H 1 na ťahanie plaťáka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Xennori
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2012, 14:54

H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od Xennori »

Zdravím všetkých priateľov Hyundai-ov, som tu dnes nový, chcem ťahať na vozíku autá a potrebujem zistiť váš názor na ťahanie s :hyu: H 1-tkou, motor 2,5 crdi. Ak má niekto skúsenosti s podobným, budem rád za každú odpoveď. Pôvodne som chcel VW T4, T5, ale zistil som, že sú to poruchové stroje a to hlavne T5. :hyu: H1 sa mi páči od začiatku jej predaja (súčastný model od 2008), dosť dobré hodnotenia súna tento stroj na nete. V minulosti som ťahal na Transite a Caravelle, VW bola lepšia. Ceny za :hyu: H1 sa mi zdajú celkom férové, oproti tým za T4, T5. V rodine máme :hyu: i20, 1,4 a jazdí zatiaľ bez problémov. Spotreba je od4,9 až do 8,1 litra naturalu, motor je ako tak živý a celkovo je zatiaľ spokojnosť.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od mnkk »

Ak netrafíš na zlý kus, tak motor prežije každé auto. :wink:

Jazdím s 125kW motorom, ten je fajn. Ale pozor! Podla mňa to nebude dobrá volba na ťahanie a to preto, lebo pri 80km/h točí 5-ťka 1500ot. a tak by si nemohol ťahať možno ani prázdny vozík. Vyskúšaj tie slabšie (100kW, alebo tak nejako), v nich som nešiel. Išiel som v 103kW minulej generácie, len si nepamätám prevody...
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od oltcitak »

a hlavne si zisti max. povolenu hmotnost vleku,na nasich Starexoch je to len 1500kg a to je malo na platak s autom [-X
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Xennori
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2012, 14:54

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od Xennori »

je to 2300kg-brzdený príves, čo by mohlo aj z odretými ušiskami stačiť.club T5 má 2500 až 3000kg, podľa transporterclub.cz. Ako sa správa súprava ak je náhon na zadné kola? Tranzit bol z toho dosť nervózny, rád sa rozkýval. Dík zatiaľ za vaše názory.
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od mnkk »

Hej 2300kg môže ťahať. Tranzit je celý nervózny. :mrgreen:

Zatial čo som videl niekoho voziť autá, tak buď mal T4, T5, alebo nejaké velké 4x4.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Xennori
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2012, 14:54

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od Xennori »

myslim, ze by nemal mat problem s tahanim, silny je dost, aj vydrz by mal mat, pisali tu chlapi o otackach pri 80-ke, musim sa rozhodnut
Xennori
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2012, 14:54

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od Xennori »

Pri hľadaní :hyu: H1 na MOBILE:DE om narazil na fajnový inzerát, za necelých 6000 eu v Rakúsku auto ako cukrík, málo km, bez chýb, atď, poslal som mail a už sa spustil kolotoč typu som pracovala v Rajchu, ale musela som domov do Irska, auto nemúžem doma používať, predávam ho pod cenu, tu sú maily preložené prekladačom:
Dobrý večer,

Auto je už klietke a pripravený k dodaniu v lodnej spoločnosti. Požiadal som ich, aby diváci tam a kontrolovať vozidlo, ale ich odpoveď bola "Nie sme showroom!" V tomto prípade, budem ponúkať 15-tich dennú lehotu na prehliadku vozidla od okamihu prevzatia tovaru. Nie som si istý, či ste pochopili, o rizikách spojených s predajom auta bez prostredníka. Ako nemám nikoho, kto by mi pomohol s autom som sa rozhodol riadiť predaj s eBay.
Dobrý deň,

Ďakujem za kontaktovanie ma o 2008 Hyundai H - 1 2.5 CRDi s 75.000 km.

O aute: Vozidlo je v perfektnom stave, bez chýb alebo preliačiny, žiadne škrabance alebo akýkoľvek druh poškodenia, žiadne problémy s motorom. Interiér je v ako novom stave a nebol nikdy údené dovnútra auto je ešte Rakúsko registrovaný pod mojím menom, titul je jasný.

Pracoval som za posledné 2 roky v Rakúsku a kúpil auto tam, ale som sa presťahoval späť domov do Írska pred týždňom. Mojím zámerom bolo, aby auto tu, ale keď som sa dozvedel o veľmi vysokých dovozných ciel a všetkých obmedzení, pokiaľ ide registráciu a emisných skúšok tu som "som si to rozmyslel a som sa rozhodla predať vozidlo. Sme používate inú verziu tu v Írsku (na pravej strane).

Suma, ktorú budete musieť zaplatiť, aby sa vlastným toto auto je 5.900 EUR! Ako ste si pravdepodobne všimli, cena je pomerne nízka, pretože by som rád, aby predať auto rýchlo. Som radšej predať lacné, ale čo najskôr, pretože je to stojí mi peniaze, aby ju udržali v pamäti.

Chcem využiť túto príležitosť, aby vás uistiť, že táto dohoda je 100% legitímne, bude finančná časť tejto dohody je riadená treťou stranou, týmto spôsobom budú obaja z nás bude chrániť. Budú držať platbu, kým sa nezobrazí auto a vyskúšať.

Ak sa rozhodnete kúpiť tento automobil, alebo potrebujete ďalšie informácie, prosím, dostať späť ku mne čo najskôr.
Ďakujem, Rebecca Thompson
Nebojte sa, som plne pochopiť vaše myšlienky, ale mali by ste pochopiť môj. Mal som auto na predaj minulý týždeň a našiel kupca pre neho. Bol som na námornej spoločnosti stretnúť sa s ním a zvládnuť ho auto a dokumenty, ale prekvapenie, on neodpovedal telefón po celý deň a úplne zmizne. To je žiadny odraz na vás, ale potom, čo som mal prsty spálené nerobím rovnaké chyby dvakrát! takže nebudem pripravený pokračovať, pokiaľ eBay potvrdí, že mať svoje peniaze na ich účet. Chápem vaše váhavosť Nestrácajte čas a peniaze, ale to je jediný spôsob, ako sa dokončenie transakcie.

Ospravedlňujem sa, ak som strácať čas

Môj postoj nižšie stojí. Bohužiaľ, ak nepôjdeme cez eBay nemám záujem. Ak si to rozmyslíte a stále hľadá ku kúpe svoje auto, môžete sa vrátiť ku mne čoskoro, aj keď som si istý, že za túto cenu bude automobil predávať rýchlo.
Ďakujem,
Rebecca

Klasický podvod cez eBay =D> , myslí si, že sme všetci ](*,) , no comment
Idaho
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 říj 2011, 16:43

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od Idaho »

Tahám celkem často, v TP mám na vlastní žádost ( podpořenou lahví tulamorky ) napsanou váhu brždeného přívesu 2500kg ( 450kg má muj vlek takže mohu tahat "čistou" váhu 2T a jsme spokojen. Mám 105kW/2012model, najeto 42tis km z toho 19tis s podvalem po celé evrope a max spokojenost :)

Jediné co mi trosku vadí - ale to nebude vada motoru - je brutální rozdíl v dojezdu s naloženým vlekem pokud jedu na CZ naftu a nebo když tankuju belgie/DE/A .. a to až o 200km...
Prodej ND na všechny vozy vč montáže a servisu.
Objednávky, dotazy na tel . : 602 474765 nebo email v profilu
H-1 Travel 2,5CRDi 2011
i30cw 1.6i - 2011
Xennori
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2012, 14:54

Re: H 1 na ťahanie plaťáka

Příspěvek od Xennori »

dik za typ urco aj u nas slopu dotycne organy... jo ceska nafta, to bila vzdycky jednicka...xixi, ja som tankoval v Luxenbursku pred tyzdnom ARAL premium a nejelo to, na ceste nazad Shell power diesel a letelo to ako cert, cena za premiove diesle okolo 1,3 eu
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“