Prva neprijemnost

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od Limitz »

já normálně volal 158, oznámil sem jim co se stalo a že dotyčný co do mě naboural odjel aniž by na sebe nechal nějaký kontakt, za 15 minut dojela nehodovka, auto nafotili, sepsali moji výpověď a pak mi řekli že vzhledem k tomu že na tom parkovišti nejsou kamery, tak s největší pravděpodobností celou věc odloží, což se taky nakonec stalo, ale byl sem krytý pro případ že by se někdo snažil vymáhat škodu po mě a pojišťovna měla řádnou dokumentaci :)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Reklama
 

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od severtom »

Výborný nápad, až na to že:
1. to poškozený/škůdce (věc názoru a svědků) už mohl udělat před tebou
2. viz bod 1
Poučení - nahlásit a mít vlastní svědky.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
onko
*
Příspěvky: 11
Registrován: 03 dub 2012, 17:41

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od onko »

Nakoniec som zenskej zavolal. Cakal som, ze to bude nejaka utocna mrcha, ale znela v pohode, len vyjadrila presvedcenie, ze som ju nabral ja. Dohodli sme sa, ze sa stretneme, lebo som sa chcel pozriet na jej auto. Ma cervenu Fabiu a ma odrene a preliacene dvere pasaziera, na ktorych boli skrabance farby podobne mojmu autu. Pani mala okolo 40, bola slusna a mila a znela celkom vierohodne, ze to ona nebola. Ak hej, zahrala to dost presvedcivo. Ja som jej zase vysvetlil, ze som tiez obet a rozisli sme sa v dobrom.

Stale sa mi to ale zda ako dost velka nahoda, ze behom 2 dni niekto poskodi nezavisle na sebe dve auta a na miestach, ze by to vlastne mohla byt jedna nehoda. Na mojom aute zvysky cervenej nie su (myslel som, ze je tam strieborna/biela, ale neviem ci to nie je nejaky zaklad pod metalizou), ale to asi mohol pachatel zotriet, alebo zoskrabat - to by vlastne mohlo vysvetlit tie 2 miesta uplne bez farby. Dotycna pracuje na mojej ulici, tak si este vezmem meter a skusim to vyskovo pomerat, ale na 100% si isty nebudem nikdy a bez dobrovolneho priznania uz vraj nikomu nic nedokazem. A to este mozem byt rad, ze mam "len" poskrabane auto a netaham sa s niekym po sudoch... :(
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od paserak »

Po precitani prispevku som sa rozhodol ze sa tiez podelim o skusenosti:

Prvou skusenostou samozrejme z inym autom bolo ked zenska na parkovisku pred domom zastala, zastal som aj ja, zaradila spiatocku a nacuvala do mna . Do 10 sekund vyskocila z auta a zacala na mna hulakat co som to spravil a ci nevidim, ze ona cuva. Patricne som jej vysvetlil ako sa veci maju, a zacal som sa bavit o rieseni poistnej udalosti. Na to mi pani povedala ze mam iba maly skrabancek, co idem riesit (servis skoda za 850€). Medzicasom z miesta skutku odparkovala a kedze snou nebola rec tak som zavolal policiu. Pomahaj a chranit CO. (company) Zacali najprv na mna ze preco obtazujem milu tetusku ked sa so mnou chcela dohodnut. (Ano chcela ist z miesta cinu o 18.20 do autoservisu nech sa mi nato pozru). Policajti sa mi vyhrazali ze mi zoberu technicky preukaz (mal som sachovnicu na streche :)). No nakoniec velmi neochotne spisali zapisnicu VDAKA BOHU!!!!. Na nasledujuci den som sa po vlastnej ose dopatral ze pani uzatvorila POVINNE ZMUVNE POISTENIE 5 minut po nehode. A mal som paradne problemy s poistovnou aby mi co i len cent vyplatila - pretoze ma poistovna pokladala za poistneho podvodnika.. po dlhom dokazovani sa vec vyriesila ... no ako to povedat slusne .... odplata byva sladka na opravenom aute som si do tyzdna nasiel klucami obskriabane zadne dvere a kufor....

Druhy incident sa stal pocas mojho svadobneho dna kedy som isiel z fotenia na samotny obrad. Pan isiel z vedlajsej cesty a nedal mi prednost nastastie som to strhol v posledny moment na chodnik takze skoda bola ovela mensia ako keby som donho vpalil... No kedze pan podpisal zapisnicu o tom ze je na vine on nevolal som policiu a pokracoval som v ,,svadobnej nalade,, v nasledovnom programe. No a vysledkom bolo to ze aj ked som mal nim podpisane a v mojej poistovni ohlasenu positnu udalost tak som este dva mesiace cakal ked si panko splni svoju povinnost. Lebo poistna udalost nastane az ked ju nahlasi vinnik, čoby v prípade policajnec zápisnice plnenie nastalo ihneď.

A odvtedy som sa zaprisahal KU KAŽDEJ poistnej udalosti volať policajtov!!!! A pricina ked je skoda mensia ako X krat minimum .. .au v krku ma seklo ja tu zapisnicu potrebujem.

vynimku tvorilo ked policajti and CO. my nasli na parkovisku rozbite sklo spolujazdca a vykradnutu prepazku (nejaky fetak mi ukradol navigaciu) tak som sa musel vratit z Trnavy kde moj kamarat mal vysviacku na farara dal som kvety jeho sestre a isiel som vypovedat na policiu ze mi vlastne nic nezmyzlo - neriesil som to ani cez poistku opravu som si hradil sam ....

Tak nech ziju vsetci prajnici =D> =D> =D> =D>
Uživatelský avatar
huhu46
*
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2013, 08:37
Bydliště: Brno

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od huhu46 »

Obraz1058.jpg
Obraz1058.jpg (38.76 KiB) Zobrazeno 2773 x
zdar
tak po 7 měsících bezproblémového provozu mě též odřeli

ten parchant to udělal úmyslně,vše sem viděl,sem byl v šoku
ani sem ho nenafotil,měl sem co dělat abych si zapsal SPZ

mám :hyu: pojištění vč.havarijka,protokol od POMÁHAT A CHRÁNIT
hned sem to nahlásil a druhej den už o mě věděli v :hyu: POKORNÝ v Brně
odhad škody cca 50.000,-Kč
i30 CW 1,6 CVVT stříbrná metalíza r.v.2013
fiat marea weekend 1,6 benzin
škoda favorit
škoda 105
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od Espero »

Podobně mi odrbali už 3x rencka. 2x šlo jen o lak na Zličíně u Globusu na zadním nárazníku, 1x ho vzali přes lem zadního pravého blatníku (tenkrát s ním byla žena a nevím ani kde se to stalo) a u nárazníku už to ten kokot vytočil už pryč, takže zprava nárazník pez poškození. Ze směru tech škrábanců je jasné, že za jízdy se to ženě nestalo. Ten lem blatníku byl odřený jen v lesku na hraně lemu a postačilo přeleštění sonaxem na škrábance v délce asi 12 cm, ale zůstal tam drobný cca 1 cm lavórek, téměř neznatelný na lemu blatníku, šlo by to normálně udělat technologií oprav po kroupách, ale je to tam zpertlované takže to opravit nešlo. Takže rencek pokračuje ve šlépějích Dacie, jakmile auto používáš ke každodennímu provozu, prostě se tomu nevyhneš. Přitom by stačila docela obyčejná lidská slušnost, vylézt a dát tam lístek, že to udělal. V zásadě bych měl nechat nově nalakovat zadní nárazník, ale to by v metle stálo kolem 6 tisíc a za týden by to tam bylo znovu. Takže štěteček, brusná pasta a ruce jako náhradí řešení.
Myslím, že na vině jsou i pojišťovny s jejich bonusovou politikou u povinného ručení, každému je bližší jeho úspora 120 Kč ročně ve srovnání s normální lidskou slušností. Bonusy by podle mého názoru měly být uplatňovány jen u KASKO pojištění.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od Haer »

huhu46: To je nemile. Proc myslis, ze to bylo umyslne? A co to bylo zac, jake auto a ridic, pokud jsi ho videl?

Espero: Nemyslim, ze system bonusu a malusu nejak ovlivnuje chovani blbcu, kteri poskodi druhemu auto a zmizi. Urcite by to ale snizilo rezistenci viniku pri uznavani rozbitych skel od kaminku. Na druhou stranu se obavam, ze zruseni bonusu u povinneho ruceni by prispelo k jeste vetsi bezohlednosti v pristupu k cizimu majetku ve smyslu "No a co, ze mu to poskodim. Kdyz me nahodou chyti, tak to zacvaka pojistovna a me se nic nestane, tak o co jde, proc bych se mel jakkoliv omezovat?" Smysl pro cest a spravedlnost neni, funguje jen hrozba trestu...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od milda h »

Tak jsem dopadl podobně jako huhu46. Odnesl to promáčklý blatník s odřeným lakem stejně jako nárazník, naštěstí neprasknul. Vše na parkovišti u obchodu a samozřejmně bez jakéhokoli kontaktu -zmetek. Spoluúčast mám 1000Kč, odhad 10-15t. V pondělí vezu do :hyu: na opravu a svezu se na týden náhradní i30-tkou
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
huhu46
*
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2013, 08:37
Bydliště: Brno

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od huhu46 »

[quote="Haer"]huhu46: To je nemile. Proc myslis, ze to bylo umyslne? A co to bylo zac, jake auto a ridic, pokud jsi ho videl?

tak já to popíšu

sem šel zákazníkovi položit koberec (ten zákazník je majitelem baráku
s vjezdem,kde jsem ve zvýšeným přízemí makal)
zaparkoval sem v půlce toho vjezdu (takže vyjíždějící auto by projelo
jen s tím že mě odře) s povolením majitele,který ještě někam
volal,že bude vjezd blokovanej volající prej že v pohodě že nikdo nikam nepojede
majitel odjel na obídek
makám makám makám po minutách odskakuju k otevřenýmu oknu jestli nikoho neblokuju vše v pohodě
zase makám odskočím k oknu a už vidí starej GRAN CHEROKEE jak vyjíždí z baráku
než sem stačil písknout že mu uhnu tak už vidím jak si to sere do mýho :hyu:

já byl tak v šoku že sem ani nestačil písknout
rychle sem si zapamatoval SPZ (tu sem namlátil na mobil)
řidiča sem neviděl
tak sem volal poldy a makal sem dál
ZKAŽENEJ CELEJ DEN a to sem měl ještě jednu zakázku na odpoledne
poldové přijeli a zároveň aji majitel (tomu prej odřel Q7)
policajt že dobře mi tak a v tom se do toho vložil majitel
a vše mi potvrdil (sem měl strach že všechno zapře :-# )
tak se zjistilo že ten GRAND je psanej na nějakýho frajera mladýho
ale prej to řídil jeho otec,kterej jezdí vožralej
ten GRAND že nemá povinný ručení a prej snad ani technickou
prej ten mladej si to pořídil na dřevo do lesa a ten jeho otec že si to vzal
bez jeho vědomí

takže normální člověk by to NEMOHL udělat,přece si nikdo nebude kurvit vlastní auto
kurva někdo mě blokuje tak troubím
:mrgreen: :mrgreen: nebo mu to du rovnou otočit na střechu :mrgreen: :mrgreen:

SORRY že sem se tak rozepsal
:oops:
i30 CW 1,6 CVVT stříbrná metalíza r.v.2013
fiat marea weekend 1,6 benzin
škoda favorit
škoda 105
Uživatelský avatar
huhu46
*
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2013, 08:37
Bydliště: Brno

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od huhu46 »

milda h píše:Tak jsem dopadl podobně jako huhu46. Odnesl to promáčklý blatník s odřeným lakem stejně jako nárazník, naštěstí neprasknul. Vše na parkovišti u obchodu a samozřejmně bez jakéhokoli kontaktu -zmetek. Spoluúčast mám 1000Kč, odhad 10-15t. V pondělí vezu do :hyu: na opravu a svezu se na týden náhradní i30-tkou

to taky nasere
jak už tady někdo psal,kvůli bonusu se ti nikdo nepřizná
já sem třeba nikdy žádnej bonus nepocítil
platím ročně a další rok mě příde pojistka třeba o 50,-vyšší

tak do řiti,když někomu něco poškodím tak se tomu postavím čelem

hold čecháčci

jinak taky mám slíbený náhradní vůz,tak doufám aspoň,že budou mít jen
NOVÝ SANTA FE V AUTOMATU
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i30 CW 1,6 CVVT stříbrná metalíza r.v.2013
fiat marea weekend 1,6 benzin
škoda favorit
škoda 105
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od Haer »

Diky, jsem rad, ze ses rozepsal :)
To je fakt pribeh, ktery muze vymyslet jen zivot, protoze jedna lidska fantazie je na to malo. Borcovi se ten cherokee notne prodrazi. Chybka, zes to nepostavil na prostredek, aby tam nikoho ani nenapadlo se drat. Jenze to si v tu chvili clovek neuvedomi a snazi se tam udelat misto, co jen muze. Pripomnelo mi to skoleni, kde upozornovali na salinare, kteri si jednu dobu radi otirali rez z traverzy o auta. Proto kdyz uz musi clovek zastavit na nekterych mistech pred krizovatkama v techto presdrzkovych mistech, tak radeji autem na kolejich, nez tesne vedle nich.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
huhu46
*
Příspěvky: 87
Registrován: 29 led 2013, 08:37
Bydliště: Brno

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od huhu46 »

taky mě to potom napadlo,že sem to nedal na střed
ale bůh ví co to bylo za magora,podle slov majitele a policajtů bych to
tipoval na člověka kterej dluží kam se podívá a takovým lidem je to
všechno tak nějak jedno

a taky by mě to mohl zrasovat ještě víc,
by mě to projel přes střechu,takhle to auto zůstalo pojízdný
a já mohl položit další tébich (koberec)
i30 CW 1,6 CVVT stříbrná metalíza r.v.2013
fiat marea weekend 1,6 benzin
škoda favorit
škoda 105
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od milda h »

Tak dnes jsem si vyzvedl opraveného mazlíka. Cena 8,5tKč. Já uhradil litr spoluúčast a necelých 500Kč za půjčení i30-tky /4 dny/ K tomu adekvátně za ujeté kilometry dotankovat.
I to však je dost za to, že to nějaký kretén podrchmá a nemá potřebu se k tomu postavit čelem a zbaběle odjede do pr..... .
A nyní dojmy z náhradního vozu : stejný motor /1,6 CVVT/ Zatím syrový, najeto 1100km provedení kombi, podobná výbava. Vzhledem k tomu ,dle mne, komfortnější zadní náprava-je také asi víceprvková. Celkově měkčí nastavení podvozku. Je to hold delší a nižší.
A to je nevýhoda pro mne. Nízký posez a jen mimochodem, včera jsem se "majznul do hlavy" o páté dveře pod kterými u svého projdu. Ale jinak DOBRÝ.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od milda h »

Jo a vše umyté a vyčištěné uvnitř i z venku. Takže palec nahoru !!!
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
PatryCzech
*
Příspěvky: 59
Registrován: 28 dub 2013, 17:53

Re: Prva neprijemnost

Příspěvek od PatryCzech »

No a už mám poškrábané auto taky. Jedna šikovná paní mi při couvání lehce podřela přední nárazník, naštěstí nechala lístek s tel. číslem a tak to budeme řešit přes její pojišťovnu. Naštěstí je to opravdu lehce lízlé a jen podřený plast, nic není prasklé, tzn. asi se bude jen lakovat. A teď má otázka: kdysi se mi stalo s mazdou něco podobného a pojišťovák mi dal 2 možnosti a) ocenit a vyplatit a nechat si opravit sám b) opravit, dát fakturu a oni to proplatí. No u 12 let staré mazdy bylo za a) jasná volba, jelikož mi za lehce podřený nárazník nabídl 11000. Tak jsem to vzal a nárazník vlastně nikdy nepřelakoval, jelikož to ani nešlo pořádně vidět. Myslíte, že budu mít stejnou volbu když je auto v záruce (koupeno 05/2013) a jakou možnost mám zvolit? Nejlepší by bylo, kdyby opět ocenil celý nárazník a já bych to pak v :hyu: jen nechal přestříkat :P čímž bych byl teoreticky ještě v plusu...
Mazda 323f 1.5 BA 1997 - super auto, nikdy nezapomenu...
Renault Laguna Grandtour 1.9 TDCI 2004 - super auto, super výbava - no, vydrželo rok, než se samo oddělalo...
Hyundai i30 CW Trikolor Comfort 1.6 CVVT 2013
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“