Kabinový(pylový) filtr

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

keman
*
Příspěvky: 36
Registrován: 12 úno 2007, 21:54
Bydliště: M BOULE

Příspěvek od keman »

dobra prace,tomikup
Reklama
 

J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od J4cker »

mám klímu, podle servisního střediska Hyundai Accent rv 98 nemá pylový filtr.

Ale kupodivu žádný bordel dovnitř nelítá, jenom je zvýšená prašnost.

Zkusím to zvenku omrknout s tou punčochou :D
L@rsen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 31 črc 2007, 22:58

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od L@rsen »

Řešení tohoto problému je velice prosté:
Způsob A (levný):
Odděláte schránku u spolujezdce + odděláte protrubí spojující ventílátor a rozvod topení. Drží ho tři zlaté šroubky s podložkou. Když ho máte venku nacpete do něj cokoliv dle libost, musí to logicky ovšem propouštět vzduch, nebo stačí nasadit na potrubí jenom pučochu, hrubé nečistoty to v pohodě zachytí, ale pylový filtr to není. Potom namontovat zpět.

Způsob B (drahý):
Odděláte si potrubí sami nebo jej necháte oddělat v servise a vyměníté to za verzi s filtrem. Potrubí nevím kolik stojí, ale filtr dvojdílný cca 800Kč.

Přiloženo foto po oddělání. Jak to vypadá přidělané se podívejte doma sami.

Časová náročnost cca 10 min., 15 min. pro mantáky.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Accent 1.3 rv.2004
Uživatelský avatar
sweetcip
*
Příspěvky: 32
Registrován: 24 čer 2008, 09:33

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od sweetcip »

ted objednavam pylovy filtr na sonatu primo z koree za 300,- vcetne posty:)za 14 dni je doma:)

maji filtry na vsechny hyundaie

http://stores.ebay.com/cnb-store
sonata 2.0/2002
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od slabostka »

Musí tam byť.... aj výmena je jednoduchá.. len filter celkom drahý a samozrejme dvojmo.... ak máte klímu máte aj miesto pre filtre, sú tam uložené nad sebou, keď som výmenu zvládol ja tak ju zvládne aj maximálny šmudla....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
vaisman
**
Příspěvky: 121
Registrován: 25 dub 2007, 16:10
Bydliště: Brno-Lišeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od vaisman »

L@rsen píše:Řešení tohoto problému je velice prosté:
Způsob A (levný):
Odděláte schránku u spolujezdce + odděláte protrubí spojující ventílátor a rozvod topení. Drží ho tři zlaté šroubky s podložkou. Když ho máte venku nacpete do něj cokoliv dle libost, musí to logicky ovšem propouštět vzduch, nebo stačí nasadit na potrubí jenom pučochu, hrubé nečistoty to v pohodě zachytí, ale pylový filtr to není. Potom namontovat zpět.

Způsob B (drahý):
Odděláte si potrubí sami nebo jej necháte oddělat v servise a vyměníté to za verzi s filtrem. Potrubí nevím kolik stojí, ale filtr dvojdílný cca 800Kč.

Přiloženo foto po oddělání. Jak to vypadá přidělané se podívejte doma sami.

Časová náročnost cca 10 min., 15 min. pro mantáky.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Mám accent rv.99 bez klimi a vyřešil sem to podobně akorád že sem tam silikonem přilepil tahokov do té trubky na straně větráku,a nechal zaschnout a pak už sem tam vložil filtrační buničinu,ta se dá kdykoliv vyměnit a je klid,ani prach už tam nelítá
Mám Hyundai Accent 1,3 pr.ev.2000
ChaosAD
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2009, 00:10

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od ChaosAD »

Nazdar!

Accent 1999
Ja som skusil pouzit nahradny sacok na vysavac. Ziadne lepenie, len som ho upevnil okolo tej hadice. Ked som jazdil sam, bolo to OK. Lenze ked uz sa do auta natlacila cela rodina, vonku zacalo prsat a bolo celkom chladno, uz mi to nestihalo ofukovat celne sklo. Takze som to musel zrusit.
Rozmislam nad riesenim zvonku, este pred ventilator. Spominali sa tu silonky na vstupe. Akurat neviem, ako sa dava dole ten vonkajsi kryt pod stieracmi. Len sa to vypaci skrutkovacom alebo je tam iny trik? Musia ist dole stierace?

Diky,
Tino
Uživatelský avatar
vaisman
**
Příspěvky: 121
Registrován: 25 dub 2007, 16:10
Bydliště: Brno-Lišeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od vaisman »

ChaosAD píše:Nazdar!

Accent 1999
Ja som skusil pouzit nahradny sacok na vysavac. Ziadne lepenie, len som ho upevnil okolo tej hadice. Ked som jazdil sam, bolo to OK. Lenze ked uz sa do auta natlacila cela rodina, vonku zacalo prsat a bolo celkom chladno, uz mi to nestihalo ofukovat celne sklo. Takze som to musel zrusit.
Rozmislam nad riesenim zvonku, este pred ventilator. Spominali sa tu silonky na vstupe. Akurat neviem, ako sa dava dole ten vonkajsi kryt pod stieracmi. Len sa to vypaci skrutkovacom alebo je tam iny trik? Musia ist dole stierace?

Diky,
Tino
Musíš sundat stěrače,a ty cvoky mají uprostřed takové čudle ty zatlač dovnitř a oděláš ty plasty,a nebo je budeš muset zničit ty čudle a koupit nové ,já tam mám nové a na křížoví šroubek a je to lepší
Mám Hyundai Accent 1,3 pr.ev.2000
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: Kabinový(pylový) filtr

Příspěvek od kodlz »

kde presne se ma nachazet ten pylovy filtr u prvnich accentu? jedine misto ktere jsem nasel, ze by mohlo byt je hned ZA vetrakem. je to tak? mohl by jste mi to nekdo odfotit?
koupil jsem si totiz filtr, udajne na meho accenta, ale je aspon 3x vetsi nez je ten vystup od vetraku.
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“