teplý motor nestartuje

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
cazatel
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2012, 14:01

teplý motor nestartuje

Příspěvek od cazatel »

Dobrý den, mám takový problém! Mám hyundai accent 1,3 poslední dobou jsem na určené místo dojel, ale zpět už ne!
Tudíž vždy při zahřátem motoru, už auto nenastartuje ( a to stačí 10minut jízdy ), má snahu ale nenaskočí! Vyměnil jsem svíčky i zapalovací kabely!
Ovšem problém pořád přetrvává, dokonce mám pocit, že kabely jsou až moc zahřáté! Muže být problém v zapojení kabelů
nebo to bude něčím jiným??? Děkuji za radu!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od Tommas33 »

Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
cazatel
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2012, 14:01

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od cazatel »

nechci se loučit!!!!!!!!!! Chci jí spravit!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od Yurii »

Teplotní čidlo motoru, jestli to má stejně jako Scoupe což je prakticky ten samý motor tak tam jsou dvě na kapličce do které vede horní trubka z chladiče... jedno má konektor jako faston a druhé má bosch... to se zacvakávacím bosch konektorem by mělo řídící jednotce hlásit teplotu motoru a když dává špatné hodnoty, občas se stane že jednotka motor když je zahřátej systematicky přechlastává nebo nedává dostatek paliva. Občas funguje to čidlo polít studenou vodou ;)
Viz video: http://www.stream.cz/uservideo/21843-hy ... -hoskovice v čase asi 2:17
Pokud jsi z Prahy a okolí můžeme vyzkoušet vyměnit. Zapalovací kabely musí být vždycky teplé protože jaksi jsou přímo na motoru kde je vcelku vedro že? ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
cazatel
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2012, 14:01

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od cazatel »

Boužel jsem od Brna! Podle všeho co jsem zkoumal tak to teplotní čidlo namá! To jsem teda zjistil tím že jsem procházel
náhradní díly na hyundai accent excel 1.3 rok 00. a nikde teplotní čidlo neměly, tak jsem usoudil že ho nemá!
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od Yurii »

Netahej mne za fusekli... :-) Má to i ročník 2000... najdeš je podle popisu co jsem Ti dal tady první a třetí obrázek jsou ty co bys tam měl mít: Google

Mimochodem: Autokelly.cz

Vy nováčci občas býváte trochu líní cokoli hledat a máte vlastní pravdu... Zajímalo by mne kde jsi hledal... :-D

Ten co Ti zlobí je ten s plastovým konektorem, ten konektor odpoj, vyčisti a zkus to čidlo napřed změřit v kastrolu s horkou vodou hodnoty odporu by měly jít pozvolna nahoru nebo dolu a při 100 stupních by měl mít těch 188Ohmů. Je škoda kupovat zbytečně nový čidlo.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
cazatel
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2012, 14:01

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od cazatel »

no tak něco tomu podobného jsem našel, jestli je to přímo ono nevím, ale každopádně polití vodou, já teda použil sníh nějak extra nepomhlo!
Takže tím to nejspíš nebude! Je jiná možnost která by tohle zapříčinila??? Co třeba indukční cívka??
rat
Příspěvky: 7
Registrován: 18 zář 2011, 20:55

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od rat »

Zdarec , může to bejt taky čidlo tlaku v sacím potrubí nebo regulátor volnoběhu. Diagnostika ti přitom nemusí ani hlásit chybu. :? Jak ti radí Jury to je pěkná kravina lít do elektroniky vodu..navíc se to čidlo ani nezchladí protože je vevnitř kouká jen konektor...
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: teplý motor nestartuje

Příspěvek od Yurii »

Hele kdybych nevěděl že to fakt funguje tak bych to neradil :))) V tom videu to tak funguje, navíc Hujer je mechanik se skoro 20letou praxí :)
Konektor je vodotěsnej takže tomu se po polití nic nestane, ale voda zchladí celý tělo čidla který je ze jednoho kusu :)

Taky to čidlo můžeš při problémech zkusit odpojit, sice pak ECU spadne do nouzáku ale nastartovat by měla v pohodě.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“