2,5 CRDi a chiptuning

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od Donald »

Standardně dělají firmy odstranění DPF filtru, o egr nevím. Ale jistě by to pomohlo.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Reklama
 

Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od Karel Švarc »

Tak po čipu se spotřeba, při zachování jízdního stylu, snížila o litr. Tedy ze zimních 11 l/100km na 10 :D/ . V létě to bude z 10 na 9. No vlastně asi ne, protože to jede fakt pěkně a musim se krotit abyh se nerozjížděl tak rychle :roll: . Spotřebě nejsou nakloněny ani trasy , které jezdím (max 15km a město). Doufám, že až pojedu nějakou dálkovku tak to bude lepší.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od oltcitak »

Dobra sprava Karle :D =D> pojdem aj ja do toho,ale az ked si budem isty,ze motor je OK(vstrekovace),hmm. :oops:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od Donald »

Jinak na vstřikovače nemá tuning zásadní vliv. Důležitá je kvalitní nafta, resp. přidávání aditiv. Já jedu výhradně VIF Diesel.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
karell.mraz
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2012, 08:31

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od karell.mraz »

Karel Švarc píše:U známého v autoelektro servisu mi to mapojil :roll: na počíač a hned mě ujistil, že tam mám Bosch. Trvalo to asi deset minut, fakt nevim proč s tím u nás v hyundai servise dělali takový drahoty, jestli čekili že je budu prosit nebo co, fakt nevim. :roll:
No výsledkem je, že je načipováno :D/
Z 103kW na 126kW a z 315Nm na 380Nm. První dojmy jsou příjemný, jako by vám z auta sebrali tak 500kilo. Lehčeji se rozjíždí a nad 2000 tisíce otáček když se roztočí turbo to jede jako dělo. Se spotřebou ještě počkám, mám to tam chvilku. Při zachování stylu jízdy tomu nemusim tak šlapat na krk, takže by to nemuselo tak žrát (teď v zimě jezdim za 11litrů #-o ) škoda jen že mi to asi dlouho nevydrží, za chvilku si zviknu a pak budu jen o trochu svižněji a žrát to bude zase :cry:
Dělala mi to firma ProfiChip z Brna za 4990kč a přijeli kemě domů trvalo to asi půl hodiny. Přehrávala se řídící jednotka a původní systém mám zálohovaný na CD. Původně sem chtěl zajet k nim na provozovnu do Prahy a nechat to změřit na brzě před a po, abych věděl o kolik to přišlo za těch osm let provozu a okolik to nakyne skutečně. No přijeli ke mně, měl to cestou k jiným zákazníkům a nic mi nepřiúčtoval. Teď mě to trochu hlodá :-k
No co dělat, auto jede a jede líp, to mi musí stačit.
¨

Profichip znám dobře. Mají dobrý přístup a přístupné ceny. Já k nim jezdím a doporučuji. Že si nic nevzali za cestu je přece plus, ne? 8)
xkuba
*
Příspěvky: 27
Registrován: 11 kvě 2012, 23:19

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od xkuba »

Karel Švarc píše:Dělala mi to firma ProfiChip z Brna za 4990kč a přijeli kemě domů trvalo to asi půl hodiny. Přehrávala se řídící jednotka a původní systém mám zálohovaný na CD. Původně sem chtěl zajet k nim na provozovnu do Prahy a nechat to změřit na brzě před a po, abych věděl o kolik to přišlo za těch osm let provozu a okolik to nakyne skutečně.
Je to tahle firma?

http://www.profi-chiptuning.cz/chiptuni ... yundai/h1/

Překvapila mě na webu inzerovaná cena 14 990 Kč. Zdražili nebo si stačí říct o slevu nebo v příspěvku výše chybí jednička?

Také o tom uvažuji, ale i 5tis mi přijde za přehrání SW dost...
Idaho
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 říj 2011, 16:43

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od Idaho »

Smula - v Camp performance v práglu sem byl celkem 3x ani jednou se jim nepodařilo ukon dokončit. Zduvodnovali to tím, že od roku 2012 přesla Hyundai na jiný typ ECu a oni nemají aktualizované ovladace a SW aby se do ní dostali ( prý do pul roku až roku budou ). Jel jsem tam i podruhé - nabízeli mi přes dodavatele piggi - power chip - ale ten na to koukal jak vejr, že delal nekolik H1 ale meli uplne jiné konektory tak mne požádal at přijedu jeste jednou, potřetí že doveze piggi se správnými konektopry. když jsem přijel potřetí tak už mu nejkaké konektory sedeli ale prý ne všechny takže se to opet nepovedlo počtvrte sem tam už jet nechtel, přeci jen sem to mel celkem štreku a jendání mi nepřislo nejlepší ( čipnout se to nepodařilo ale trvali na tom at jim prej zaplatím zmerení před čipnutím - i když sem ho tedy vlastne jejich vinou nepotřeboval.. ) :(

Takže pokud víte o nekom komu čiply 2012+ model prosím o reference.. :(


Edit . byl jsem tam v prubehu unora/března 2012 od te doby jsem nikde nezkoušel nic.
Prodej ND na všechny vozy vč montáže a servisu.
Objednávky, dotazy na tel . : 602 474765 nebo email v profilu
H-1 Travel 2,5CRDi 2011
i30cw 1.6i - 2011
volis70
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2012, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: 2,5 CRDi a chiptuning

Příspěvek od volis70 »

Zdar nemáte někdo s tímhle zkušenost??http://aukro.cz/chip-tuning-box-hyundai ... 37732.html Docela mě to láká! Na netu jsem ještě narazil na další a asi ještě kvalitnější,ale popravdě nevím zda to maká jak má!!??
Volvo S40 rv2000 70kw Hyundai H1Tour rv 2010 100kw
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“