"Kopání" automatické převodovky

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Cox
*
Příspěvky: 28
Registrován: 15 lis 2011, 14:03

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od Cox »

Ahoj
tak přidám také svoji trošku ohledně převodovky svého "pátečního kusu"
jak tady bylo již popsáno převodovka se zapomíná na nižší stupni a při přezazení tě málem prohodí oknem. Ta moje ještě aby toho nebylo málo na 6st. když má náladu tak natáhne ani z kopce. Reklamovano v servise a bylo mi řečeno že to že natáhne má spojitost s "funkčností" mého tempomatu jak jsem již zde popisoval. Nic méně kopání nemá nic společného s tempomatem. Na můj nátlak začali měnit olej v převodovce (než mne zde někdo napadne tak v automatu se mění olej způsobem prolívaním což je jedinej správnej způsob jak se to má udělat) ale když vyšroubovali výpuš´ták tak světe div se místo červeného oleje začalo téct pěkné bílé mléko což je spalenej olej. vyměnily dolili ujeto cca 2tkm a co zas to kopalo a co z toho zas teklo? No mlíko! A to prosím auto má najeto 26tkm. No a co si myslíte servis neví převodovku vyměnit nechtej tak se dohadujeme .Prostě ta převodovka stojí za prd neumí řadit spolehlivost no nevim :? příšerná spotřeba o 3 litry než tvrdej no hrůza v době kdy automat ma realne nižší spotřebu než manual. Prostě :hyu: never more

Takže pokud kope nechte zkontrolovat olej jestli neni v prdeli nebo jestli hop neni malo take možný důvod kopání.
IX 35 2.Oi AWD Styl+Velux sračka už je pryč

Honda Civic 1.6 VTEC 5D 2002 out
Nissan Juke 1,6 CVT 2011 out
Honda Civic 1.6 VTEC 3D 2002 out
BMW M5 1991 out
Ford Mustang 3.8 1995 out
and more...
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od FISHkaa »

a není spálený olej důsledkem posrané převodovky než viníkem? 8)
Já s automaty mám zkušenosto jenom na firemních DSG - mění se celé po krásných 100kmm :shock:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Cox
*
Příspěvky: 28
Registrován: 15 lis 2011, 14:03

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od Cox »

Já jsem nemluvil o tom kdo je viník.
Problém bude asi úplně na začátku. Tahle převodovka v tomhle aute bejt nikdy nemela. To že se přepaluje olej je dáno tím že je moc namáhaná. A to je jedno s druhým přepálenej olej, vysoká spotřeba komfort k prdu. Proč tomu tak je? Asi tím že je fest poddimenzovaná a ještě špatně odladěná. Prostě sráč. Chybama se prej člověk učí, ale za jakou cenu? U něčeho co je pres pul mega nebo 20t éček. Je to smutný a žalostný. A vrchol všeho je přístup. V USA dostali přes koule a tak se hojej na evropě pač je tu jiná legislativa v tomto ohledu horší.
IX 35 2.Oi AWD Styl+Velux sračka už je pryč

Honda Civic 1.6 VTEC 5D 2002 out
Nissan Juke 1,6 CVT 2011 out
Honda Civic 1.6 VTEC 3D 2002 out
BMW M5 1991 out
Ford Mustang 3.8 1995 out
and more...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od FISHkaa »

na základě čeho si myslíš, že je poddimenzovaná? To že je přepálený olej, může být právě důsledkem chyby tvého kusu ne? :wink:

V USA nedostali na prdel - ono to teď vypadá, že problém byl ve změnách metodiky měření EPA... To se ale tady těžko dozvíš... Nicméně raději budu jezdit o 0,02l/100km než aby mi nefungovali nebo samovolně vybuchovali airbagy :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Cox
*
Příspěvky: 28
Registrován: 15 lis 2011, 14:03

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od Cox »

Nechci se tě dotknout ale jezdil jsi s 35 v automatu???
A očividně problém s převedovkou nemám sám.
Automat stojí pěkně za prd. Spotřebu to ma jak starej bavorák se starym 4st. automatem z 90 let ale to je dano špatnym odladěnim a to je pravda a to že přepaluje olej je dáno namáháním tzn. že to zbytečně honiš ve vysokejch otáčkách aby ten krám jel. A to že jsem si vynutil ať odpustěj předemnou olej aby bylo videt v jakem je stavu. je věc jina. Jak můžes vědet že se přepaluje jen mě???

A to že :hyu: má problém a dostali na prdel nemá nic společného s metodikou ale s tim že kecaj o spotřebě!!!!! A ten rozdil neni 0,02l/100km ale prumerne o 2,2l/100km 8) což je docela dost znat

např:
http://www.autorevue.cz/hyundai-a-kia-m ... ky-problem
IX 35 2.Oi AWD Styl+Velux sračka už je pryč

Honda Civic 1.6 VTEC 5D 2002 out
Nissan Juke 1,6 CVT 2011 out
Honda Civic 1.6 VTEC 3D 2002 out
BMW M5 1991 out
Ford Mustang 3.8 1995 out
and more...
eugen74
*
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2012, 04:33

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od eugen74 »

zajtra idem do servisu na výmenu oleja v prevodovke, uvidím aký bude, ešte aj túto možnosť vylúčime :oops: ...potom malo prísť k výmene nejakého čidla :?: :idea: ..dám vedieť potom , lebo ako vidím nielen ja mám problém s automatickou pravodovkou :cry:
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od FISHkaa »

ad spotřeba: nevím kolik máš spotřebu ty ale já jezdil za 10l/100km N95 - což je adekvátní spotřeba na tento typ auta a 4x4. Nicméně metodika měření spotřeby EU je značně mimo u všech aut (největší rozdíly je vidět v hybridech). Zvýšená spotřeba, oproti manuální převodovce, je přece logická - zvlášť u hydraulické převodovky. Navíc v kombinaci s atmosférickým motorem, který má točivý moment nahoře...

Nevím jak u 2.0i - testoval sem vznětovou verzi s automatem - naprosto v pohodě co se týká otáček a komfortu jízdy 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
eugen74
*
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2012, 04:33

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od eugen74 »

s mojou automatickou prevodovlou mám priemernu spotrebu 7 - 7,6 l/100 km , keď jazdím takpovediac pomalšie tak aj 6,5 l/100 km (mám 2,0 CRDI-184 PS)
Cox
*
Příspěvky: 28
Registrován: 15 lis 2011, 14:03

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od Cox »

To Fishka:
Já mám spotřebu klidná jízda cca 11,5l/100km. Já nemluvil o adekvátnosti spotřeby!!!!
V dnešní době není až tak logické že manuál žere méně. Ten trend je trošku někde jinde když automat má více kvaltů než manál a měla by umět řadit v optimálních otáčkách. Což převodovka od :hyu: prostě neumí!!!
A k tomu tvému testování automatu. Sice nevim kolik jsi stim najezdil ale, ono se to neprojeví a nezačne tě to srát po 100 km víš!!!!
Kdyby to tak bylo tak nejsem idiot a nekoupil bych to asi bože.
Na ty nešvary přijdeš až časem :roll:
IX 35 2.Oi AWD Styl+Velux sračka už je pryč

Honda Civic 1.6 VTEC 5D 2002 out
Nissan Juke 1,6 CVT 2011 out
Honda Civic 1.6 VTEC 3D 2002 out
BMW M5 1991 out
Ford Mustang 3.8 1995 out
and more...
eugen74
*
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2012, 04:33

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od eugen74 »

mám najazdených nad 130.000 km =D> a auto som kúpil 03/2010.
pravdaže , s manuálom žere menej, ináč išiel som aj so škodou octaviou facelif 2 r,v, 11/2009 1,9 tdi automat DSG... no to je sen ako pekne funguje, ináč malo najazdených necelých 100.000 km.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od FISHkaa »

automat žere míň pouze pokud není s hydraulickým měničem momentu - energetická ztrátovost tohoto systému je jinde. Nicméně plynulost přeřazení (pokud je převodovka OK) je jinde... 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od vlado1979 »

Cox: Niečo je zlé.

Tiež mám automat (530i, 200 kW) a spotreba kombinovane cca 8,5-9 pri využívaní výkonu. Pri normálne a kľudnej jazde sa dá ísť za 7-7,5. Tvoja spotreba sa mi zdá vysoká. Pokiaľ nejazdíš v meste. Ja za 12 l.
Olej som vymenil po 100 tisíc km, radí znamenite, občas však kopne aj u mňa. Hlavne do kopca, keď trochu váha čo zaradiť. Držím otáčky nad 2 tisíc, prevodovka tiež a potom kopne. Inak radí na 100%. V autorizovanom servise hovorili, že ok.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
eugen74
*
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2012, 04:33

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od eugen74 »

dobrá správa pre,,automaťákov,, IX35 : po návšteve v servise mi vymenili olej v automatickej prevodovke (viackrát som bol v servise s problémom ,,kopania,, prevodovky ), olej v prevodovke bol spálený (najazdených cca. 45.000 km ! ! ! :evil: :!: :!: ), po výmene prevodovka radila super-hladko :D/ , takže na 95% bol problém vyriešený s výmenou oleja, pri radení 5-6 ešte trochu cítiť rozmýšlanie a následne kop do 6-ky, ale je to zanedbateľné oproti predtým.
je zarážajúce, že olej v prevodovke vydrží len tak málo km, jedno je isté : automaticky budem meniť vňom olej po 40.000 km, dúfam, že to vydrží a už sa nbude kaziť
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od bruno75 »

Zaujimave zistenie s tym spalenym olejom.
V kazdom pripade by ma ale trapilo, preco ten olej zhorel a preco tak skoro?
Za skusku by tiez stalo pozret olej po dalsich par tisicoch (2-5K) aby sa nestalo to, ze bude znovu spaleny aj napriek tomu, ze je este pomerne novy. Potom by sa mohlo jednat o prilis poddimenzovanu prevodovku k tomu motoru alebo o nejaku konstrukcnu vadu.
Appropo kedy dostava najviac na frak automat? Nebude to nahodou dialnicnym rezimom, teda pri pomerne vysokej rychlosti s potrebnym pomerne vysokym vykonom po dlhsi cas, ak si k tomu zaratam pohon 4x4 ktory ma tiez sam o sebe dost vysoke straty tak prevodovka toho musi mat dost.... a co taka cesta niekam k moru v lete, plne auto, teplo, stupania a pod...

Ja osobne by som sa nezmieril len s vymenou oleja a konstatovanim, ze bol spaleny. Trval by som na zisteni priciny.
Pre klud duse by som kludne vybehol na dialnicu aspon 100-200km a potom pozriet aky je ten olej (aj ked v zimnom obdobi sa to nemusi prejavit, kedze je olej dostatocne ochladzovany)

Nebolo by odveci skusit domontovat teplomer oleja a sledovat co sa v tej prevodovke deje.

Ma automat v IX35 olejovy chladic na prevodovke? Podla servisneho manualu ho nikde nevidim?! Ak je bez chladica tak sa ani nedivim ze v kombinacii s pohonom 4x4 musi dostavat olej riadne nafrak.
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
eugen74
*
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2012, 04:33

Re: "Kopání" automatické převodovky

Příspěvek od eugen74 »

vtom máš pravdu, a aj budem natom trvať na zistení aj keď nebudú schopný nato prísť, nakoľko diagnostika im nič neukazovala.. :roll: ale to čidlo určite spomeniem.. o 19 tis. km budem mať výmenu mot. oleja a vtedy som to chcel dať opäť skontrolovať, ale asi aj to posuniem o niečo skôr dopredu...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“