Ruční brzda

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ruční brzda

Příspěvek od airwaves »

Shamane na to je forum dobře to děláš. Jen jsi si nedovolil zmínit, jak píšeš, ale ty jsi zbytečně založil nové téma s názvem svolávačka a tam ses nějak nejasně vyjádřil. Toto forum není divný je uplně normální. A protože je normální, tak je tady taky někdo, kterej píše podle náplně práce. Ať už z kterékoliv strany. Jak do plusu tak do minusu. Nebo na objednávku slušně řečeno. A občas unavuje a nějaká reakce pak asi není zcela pozitivní. Takže klídek a jedeme dál. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

Airwave>co zas dělám dobře? Zvolil jsme nové téma, a? Už tehdy jsem ti napsal, že jsem se v rámci mých dostupných informací vyjádřil úplně. To s těmi umyslně negativními příspěvky, to jsem si tady taky všiml, to se snad dá i poznat, nicméně nemůžeš je vidět za vším, všemi. Já jedu dál, jen tohle fakt nemám rád, zbytečné, mimo mísu narážky..
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
vitezid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2012, 06:40

Re: Ruční brzda

Příspěvek od vitezid »

To Shaman.
Samozřejmě, že bylo znát přibržďování-po sundání nohy z plynu při vyšší zařazené rychlosti, či při vyřazení, auto rychleji zpomalovalo, než obvykle. Při vystoupení z něho to bylo navíc potvrzeno "pekelným smradem pálených brzdových destiček". Poprvé, když jsem nevěděl, které kolo to dělá, tak jsem si udělal puchýř na prstu. Od té doby jsem na prst pro jistotu plival. Musím říct, že po dobu, než mně zadní brzdy vyměnili, vůbec jsem ruční brzdu nepoužíval a přesto opakovaně k pálení destiček docházelo. Po výměně brzdiče funguji normálně.
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

vitezid>diky za info. To teda musel byt zážitek. To jsi měl HAC na full time. Ja si pamatuji, že mi auto nejak smrdělo asi první dva dny po koupi, teda nejdřív jsem si myslel, že někdo něco venku pálí, ale když to bylo už podruhé, říkal jsem si, jestli se třeba nevypaluje barva, ve výfuku něco, nebo tak něco, pak už klid a celých 8 měsíců nic. Bylo to jako když se pálí plast. Ale možná fakt ty dva dny někdo něco házel do kamen :lol:
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mmv »

to Shaman :
neboj, za prudiče jsem tu já 8) , je dobře že jsi napsal své poznatky (i negativní poznatek je poznatek) z auta,
todle forum já cítím prvotně jako výměnu zkušeností při opravách závad, popřípadně kde a čím svoje auto vylepšit, jaký to auto je krásný a jak je božský a jak je nejlepší, na to nemusím chodit sem, stačí si pustit televizi kde minimálně každou hodinu toto slyším v reklamách přímo od :hyu:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

Tak jsem po výměně zadních brzdičů, prý byly dobré, ale preventivně vyměnily, aby k tomu problému jednou třeba nedošlo. Co jsem ale po výměně zjistil, že mi dost "změknul" brzdový pedál. Před tím byl tvrdý, brzdil asi už po 0.5 cm sešlápnutí, a teď se propadává o dost víc. Je to takový docela hnusný nezvyk. Volal jsem pak do servisu, protože jsem se docela bál, nebo jestli to třeba není odvzdušněním, ale říkali, že je to ok, že to takto mají všechny. Jak jste na tom vy?
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Shaman »

Tak jsem pro jistotu dnes zajel do servisu ohledně toho měkčího brzdového pedálu po výměně , a tam mi bylo řečeno, že toto je právě správné chování, že ten malý propad brzd, mohla mít na svědomí právě ta vadná série brzdičů, že se moc nevraceli. Nasedli do toho tři technici, otestovali to, a vše ok. Ještě to pro jistou jednou odvzdušnili a musím říct, že teď max. spokojenost :D/
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
Vlabonvi
*
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2012, 12:26

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Vlabonvi »

Tak to mám také za sebou. Klasika, jak už tady bylo uvedeno dříve: Nejdříve první část ruční brzdy byla nefunkční, tj. pohybovala se lehce a pak se to nějak zaseklo, disk kola byl vařicí jak na opékání buřtů. V servisu to rozebrali, něco vyměnili (asi třmeny, destičky atd.) seštelovali a už je to v pořádku. Prý jsem nebyl první. Tak až vám nebude fungovat první část ruční brzdy, cca 10 cm, tak na nic nečekejte a vyražte do servisu. Jo a půjčili mi mezitím i30. Svezení dobré, ale nechtěl bych ji: Nízký posed a menší uvnitř.
mikit
*
Příspěvky: 38
Registrován: 20 úno 2013, 15:27

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mikit »

:lol: :lol: :lol: to iste mame teraz ja a jeden znamy na novej i30 ... zaseknuty brzdic ... kdepak soudrozi z Nosovic udelali chybu
ix20
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2013, 11:52

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ix20 »

Mě auto hrozně smrdí....., mám najeto už 11 000km od listopadu a při zatažení ruční brzdy v kopci a nastartovaném autě to smrdí jako spálená spojka vůbec nevím co to je????
radik.77
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 led 2012, 15:21

Re: Ruční brzda

Příspěvek od radik.77 »

Shaman: ten propad brzd.pedálu jsem měl i já .Z počátku jsem si řekl že je to nové a že si to sedne,ale za dva dny jsem volal do servisu že to nebrzdí,tak mě hned na další den objednal zhruba hodku ovdušnili to a už je to ok akorát ruční brzda teďka mi nejdou zadní kola smykem při plném zatažení ruční brzdy tak tam budu muset zajet znova a nebo to nechám až na tu kondiční prohlídku... najeto 16 tis
ix20 1,4 CVVT 16V, TRIKOLOR
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Ruční brzda

Příspěvek od rosi »

Vlabonvi píše:Tak to mám také za sebou. Klasika, jak už tady bylo uvedeno dříve: Nejdříve první část ruční brzdy byla nefunkční, tj. pohybovala se lehce a pak se to nějak zaseklo, disk kola byl vařicí jak na opékání buřtů......
Před pár dny se to přihodilo i mému autu. Najeto 30 tis. km. Prý přirezlá páčka ručky na třmenu, nepřímo uznána výrobní vada na mechanismu ruční brzdy ( už se mi to prý nestane, nyní je tam nějaká úprava ). Vyměněny oba brzdiče, oba kotouče a destičky. Kotouče a destičky ale až za týden, protože servis neměl zadní kotouče skladem :shock: , což nechápu, když jsem se na tu reklamaci objednával a věděli, o jakou závadu se jedná.
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Ruční brzda

Příspěvek od mikimiki »

včera jsem se osobně objednal na výměnu brzdičů. neservisuju již u prodejce, u kterého jsem auto kupoval a můj nynější servis se podivoval, že jsem nebdržel písemnou výzvu na výměnu již dříve. porozumněl jsem tomu tedy tak, že nějaká "svolávačka" probíhala....
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ims »

:?: Ako zistím či sa ma zvolávačka týka?
Nerád by som to zistil až po prehriatí gúm a kotúča...
:hyu: by to mohol zverejniť na svojej stránke, že tá chyba sa vyskytuje nie je predsa tajomstvom a aspoň by bolo jasné, že im na zákazníkoch záleží aj po predaji auta...
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Ruční brzda

Příspěvek od rosi »

No, myslím si, že jim na zákaznících po prodeji auta už moc nezáleží. #-oVyřízení reklamací jim trvá věky ( než to autorizovanému servisu někde někdo schválí - shrnutá černá samolepka na rámu dveří pod plastem zrcátka dva týdny ). Oprava brzd ( viz můj příspěvek výše ) na dvakrát. Hlučný podvozek s tupými ranami po dvou letech nevyřešeno - údajně je to dáno stavbou vozu. :!: Může to být v různých krajích jiné, ale myslím si o tom své... Hlavně, že nás ve všech médiích několikrát denně masírují tou svou reklamou o nejlepších autech...
Já bych se na to Velebnosti nejradši vyprdla [-o<...
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
Odpovědět

Zpět na „ix20“