Ruční brzda

Moderátoři: frawd, Moderátoři

koubek10
*
Příspěvky: 54
Registrován: 30 pro 2011, 10:26

Re: Horká kola - neodbrzďuje?

Příspěvek od koubek10 »

Ahoj Pepa59 děkuji za ceník. Jsem v šoku když jsem to přečetl ale bohužel to odpovídá včera jsem byl na první servisní kontrole cena 6600kč. Dnes jsem se ptál na ceny materiálu co my servis vyměnil.
Olej motový 290kč litr nebo 4litr 1090Kč, filtr kabinový 250kč, filtr olejový 190kč, filtr motorový 700kč,svíčka 230kč. To jsou ceny. Prosím Vás někdo zjistěte jestli si můžete bez problému přivést svoje věci aby jste nemuseli platit příliš peněz.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Horká kola - neodbrzďuje?

Příspěvek od Pepa59 »

To zahřátí kol se už neopakovalo. V servisu se napíchli na diagnostiku ABS, že prý snad tam by se to mohlo zaznamenat - ale nic nezjistili. Tak snad se to už nebude opakovat! [-o< Ale pro jistotu už s sebou vozím hasičák...
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Horká kola - neodbrzďuje?

Příspěvek od 69pavel »

pepa :
ty vogo,2 litry ti nauctovali na vymenu brzdove kapaliny, to menili na celem autosalonu v autech, na auto staci 1l kapaliny a jeste trochu zustane,k tomu ji uctujou za 200 kc litr,
clovece nebyl jsi tam nahodou i s privesem co ma najezdovou brzdu??? :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to by vysvetlovalo

to je sila,o cenach filtru uz nema cenu ani diskutovat,takhle tahaj penize z lidi ](*,) ](*,) ](*,)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Horká kola - neodbrzďuje?

Příspěvek od Mexican »

Pavle, ja neviem kde vidis vymenu za brzdovku za 2000kc, ja tam vidim 400kc.. ale mozno sa zle pozeram
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Horká kola - neodbrzďuje?

Příspěvek od 69pavel »

mexi vsak pisi 200(kacek) za litr kapaliny, kapalina stoji radu cca 120 a oni jak to berou v sudech tak cenu maj jeste nizsi,jsou to hovada nenazrane
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Ruční brzda

Příspěvek od karlos k »

Čauky
Tak už jsem taky narazil na problém s ruční brzdou.Já mám garáž na mírným kopečku
tak když chci vyjet,dám zpátečku vyjedu před garáž,zastavím zatáhnu brzdu a zavřu vrata.Pak naseznu odbrzdím a dost často se stane,že pár vteřin se auto samovolně nerozjede je stále zabržděné.
A včera se mi stalo,že jsem vyjel jel jsem asi 10Km vylezu ven a cítím jako by se něco pálilo,obejdu všechna kola a jedno bylo žhavé,že se na něm nedala ani udržet ruka.
A mě se zdálo při jízdě,že to nejede a při zařazeném neutrálu auto nejelo jako jindy.
Teď se chystám auto zdvihnout a podívat se kde je problém,proč to zůstává vyset.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ruční brzda

Příspěvek od airwaves »

Jedním z příznaků je i vůle - mrtvý chod ruční brzdy. Jde prvních pár cm volně jako by naprázdno. To proto, že se brzdič neuvolnil , nevrátil a nenapnul lanko. Když v odbrzděném stavu vlezeš pod auto :D a vezmeš rukou za tu páčku na brzdiči co na ní končí lanko, musí se volně hýbat. Musí se vracet pružinou zpět do napnutého lanka. Mám oba brzdiče nové a vše funguje ok.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Ruční brzda

Příspěvek od karlos k »

Ahoj
Tak jsem auto zdvihl sundal kolo a pokoušel jsem se to rozhejbat a namazat.Udělal jsem přesně to,co bylo na foto.Povolit matičku sundat páčku a namazat.Malinko to pomohlo,ale myslím si to nebude nadlouho.
Pak jsem si přečet AIRWAVES,že ti vyměnily celé brzdiče,tak se je pokusím taky reklamovat a jsem zvědav jak se k tomu postavěj.Budu je teď stále sledovat a jak to nastane hned tam pojedu.A ještě jsem se chtěl zeptat jak jsi odpojil tu ruční brzdu.
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Ruční brzda

Příspěvek od skrabi »

ahoj
Tiez som riesil tento problem.
Vôla paky rucnej brzdy, auto "neslo" ako by malo, po odparkovani bolo citit smrad a disk LZ kolesa bol horuci.
Na garanciu sa menili brzdice na oboch zadnych kolesach - udajne modifikovane, tak snad bude pokoj.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ruční brzda

Příspěvek od airwaves »

Myslím že je problém v nekvalitě toho závitu a asi i materiálu z jakého je vyroben. Myslím že se při silnějším zatažení ruční brzdy trochu překroutí a pak zasekne. Lanko se odpojí tak, že se prostě z demontované páky vyhákne. Pak brzdí ale jen půlka, jedno kolo. Měl jsem to takto několik týdnů než obdžel servis nové brzdiče. Nejlepší je zavolat při zahřátí kola na help linku Hyu ať se starají. Však jedním z argumentů pro nákup tohoto vozu je i pět let záruky a asistence!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Ruční brzda

Příspěvek od karlos k »

Ahoj
Tak to je dobrej nápad zavolat Help linku Hyu. po zahřátí kola,asi by pak nebyl takovej problém s reklamací v servisu.Zatím to stále sleduji a skoro po každé zatažené ruční brzdě zakleknu a podívám se,jestli se páčky vrátily.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mmv »

hmm tak to je dobrý, to jako aby člověk nezlenivěl, nejdříve otevřít víko motoru a vytáhnout tu oranžovou věc a zjišťovat kolik tam je maslaaa a pak ještě zakleknout k levýmu, a posléze k pravýmu kolu a hlídat jakési páčky :-O co je ještě nutné zkontrolovat před jízdou abych mohl dojet pro rohlík ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

mmv: nebud takovy skeptik, mas prima auti..jakou energii mu predavas, takovou Ti pak dava :wink:
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
vitezid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2012, 06:40

Re: Ruční brzda

Příspěvek od vitezid »

Nefunkční ruční brzdu ( fungovala jen na levé kolo) jsem měl také. S tímto souviselo i pozorovatelné přehřívání zadního kola ( cca 6x pekelný smrad ), do doby, než mi v servisu - po dlouhém čekání na náhradní čelisti, obě dvě vyměnili. Od té doby zatím v pohodě, žádný smrad od přepálených brzdových destiček a rovněž snížení spotřeby paliva. Prý se jedná o vadný odlitek těla brzd. Auto zakoupeno v 11/2011, celkem najeto 8800km.
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

Hoši hoši, tohle forum je fakt divný, ja dostal "vynadáno", že jsem si dovolil zmínit, že mi volali ze servisu, že se bude řešit zřejmě nějaká svolávačka ohledně brzdičů, a hned jsme byl obviněn ze šíření paniky ](*,), konspiračních teorií a já nevím co ještě. Předem upozorňuji, že já s autem jsem spokojený a mám ho rád. Tady se asi musí jen řešit, jak někde něco bouchá, uskakuje zadek (čím víc metrů tím lépe), a pak je tu dotyčný správně a je IN (podle počtu příspěvků na konkrétní téma). Ale k tématu, laický dotaz k lidem, co měli problémy s tou ručkou, to když jste se rozjížděli, třeba na volnoběh z mírného kopce, to jste necítili že to přibržďuje? Já toto nepociťuji, tak mne jen zajímá, jestli to snad je tak decentni to přibrždění, že to není znát. Každopádně v úterý jdu na domluvenou kontrolu.
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
Odpovědět

Zpět na „ix20“