkým O.
Řešil jsem úplně to samé , taky jsem to chtěl trošku přizvednout podložkama, JENŽE podložky se nevyrábí řešil jem to po celém světě. Jedině je nechat vyrobit , jenže na to je potřeba hliník o dost velkém průměru + práce a to je dost balík za ty prachy jsem sehnal delší pružiny s progresivním vinutím. mám to tedy o 8 cm vyšší , ale už jsem si zvykl.

Předek: zvednuto na torzních tyčích, odstraněny dorazy +5cm. zadek:Progresivní
pružiny +8cm prodloužené tlumiče, prodloužené dorazy, prodloužené kostice stabilizátorů
prodloužená Panhardská tyč +1,5 cm , upravené brzd. hadice a odvzdušnění , upravená geometrie.
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/5/5602 ... .jpg?ver=0

Tak to me poser. Kolem tohohle krasavce jezdim, kdyz jezdim kamionem do Znojma. Stoji u nejaky benzinky a naproti je prodejna s klobasama tusim. Je to tak?
No kdyz ho tam uvidim stat, tak se zastavim. Z ceho to jsou pruziny, nebo to jsou primo na Terrouse?
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Leos2 »

Maxik-rbk píše:
Leos2 píše:
Maxik-rbk píše:Ahoj, možná to tu někde je, ale nenašel jsem to a nové téma třeba víc lidí počte.
Chci si nechat vyrobit podložky pod zadní pružiny, výška max 5cm. Máte někdo výkres s rozměry? Nebo má někdo takové podložky na prodej?
Nepotřebuju velký zdvih při vykřížení a z toho usuzuji, že nepotřebuju dlouhý pružiny, nýbrž podložky postačí.
Ještě pořešit jiný tlumiče, nebo úpravu stávajících, abych je při mínusovým propérování nepřetrhl:-)
A nebo poraďte jak jste to kdo řešil.
Chci to prostě jenom zvednout, nikoli s tím jezdit off road s velkým O.
Řešil jsem úplně to samé , taky jsem to chtěl trošku přizvednout podložkama, JENŽE podložky se nevyrábí řešil jem to po celém světě. Jedině je nechat vyrobit , jenže na to je potřeba hliník o dost velkém průměru + práce a to je dost balík za ty prachy jsem sehnal delší pružiny s progresivním vinutím. mám to tedy o 8 cm vyšší , ale už jsem si zvykl.

Předek: zvednuto na torzních tyčích, odstraněny dorazy +5cm. zadek:Progresivní
pružiny +8cm prodloužené tlumiče, prodloužené dorazy, prodloužené kostice stabilizátorů
prodloužená Panhardská tyč +1,5 cm , upravené brzd. hadice a odvzdušnění , upravená geometrie.
http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/5/5602 ... .jpg?ver=0

Tak to me poser. Kolem tohohle krasavce jezdim, kdyz jezdim kamionem do Znojma. Stoji u nejaky benzinky a naproti je prodejna s klobasama tusim. Je to tak?
No kdyz ho tam uvidim stat, tak se zastavim. Z ceho to jsou pruziny, nebo to jsou primo na Terrouse?
JJ máš pravdu , až pojedeš kolem a bude tam stát tak se stav. Pokecáme.....
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Valent2004 »

Nazdar , ja mám podložky pod pružinami o výškke 8 cm. Tlmiče som vyriešil tiež podložkami pod tlmiče.
Podložky mi za symbolickú cenu predal môj už bohužiaľ nebohý kamarát Ivan.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od oltcitak »

hele kolegove :D nezabudajte ale na jednu vec,tym zvysenim podlozkami a torzkami pri zachovani povodnych kolies zmenite dost vyrazne jazdne vlastnosti(meni sa geometria) podlozky sa davaju skor kvoli vacsiemu zatazeniu auta,aby sa zado nevliekol po ceste.Ja mam podlozky 4cm,ale na konci auta to dvihlo skoro 7cm a ked mam prazdne auto,tak to v kazdej zatacke smyka a gumy piskaju :lol: az po zatazeni na cestovnu vahu(cca 2700kg) to trochu sadne a vlastnosti sa zlepsia.Tie progresivne pruziny si myslim je lepsia varianta ako podlozky nad struny a este lepsia su nafukovacie vaky :wink: tie mam v dlhodobom horizonte v plane..... :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Leos2 »

oltcitak píše:hele kolegove :D nezabudajte ale na jednu vec,tym zvysenim podlozkami a torzkami pri zachovani povodnych kolies zmenite dost vyrazne jazdne vlastnosti(meni sa geometria) podlozky sa davaju skor kvoli vacsiemu zatazeniu auta,aby sa zado nevliekol po ceste.Ja mam podlozky 4cm,ale na konci auta to dvihlo skoro 7cm a ked mam prazdne auto,tak to v kazdej zatacke smyka a gumy piskaju :lol: az po zatazeni na cestovnu vahu(cca 2700kg) to trochu sadne a vlastnosti sa zlepsia.Tie progresivne pruziny si myslim je lepsia varianta ako podlozky nad struny a este lepsia su nafukovacie vaky :wink: tie mam v dlhodobom horizonte v plane..... :wink:
Mě se jízdí vlastnosti vůbec nezměnily, možná je to ze začátku ještě pohodlnější, geometrie se musela taky dělat znovu i panhardská tyč, . Ještě jsem zapoměl že jsem musel snížit tažné zařízení .zvýšilo se o 8 cm a když jsem zapojil 2-nápravový vlek , tak jsem měl přední nápravu ve vzduchu!!!!!!!!
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Nik
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2012, 10:13

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Nik »

já dozadu budu dávat pružiny z patrola gr + 7 cm podložky, takže prdel pude o 12-14 cm vejš ,, a předek o 10 , a pak tam budu dávat 33 , a možná časem 35 , když s tím nebude problém, tak sem zvědavej jak to bude vypadat
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od oltcitak »

No vypadat to bude pjekne,ale co to spravi s jazdnymi vlastostami,to je debata na dlhsie :lol: Leos ti to napisal pekne,dvihanie auta sa musi riesit komplexne [-X
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Leos2 »

Nik píše:já dozadu budu dávat pružiny z patrola gr + 7 cm podložky, takže prdel pude o 12-14 cm vejš ,, a předek o 10 , a pak tam budu dávat 33 , a možná časem 35 , když s tím nebude problém, tak sem zvědavej jak to bude vypadat
Předek o 10 cm nezvedneš na torzkách to je moc , jedině předělat ramena. Tak velký kola tam nedosteš bude to vadit na předku v rejdu ,
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Nik
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2012, 10:13

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Nik »

Leos2 píše:
Nik píše:já dozadu budu dávat pružiny z patrola gr + 7 cm podložky, takže prdel pude o 12-14 cm vejš ,, a předek o 10 , a pak tam budu dávat 33 , a možná časem 35 , když s tím nebude problém, tak sem zvědavej jak to bude vypadat
Předek o 10 cm nezvedneš na torzkách to je moc , jedině předělat ramena. Tak velký kola tam nedosteš bude to vadit na předku v rejdu ,

Ted auto mám v servisu a dávaj mi tam nový motor ,, tak pak se na to kouknu, poradím , a pak to zvednu. pak sem dám fotky
Nik
*
Příspěvky: 12
Registrován: 01 zář 2012, 10:13

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Nik »

oltcitak píše:No vypadat to bude pjekne,ale co to spravi s jazdnymi vlastostami,to je debata na dlhsie :lol: Leos ti to napisal pekne,dvihanie auta sa musi riesit komplexne [-X

no o jízdních vlastnostech by sme mohli mluvit fakt dlouho ,. druhý auto mám Suzuki Samurai ,, na listových pérech bez stabilazátorů a předních tlumičů,, auto je celkem o 15 cm zvednutý a do zatáček jezdím většinou po 3 :-D ,, proto když zvednu Terracana o 10 cm tak mi příde že se s tím bude jezdit pořád líp než s tím Samuraiem :-D
matej1108
Příspěvky: 6
Registrován: 02 úno 2015, 18:49

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od matej1108 »

ahojte.
mamterracan a potrebujem ho zdvihnut.le to mozne,viem.poradte mi ako postupovat a kde co zohnet.neviem sa k nicomu dostat.dakujem
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Leos2 »

matej1108 píše:ahojte.
mamterracan a potrebujem ho zdvihnut.le to mozne,viem.poradte mi ako postupovat a kde co zohnet.neviem sa k nicomu dostat.dakujem

podložky se na terracana nedají koupit, možná nechat někde vyrobit. já dával delší pružiny. předek zvedneš na torzkách, ale jen tak 5 cm víc to nepůjde.
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Radcan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2015, 11:41

Re: Podložky pod pružiny

Příspěvek od Radcan »

Moje rada je, Terrcan a jina jemu podobna SUV maji vysoko teziste a pri smyku se podstatne snadneji prevrati a kdyz tam das podlozky, jeste to zhorsis.
Ja doporucuji tlakove nastavitelne tlumice. Ke kazdemu vede hadicka od maleho kompresoru a ovladacem z mista ridice si auto v terenu zvednes a na silnici zase snizis.
Nevim jak jsou k dostani v CR ale ve svete se dost pouzivaji.
Dalsi moznost je, pridanim vzduchovych mechu, neco jako maji nakladaky, ale mensi, mel jsem je na pickupu. Ale ty muzes dat jenom na zadek, predek jsou torzni tyce.
To jsou moje rady. :-k
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“