Parkovací senzory

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

johnim
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2012, 07:41

Parkovací senzory

Příspěvek od johnim »

Ahoj, mam i30 kombi s paketem parking. Neni mi jasna jedna vec, kdyz parkuji, tak senzory prekazku znaci pipanim kdyz couvam... no ale kdyz za mnou prekazka neni a senzory zachyti neco vepredu na leve ci prave strane, tak se mi zobrazi na palubce jen ze tam neco je,ale bez zvukoveho signalu, tak jsem vylezl z auta ven a sel pred auto k senzoru a to slysim ze pak to pipa. Zajimalo by me jak to tedy ma spravne fungovat? Myslel jsem taky kdyz projizdim tesne vedle aut popredu - pomalu, kde mam zapnutyho parkovaciho asistenta, ze mi to bude pipat... ale ono mi to jen ukazuje. Diky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
jostrih
**
Příspěvky: 141
Registrován: 29 črc 2012, 14:25
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od jostrih »

Zadne senzory reaguju od 120cm a zacinaju pipat + graficky zobrazuju. Predne reaguju az pri vzdialenosti 60cm a pipat zacnu az pri 20cm, ak sa dobre pamatam. Ale v manuale je to popisane ;)
Hyundai i30 kombi 1.6GDI Style cool red 10/2012 -
johnim
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2012, 07:41

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od johnim »

Diky moc, tak to me v tom manualu asi nejak uniklo...
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

No ohledně parkovacího asistenta u Hyundai musím řáct edno velké zklamání... Nejde mi do hlavy, že při rozjezdu se deaktivují přední senzory což bych ještě chápal, ale k jejich opakované aktivaci je potřeba zařadit zpátečku, nebo je manuálně zapnout tlačítkem vedle volantu... Čož postrádá smysl, pokud zapomenete zapnout přední senzory tak dojde k nárazu a přední parkovací asistent je na dvě věci...
Uživatelský avatar
jostrih
**
Příspěvky: 141
Registrován: 29 črc 2012, 14:25
Bydliště: Praha

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od jostrih »

To, ze sa predne parkovacie senzory automaticky deaktivuju po dosiahnuti urcitej rychlosti, povazujem naopak za klad. Nie je nic horsie, ako vrieskajuce predne senzory v kolone ci na krizovatke, ked sa pred autom na prechode premavaju chodci. Takze, ked to potrebujem, tak si ten cudlik stlacim. V 90% mi bohate postacia zapnute predne svetla :)
Hyundai i30 kombi 1.6GDI Style cool red 10/2012 -
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

jostrih píše:To, ze sa predne parkovacie senzory automaticky deaktivuju po dosiahnuti urcitej rychlosti, povazujem naopak za klad. Nie je nic horsie, ako vrieskajuce predne senzory v kolone ci na krizovatke, ked sa pred autom na prechode premavaju chodci. Takze, ked to potrebujem, tak si ten cudlik stlacim. V 90% mi bohate postacia zapnute predne svetla :)
Vypnutí při dosažení určité rchlosti je naprosto v pořádku, ale u každého auta co jsem měl se zase automaticky při zpomalení na 1O km/h zase zapnou, né že musí člověk na to myslet a zapnout to manuálně. Jasně že světla pomůžou, ale v případě automatu, kdy se zapnou pouze dení světla, tak ty moc nepomůžou a to nepočítám s překážkou která je pod úroven světlometů...
Uživatelský avatar
rubicon22
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 kvě 2012, 19:11

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od rubicon22 »

Neviem kde je problém, ale ja ich mám stále zapnuté (možno sa deaktivujú pri vyššej rýchlosti, nikdy som to neriešil, kedže by som sa v kolóne musel lepiť veľmi blízko na auto aby to pípalo) a netreba ich vôbec opakovane zapínať.
Hyundai i30 1,6 GDI Style
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

no tak to ti neverim ze se ti nevypnou,resil jsem to v servisu a dela to u vsech. Vedle volantu jak je stelovani svetel tak je kontrolka parkovacich senzoru po nastartovani sviti modre po jizde nad 10km/h kontrolka zhasne a pro opakovanou aktivaci senzoru je treba manualne zapnout nebo zaradit zpatecku a kontrolka znovu rozne. Schvalne se na to podivej.
Uživatelský avatar
rubicon22
*
Příspěvky: 30
Registrován: 28 kvě 2012, 19:11

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od rubicon22 »

Včera večer som išiel na aute a schválne som to sledoval, kontrolka parkovacích senzorov svietila aj pri prekročení rýchlosti nad 10 km/hod a som si tým určite istý, kedže ma dosť osvetlľovala pri točení volantom. Dnes keď som došiel domov, tak aj bez zaradenia spiatočky predné senzory fungovali. V mojom prípade je to tak - možno je to chyba ale nevadí mi.
Hyundai i30 1,6 GDI Style
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

rubicon22 píše:Včera večer som išiel na aute a schválne som to sledoval, kontrolka parkovacích senzorov svietila aj pri prekročení rýchlosti nad 10 km/hod a som si tým určite istý, kedže ma dosť osvetlľovala pri točení volantom. Dnes keď som došiel domov, tak aj bez zaradenia spiatočky predné senzory fungovali. V mojom prípade je to tak - možno je to chyba ale nevadí mi.
Tak to se teda někdo má... ;-)
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Deegr »

Mě ty přední senzory jedou také bez zařazené zpátečky, ale kvůli oslňování v noci tím vypínačem na senzory, jak píše rubicon22 při točení volantu, jsem je radši nechal vypnuty a samy se zapnou při zařazení zpátečky.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od tomiboy »

Deegr píše:Mě ty přední senzory jedou také bez zařazené zpátečky, ale kvůli oslňování v noci tím vypínačem na senzory, jak píše rubicon22 při točení volantu, jsem je radši nechal vypnuty a samy se zapnou při zařazení zpátečky.
hmmm, bude to asi vec softveru, nakolko mame rovnake auta a napr. u mna sa to sprava inak ako u teba - po rozjazde kontrolka zhasne a pri parkovani voci prekazke musim predne senzory zopnut.
Rozmyslam co je praktickejsie - ci stale senzory vypinat, alebo ich zapinat pri parkovani:)
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

tomiboy píše:
Deegr píše:Mě ty přední senzory jedou také bez zařazené zpátečky, ale kvůli oslňování v noci tím vypínačem na senzory, jak píše rubicon22 při točení volantu, jsem je radši nechal vypnuty a samy se zapnou při zařazení zpátečky.
hmmm, bude to asi vec softveru, nakolko mame rovnake auta a napr. u mna sa to sprava inak ako u teba - po rozjazde kontrolka zhasne a pri parkovani voci prekazke musim predne senzory zopnut.
Rozmyslam co je praktickejsie - ci stale senzory vypinat, alebo ich zapinat pri parkovani:)
Já bych pochopil spíš tak jak to je u ostatních aut, přední se vypnou po dosažení 10 km/h a zase se zapnou při rychlosti pod 10km/h, ale muset je zapínat při parkování je doslova blbost...
jakub023
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 lis 2012, 07:07

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od jakub023 »

Predne parkovacie senzory na i30 su len dva a to na bokoch takze ked sa budete priblizovat ku stene pipat nebudu lebo reaguju len na priblizenie sa prekazky ku hrane auta a aj na palubnom pocitaci je to indikovane ako prekazka na hrane a nie ako prekazka pred prednou castou vozidla.

Z pociatku som si myslel ze pri cuvani (auto sa aj realne pobyhuje smerom vzad) predne senzory nereaguju (nastastie reaguju) ale su fakt minimalne citlive z coho som dost sklamany zacnu reagovat ak je prekazka tak 10cm od hrany prednej masky co je dost malo...
i30, 1.6GDI, style
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od pietro32i »

Ja myslím, že 10 cm nie je až tak málo vzhľadom na to, že prednú stranu si (takmer) každý vodič dokáže ustrážiť aj bez senzorov. Nemám senzory, ale ak mám problém pri parkovaní, tak práve so "zadkom", s predkom to ide odhadnúť aj na tých 10 cm.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“