Výměna žárovky:)))

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Výměna žárovky:)))

Příspěvek od Kalahare »

Ahoj všichni,
praskla mi levá parkovačka a opravdu jí nedokážu vyměnit. Prostoru sakra málo... Nezná někdo nějakej fílg? Nebo snad fakt s tím budu muset do servisu :D
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
Reklama
 

vipe

Příspěvek od vipe »

Pokud to nejde povytáhni světlo kousek ven. :wink:
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Já mám problém s výměnou žárovky u levého tlumeného světlometu. Ačkoliv sem se snažil to dělat podle manuálu, dostal jsem se pouze do fáze odpojení kabelu. Pak píši odjistit nějaký pojistný drátek, který tam ovšem nemám takže nevím jak dál. Zkoušel sem leccos tak prosím pokud někdo má zkušenosti jak to udělat nechť poradí! Děkuji!
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Pojistný drátek tam mít budeš.Drží žárovku-takové V z drátu.Ten musíš uvolnit,abys vyndal žárovku.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

parkovačka

Příspěvek od dedecko »

Já jsem taky před týdnem řešil parkovačku. Po dlouhém trápení jsem rezignoval a nechal jsem to vyřešit "odborníky" z H servisu. Mechanik se s tím taky trápil, takže nakonec musel odmontovat světlo, aby vytáhl zárovku která mu tam zapadla. 104 kč to vyřešilo.
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Parkovačka je v pohodě, ta je zvlášť a ta mi jde bez problémů. U tlumenejch se mi podařilo právě jenom odpojit kabel. Pak tam je ještě ten plastový kryt. Má na sobě označení TOP tak jsem si myslel že by měl jít dolů. Ale nevím jak. Zkoušel sem různě točit a nic :-( Dělal sem to včera večer po tmě tak to skusim znovu za světla a uvidim....
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Po odpojeni privodniho kabelu tim zpusobem, ze kyves s konektorem ze strany na stranu a tahnes dozadu je potreba sundat gumovou krytku - ma takove 2 vystupky za ktere se da chytit. Pod krytkou uz je vyse zmineny drat, ktery drzi zarovku. Ten se uvolni stiskem k zarovce a posunutim do boku.
A to je vse pratele - montaz zase obracene ;).
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

mylys to má namakaný. Je to tak jak píše ještě připojím názornou dokumentaci. :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Díky moc. Na tý gumový krytce nemám ty úchyty, asi vzali za svý. Tak sem se bál, abych něco nezkazil. Teď když už jsem věděl že to jde dolu tak sem na to vzal šroubovák :D
Teď se ještě chystám vyměnit žárovku nad zadní SPZtkou tak kdyby někdo měl zkušenosti tak taky klidně napište ať to zas nedělám na dvakrát. Předem dík moc...
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Re: parkovačka

Příspěvek od Janjan »

dedecko píše:Já jsem taky před týdnem řešil parkovačku. Po dlouhém trápení jsem rezignoval a nechal jsem to vyřešit "odborníky" z H servisu. Mechanik se s tím taky trápil, takže nakonec musel odmontovat světlo, aby vytáhl zárovku která mu tam zapadla. 104 kč to vyřešilo.
Ten "odborník" by zasloužil :evil: . Shodou okolností jsem také měnil obě H4 a jednu parkovačku. Nebudu tvrdit, že jsem to měl za pět minut, ale rozhodně se to dá udělat bez rozebírání auta :lol: . Nový Getz má ty světla řešený jinak, než popísuje Mylis a Vipe. Nejdřív sundat plastový kryt, potom kabel z H4, vyháknout natvarovaný drát tak, že na něj zatlačíte směrem k parabole a následně doleva, potom ho zvednete nahoru, tím se uvolní žárovka, tu vyměníte a montáž pokračuje v opačném pořadí. Parkovačka je zasazena do černé plastové patice. Tu jsem zdemontoval tahem směrem od paraboly, vyjmul žárovku (jen skleněná baňka s vyvedenými drátky, takže žádný závit ani bajonet) a opačným postupem namontoval.

Za stovku vám je budu taky měnit, protože....snadný prachy :lol:
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

knorek píše:Díky moc. Na tý gumový krytce nemám ty úchyty, asi vzali za svý. Tak sem se bál, abych něco nezkazil. Teď když už jsem věděl že to jde dolu tak sem na to vzal šroubovák :D
Teď se ještě chystám vyměnit žárovku nad zadní SPZtkou tak kdyby někdo měl zkušenosti tak taky klidně napište ať to zas nedělám na dvakrát. Předem dík moc...
Tak se koukni TADY :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Pro Janjan.

Teď už sem chytřejší, ale v tu dobu jsem si myslel že je to na bajonet a tak jsem šel dělat blbce do servisu. Dokonce radil že na to mám vzít šroubovák a vydloubnout ji ven. Teď už bych si rozhodně poradil.
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
Petto
*
Příspěvky: 16
Registrován: 28 zář 2012, 22:35

Re: Výměna žárovky:)))

Příspěvek od Petto »

Dovolim si trochu ozivit tuto debatu. Pokusal som sa vymenit predne parkovacky, no po 20 minutach trapenia som to vzdal, je tam strasne malo miesta. :roll:
Vyberal uz niekto na faceliftovanom Getzi von svetlomet? Co vsetko treba pred tym odmontovat?
Hyudai Getz 2006 1.4 71kw
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Výměna žárovky:)))

Příspěvek od slabostka »

ja som to tu už raz písal- menil som parkovačku v noci lebo na ďalší deň som mal stk. celý problém tej malej žiarovky je že je len zastrčená do "plastového lôžka" a kedže tam trie žiarovka o plast nejde ľahko von. Musel som tiež celé svetlo vybrať von, novú žiarovku som pre istotu namazal silikonom... na druhej strane šla kupodivu ľahko, tam som to mal za pár sekúnd...Inak za 6.5 roka som vymenil parkovačky a jednu H4 či H7 už ani neviem čo to tam máme....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Výměna žárovky:)))

Příspěvek od Piskotkiller »

Tady je to samej odborník :mrgreen:
Hyundai Scoupe GT
Odpovědět

Zpět na „GETZ“