Odhad škody po nehodě.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Tak došlo i na mě, v sobotu ráno mi taxikář naboural zaparkované auto, naštěstí tam zůstal, jelikož se nemohl díky ledovce hnout z místa.
Pryč je nárazník, páté dveře, jeden disk, jestli i pneu nevím jistě.Parkovací senzory, odřený blatník(naštěstí zdá se netknutý).
Zítra volám do Autopalace Vysočany, kdy jim to tam můžu odvézt.
Viník je u České pojišťovny a mám takový neblahý dojem, že mi nebudou chtít vyplatit celkovou částku opravy, ale budou to zkoušet přes amortizaci, jaké s tím máte zkušenosti?
A nějaký ten odhad opravy v autorizáku, zkuste nahodit.

Obrázek
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Bolo »

Strýc měl něco podobného. V aut. servisu oprava něco přes 35tisíc. Musela to být ale pecka, že to odneslo i kolo. Kdo ví , co ošklivého bude pod nárazníkem.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Nexus »

mě když nedobrzdila jedna ženská, taky měla českou a chtěl jsem to proplatit na účet, že si opravu zajistím sám, dostal jsem peníze do 3 dnů a zaplacené to bylo narovinu víc než dobře :roll: pokud si dobře vzpomínám tak mi to roztrhlo vlnovec za 500, nárazník jsem rukou promáčknul zpět, byl podřený a lak na něm popraskaný což jsem samozřejmě neřešil. Dostal jsem asi 11500 a moje náklady byly 700 včetně výměny vlnovce :P

pár měsíců na to, taky nějaká ženská vyjíždělka na parkovišti (taky měla českou) a nacouvala do táty, když zrovna jel kolem. Promáčklý dveře u spolujezdce, prasklá ta boční lišta + lak, jak jí táta bokem sebral. Tenkrát před rokem a půl tu jeho sonatu vlastnila ještě leasingovka, takže buď že proplatí fakturu nebo nic. Šlo to do servisu, nějaký karosářský práce, lakování, lišta + drobnosti, celkem to vyšlo na 7500 a pojišťovna proplatila tuším necelých 5tis a táta doplácel ze svýho :shock: kdyby to věděl předem, tak si nechá promáčklý dveře, než za to ještě platit... takže moje zkušenosti řikají, žádná faktura a cash ke mě domů :mrgreen: první nehodu mě taky zezadu nabrala ženská s felicií, měla čsob jako já, zaplaceno do druhého dne od prohlídky likvidátorem a taky to bylo z mého pohledu velmi dobře zaplacené. Natože to odsral vlnovec, úchyty nárazníku + větší promáčklina, která šla opět rukou vrátit a lak na plastu neřeším. Reálný náklady na opravu jsem měl 2500 včetně výměny oleje a dostal jsem nějakých 16500, za což bych si skoro mohl koupit další sonatu :D/ :hyu:

takže já bych to řešil odhadnutím škody od nich a pokud by to nebyl nesmysl - souhlasil bych. Nárazník bych za 500 nechal svařit, tu černou část za pár kaček z vrakáče, páté dveře nedovedu posoudit, jestli je lepší vzít za pár tis z vrakáče +barva a lak, nebo ať si karosář pohraje, k tomu bych se přikláněl spíš. Jestli je kamarád tak za 1500 to narovná že to skoro nepůjde poznat a ještě stříkne včetně toho škrábance na kastli. Neřikám že to na sluníčku nepůjde vidět, otázka jestli seš takovej pintlich... já bych to vyřešil takovou opravou včetně třeba nových gum na zadní nápravu, vlezeš se do 8tis jak nic a za zbytek třeba dovolenou? :mrgreen: do podobných aut podle mě nemá smysl vrážet třeba 20-30tis za opravu, byť to jde na fakturu a můžeš doufat, že většinu proplatí.

ikdyž kamarád takhle naboural trojkový bmw, šlo to na havarijko. Měl prohlou kapotu, vysypaný světla a nárazník s chladičem na odpis. Zajel do servisu, opravu odhadli na 118tis, na to vystavili fakturu a s tím zašel na pojišťovnu, jakou škodu odhadl autorizovaný servis. Proplatili mu to na jeho účet, oprava přes známosti asi za 10tis a za zbytek si koupil další auto... ale už to je asi 4 roky zpátky, pojišťovnu nevím
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Ono to kolo tipuju, že se ohnul ráfek o obrubník a kolo ušlo.Protože se to nestalo tak, jak je to vyfocené, ale auto stálo podélně u obrubníku.Takhle jsem poodjel, abych to kolo byl schopný vyměnit.
Já se hlavně modlím za to, aby mi bez problému dali jiný auto, protože o víkendu jedu na hory a mám to zaplacené.Jak se říká, všechno špatné je pro něco dobré, tak jksem zvědavý, v čem bude tohle :mrgreen:
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Hardcam »

Realna se urcite nebude shodovat s vycislenou autorizakem. Tam klidne tipuju 60 litru, nebot na tomhle se snazi zarobit.
http://www.nehoda.cz/amortizace.php
http://www.mslegal.cz/amortizace-jako-bic-na-poskozene
http://finance.idnes.cz/amortizace-auta ... viteze_sov
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Nexus: tahle varianta řešení je samozřejmě nasnadě, ale já to mám v hlavně daný tak, že to odvezu do autorizáku a očekávám vrácení perfektně opravenýho auta. Když mi paní z Český diktovala jejich servisy a jelikož jsem teď rok dělal v autodílech a nějaké poznám a půlku z nich jsem znal a vím, že to jsou jen garážisti a bylo mi hned jasné, že to budou hrát přes vrakáče a druhovýrobu, tak jsem í hned řekl, že auto půjde do autorizáku a je mi i celkem jasné, že budou chtít u České uplatňovat amortizaci, ale já po nich půjdu, to mi věř.
Tvoje řešení je dobré, ale ony ty dveře i nárazník takhle tolik nevypadají,a ale na svaření a vyklepání to fakt není.Pak tam máš parkovací senzory, fólii na zadním okně, další věci..
Naposledy upravil(a) enjoy dne 16 pro 2012, 22:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od FISHkaa »

amortizaci mají smůlu, musí ti vyplatit kompletní cenu za opravu. Raději bych to však dal do Zbraslavi (klidně volej, odvezu tě odtamtud - dělám v Modřanech)... Autopalace mám špatné zkušenosti. Odkadoval bych to na krásných 60tis ;)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Já vím no, Autopalace nemá úplně nejlepší reference, jenže je to prostě napůl mezi domovem a prací a navíc já dělal v Partspointu, což má s Autopalace stejnýho vlastníka a býval jsem ve Vysočanech dvakrát denně, tak mám k nim tak nějak vztah :D
Já to v podstatě nepotřebuju mít dokonalý, jen bych rád náhradní auto a aspoň nějaký seriózní jednání.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od 89majlo96 »

Aj ja si myslim ze by ti mali vyplatit celkovu sumu opravy, amortizacia sa vztahuje len na havarijnej poistke ktoru si platis dobrovolne. Ale kedze to ide z poistky vynnika tak by mali preplatit celu sumu. Jedine co by ta to malo stat je cas, nervy a naklady na palivo.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
jostrih
**
Příspěvky: 141
Registrován: 29 črc 2012, 14:25
Bydliště: Praha

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od jostrih »

Fuuu no neprijemnost takto pred cestou :(
Kazdopadne drzim palce s nahradnym autom. Ja som si takto musel tyzden pockat, pretoze nahradne auta boli rozobrate. Mne to ale islo na havarijko. Tebe to pojde na povinne vinnika, takze tam by to malo byt celkom v pohode. Aspon mne to takto tvrdili v :hyu: Pruhonice.
Hyundai i30 kombi 1.6GDI Style cool red 10/2012 -
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Vilda »

Enjoy : Nojo ... pan taxikář si nějak nevšimnul, že je ledovka ](*,) ... není to náhodou na Kostničáku ?? kousek od Husinecký ( chodil jsem tam do prodejny rybářství ) :-k Jinak k těm Autopalácům bych důvěru moc neměl ... když jsem ještě jezdil do Butovic na opravy, tak se k půjčování nahraďáků moc neměli :roll: asi bych radši zvolil Nubocar Zbraslav .... sice je to ze Žižkova lán cesty, ale kvalita servisu a vůbec přístup k zákazníkovi je na mnohem vyšší úrovni, než v Palácech ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Je to presne na Kostnicaku, je to tam pri ledovce opravdu zajimavy:-).
No, uz jste dva co radi Nubo, tak ja tam snad zavolam:-)
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
jan.skr
**
Příspěvky: 118
Registrován: 04 zář 2011, 18:24
Bydliště: Matka měst a nálad

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od jan.skr »

Já v jednom autorizáku dělám, sice Ford, ale je to o tom samym. Jinak ty 5. dveře jsou určitě na výměnu už podle fotky, těm by nepomohlo ani 5kg kytu :D nárazník taky, možná i výztuha, lišty nárazníků, 2x nová guma, bok do rozstřiku a servis určitě neopomene i další nezbytný věci, aby vydělal :) jinak okno a parkpiloty by ti měly zůstat, pokud teda fungujou. Nedávno jsem přesně takovou bouračku dělal, vypadá to nenápadně, ale nakonec se musí rovnat i kastle :roll:
Mazda 323f BA 1.5
ex Coupe 98´ 2.0
ex Accent 98´ 1.3
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od Chasnik »

jak píše jan.skr: nezapomeň 10x demontáž a montáž čehokoli v okolí půl metru plus určitě najdou ještě nějaký prasklý plastový podběh apod. Viděl jsem fakturu a rozpis po opravě naprasklého nárazníku a centimetrové bouličky na lemu nárazníku. To by člověk netušil, co všechno se musí (spíš může) vymontovat a zpátky namontovat, aby to prošlo pojišťovnou.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Odhad škody po nehodě.

Příspěvek od enjoy »

Tak už je auto v NUBO CAR :mrgreen:
Akorát mi dneska hnul žlučí pojišťovák, který mi volal a rovnou mi oznámil, ať počítám s korekturou nákladů atd.. tak jsme si pěkně popovídali, spálili si občanky a rozloučili se :mrgreen:
Snad se vážně na konec budu muset soudit.. ale po tom jeho výkonu co předvedl se mi chce ještě víc.
A toto jsem dostal(respektive to zaplatím a budu vymáhat na pojišťovně,no paráda), takže konečne testuji tu "strašnou" ix20 :D

Obrázek
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“