Vrzání palubovky, materiál interiéru

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od misokl »

Najprv všetkým Šťastný nový rok a veľa km bez nehody.

Tak hotovo. Problém so spätným vyriešený. Bol som s tým v servise. Vymenené v rámci reklamácie za nové. Trvalo to asi 10min.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kameník
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 pro 2010, 19:21

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Kameník »

Mám i30 1,4 CZ z Nošovic, najeto mám necelých 11 tis. a posledních cca 1 tisíc km slyším, když pustím teď v zimě topení, po pár kilometrech/desítkách km (podle toho, jak silně mám puštěno topení) po přejezdech nerovností chrastění, jako když mícháte hrací kostky v plastovém kelímku. Jde to někde z vnitřku střední až pravé části palubovky a silněji je to slyšet ve stoupání. V létě jsem používal klimu a chladil a tohle mi nedělalo. Pokud to někomu z vás dělá také, zkuste, zda se vám to objevuje i při vypnutém topení (ovladač teploty v neutrální poloze nebo na modré). Já to zkusím také a srovnáme.
i30 1,4 CVVT Made in CZ 1/2009, Citroen Saxo 1,5D, Škoda Favorit 135 GLXi, Škoda 100 L
Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od be.sport »

zkus se podivat na kryci plast u nohou spolujezdce...jak si clovek topi na nohy tak to po ohrati rado chrasti..drzi to dva krizove srouby..zkus sundat a vyzkouset..me to dela taky a uz se na to chystam jak dlouho..
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

vrzaly nam sedacky. urcite se ozyvala ridicova, na to jsem byl silne alergicky, vsude jsem to pocakal mazadlem. nepomohlo.
jakmile ale venku prituhlo, vrzani prestalo :-o
i30 1.4 + kn, 12/2007
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

Ahojte,

nevim, do ktereho tematu dat svuj dotaz. Par dni registruju takove kovove cvaknuti, ci cinknuti (pradvepodobne z prave) zadni casti auta. Zvuk bych prirovnal k tomu, jako kdyz mi neco spadne ze stromu na karoserii. Dela to sporadicky, ale kdyz to udela, tak je to pri nejake zatezi. Napriklad pri vyjezdu z garaze kdyz jedu levotocivou zatackou do kopce. Nebo pri rozjezdu. Taky obcas pri zhoupnuti auta. Jak jsem rikal, neni to vzdy. Ale do hodiny jizdy po meste se mi to projevilo dnes asi tak petkrat. Veci v kufru by to byt nemely, porovnal a upevnil jsem vsechno mozne. Dalsi tip mam, ze by to mohly byt pate dvere, nejake krouceni a treba maji panty nejakou vuli. Pravdepodobne jste se s tim nikdo nestekal, ale kdybyste meli nejaky napad, tak za nej budu vdecny.

Vim, ze nejlepsi rada je servis, ale to ted proste nejde, protoze cekame kazdym dnem dalsi mimino a auto potrebujeme furt. Nehlede na to, ze podobne veci stejne neumim reklamovat. Kdybych znal pricinu nebo mel konkretnejsi podezreni, to by mi pomohlo.
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Tlumiče.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od juryno »

Karel mne tiez cvakalo a pohybal som s tou tyckou do ktorej sa picha bezpecnostny pas a zda sa ze pomohlo. vyskusaj mozno mas take cvakanie ako ja.
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

Ahojte, diky za reakce.

Z tlumicu mam obavy, viz. jine tema tady na foru. Vcera jsem posteloval dorazy na patych dverich a na ceste z prace domu jsem nic neslysel, ale moc bych nespolehal na to, ze se to tim vyresilo. Jak bude prilezitost a problem bude pretvavat, tak pojedu do servisu.
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od baltazarek »

Na me i30 jiz od cca 10 tisic km vrze palubni deska. Konkretne se jedna o tu predni cast ktera je mezi palubkou a celnim sklem. Vrze to na strane u spolujezdce. Kdyz to v tom rohu pridrzim rukou tak to prestane. Mate s tim nekdo zkusenost ? Desne me to stve, vrze to i na malich nerovnostech. Klidne bych to podlozil, ale bojim se aby to nejak neovlivnilo funkcnost airbagu ktery je u spolujezdce v tom bocnim sloupku. Rikal jsem o vrzani v servisu ale v podstate se tim nehodlaji zaobirat. Diky moc.
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

To je prkotina, podloz to. Me cvakala palubka. Pohybovalo se to nejvic presne uprostred. Znelo to jako nejake rele a vypodlozil jsem to kouskem tluste gumy. Bylo to presne jak pises, mezi palubkou a celnim sklem - cvakani/vrzani prestalo.
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od alcione »

no mne tiez cvaka palubovka a brutalne aj na rovine. 40 rocne auto ktore ma najazdene 5 milionov kilometrov take zvuky nevydava :mrgreen:

karel a tu gumu si dal presne uprostred na celne sklo tak aby sa dotykala aj toho plastu? a aka tucna ta guma cca bola?
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

Skoda ze nemam fotku. Koupil jsem asi tak 4 az 5 mm tlusty plat gumy. Vyriznul jsem z nej tak 2 * 8 cm pas ten jsem prelozil napul. A ty strany, kde se konce dotykaji jsem zatlacil mezi palubku a predni sklo (trochu jsem ty konce seriznul, aby to tam slo lip nacpat). Asi tak dvakrat do roka to vytahnu a znovu zatlacim. Pazvuky zmizely a ani to nevypada nijak rusive, protoze je to cerny jako palubka. Kdyz jsem to chtel nechat na zacatku opravit v servisu, tak me od toho zrazovali, ze by sla cela palubka dolu a kdovi, co by zacalo vrzat jinde nekde zevnitr a slo uz tezko opravit.
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od alcione »

no diki moc vyskusam snad pomoze. uz ma ten zvuk tak sral ze som drbol po palubovke v zmysle ze tomu pomozem a daco tam odpadlo :D pripadne ak by si mal obrazok tak ho sem hod, pomoze to viacerym.

btw hyundai neopravi pomaly uz nic, vzdy sa nejako vyhovori alebo ze vlastnost auta.

zamyslite sa znova :mrgreen:
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od alcione »

a tu gumu si dal len do stredu alebo aj na okraje?
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od karel2 »

Pri jizde jsem vypozoroval, ze kdyz palubku zatlacim na tom (v mem pripade) jednom problematickem miste, tak vrzani ustane. Dal jsem tu gumu jenom tam.

Jinak v jsem mel neco cestujiciho v palubce. Kdyz jsem zatacel, tak jsem slysel jak neco putuje na stranu. Pri zataceni na druhou stranu to slo zase zpatky. Na nejakem anglickem foru o tom psali lidi taky. Popisovali, jako by se tam kutalela kulicka. Mozna nejaky upadeny sroub. Delalo to asi tak rok a pak to zimzelo, asi pri nejakem razu ten sroubek nebo co zapadnul nekam, kde se uz nehybe :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“