sonata- cena opravy

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od laxo18 »

a idu tam teda 3x alebo iba jeden na kazdu stranu ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

jen jeden jsem menil (vrchni) ostatni jsou vporadku
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

je zlozite ten silentblok vymeniť? treba na to nejake špecialne nástroje? treba zobrať dole celý záves kolesa ako je na foto?
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

Stačí gola kladivo a pokud budeš dělat silenbloky tak potrebujes lis a bacha aby ti to při lisování neprasklo
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od petroman »

tak silent blok je vymeny....
vdaka za rady, podelim sa aj ja so skusenostami.
neslo to uplne bez problemov... chcel som postupovat rovnako ako Zahyx na foto a vybrat cele rameno avsak povolovanie srobov bolo utrpenie..
odmontovali sme tycku stabilizátora a tlmic - to bolo ok, avsak problém na stal pri srobe co drzal poskodený silentblok. matku sa nepodarilo povolit (nepomohol spray ani kluc s rurou, dokonca ani sekác) otec nasiel rovnaky srob s rovnakým zavitom zo starej Lady, ktory presne pasoval do silentloku a tak sme srob odrezali flexou.
Rameno sa dalo tym padom vyklonit mimo blatnika ale este bolo treba odsrobovat par srobov a ABS.
ABS bolo kamen urazu...nepamatal som si z fotky ako to robil Zahyx (teraz pozeram ze odpojil privodný kabel) a tak sme chceli demontovat snimac... srob ktorý ho drzi sa zalomil a snímač aj tak nesiel von, dokonca aj ková obruba praskla a rozpadla sa ale snimac aj tak von nesiel, to uz nam bolo jasne ze asi to nebude dobra cesta.
Zavolal som susedovi opravárovi co dalej, on bol ochotný a dobehol sa pozret. On sa pozrel a navrhol ze netreba demontovat ABS ani ostatne a da sa to nalisovat na ciastocne demontovane rameno vyklonené mimo auta pomocou závitovej tyce. On by to vaj tiez tak robil a ze ked uz je tam tak nam pomoze. Pouzili sme závitovú tyc, kluce z goly - jeden presne rozmerov silent bloku druhy vacsi do ktoreho vosiel silentblok oproti, trochu vazeliny a pomaly sa matkami dotahovalo, za 5 minut to bolo nalisované...
Ostal len problem co s ABS... povedal mi ze snimace nikdy nedemontuju, len pri výmene... aj to ich v podstate nasilu vytrhnu. Vraj ten snimac bude drzat aj bez srobu - a pri najhorsom sa potom vymeni snimac a vytiahne zalomený šrob...
Zatial ABS nesignaliuje poruchu tak hadam to bude ok.
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

tak super ze se to povedlo :-) =D>
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od valach »

Pánové, jel jsem do Prostějova a mladý jak seděl vzadu za spolujezdcem tak mi říkal, že se mu zdá jako by to auto hopsalo. Ložiskem to není, nehučí. Je možné, že by to bylo tím silentblokem? Nebo nenapadá vás čím ještě?
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

buze byt hod to na hever a zkontroluj to to poznas ;-)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od valach »

Jak to poznám? Bude to volné, nebo co to bude dělat? Díky
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

ano bude to volne s kazdou casti zahybej a nebo ze je utrzeny primo
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od zahyx »

tak jsem taky musel menit brzdove tribicky material 770kc a udelal jsem to sam je to jednoduche :-)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od valach »

Nazdar, dá se vyměnit v zadním kole ložisko aniž bych musel kupovat celý nový díl? Jen vyrazit ložisko, koupit nové a nalisovat zpět? A nevíte označení? Děkuji za rady, mám zadní pravé už načlé, je hlučnější a tak mě bude čekat výměna. Přece už má najeté 222000. Děkuji
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od Kony5 »

valach: vzadu máš kuželové ložiska...zkus vyčistit a dotáhnout...jinak nové a seženeš je kdekoliv...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Grospa
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2013, 20:00

Re: sonata- cena opravy

Příspěvek od Grospa »

Zdravim. Vlastnim Hyundai sonata 2.0 16V 92Kw rv 97 LPG. Bohuzel se u meho vozu vyskytl problem, nejspise v el. Tudiz se obracim na toto forum pro radu. Na voze jsem delal temer vse, ale s timto si nevim rady. Auto normalne jede, ale cas od casu (cca 1x za 5 minut) auto cukne. je to jako kdybych vypnul motor. trva to 0.1-0.5 sec. A pote zas normalne jede. Provedl jsem vymeni relatek pod kapotou, palubovkou a vsech co sem nasel. Dale jsem zkontroloval pojistky, vymenil baterii, zkontroloval privod k alernatoru, starteru a ukostreni. Nic nepomohlo. Za chodu je na baterii napeti 14.5V. Tato zavada se projevi i kdyz rozsvitim dalkove svetla. Kdyz s nimi bliknu napr 5x tak vuz cukne pouze pri prvnim bliknuti. pote mohu blikat kolikrat chci. Pokud to necham a zacnu blikat za minutu, tak to same. Ale at delam co delam, napeti na baterii drzi. I pri ztrate vykonu.

Tudiz ja jsem v koncich. Tak mne napadlo, jestli nekdo nemnel ten samy problem. Predem dik za radu
Odpovědět

Zpět na „SONATA“