Za jizdy vynechava motor POMOC

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
petrfilip
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 črc 2011, 14:54
Bydliště: Brno

Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od petrfilip »

Zdravim,chlapy mam problem.Mam Lantru kombi 1.6/84kw,rok 1998. Zniceho nic mi zacala chcipat za jizdy.Proste jedu a najednou motor zhasne.Pokud jsem rozjetej vyslapnu spojku a trochu spomalim,dam tam trojku a zase to chytne a treba celej den uz to neudela,jindy i nekolikrat po sobe.Kontrolky vseho zustanou svitit.Bavil jsem se o tom z automechanikem a ten typuje spatne palivo a urcite vymenit palivovej filtry,je tam roky.Je fakt ze to zacalo delat co jsem tankoval na bezejmenne benzince.Poradil mi jeste koupit hned palivo treba na shellce,treba nitro.Tak jsem i udelal,trochu se to zlepsilo ale dela to porad.Tento tyden budu menit ten palivovej filtr.Myslite ze by to mohlo byt timto?Nebo menit jeste neco jineho?Dekuju za radu.
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kW G4GR
Reklama
 

Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od bruno75 »

No ak ti to zacalo prave po natankovani benzinu na no-name pumpe tak skus hlavne co najskor poriesit normalny kvalitny benzin, vymenu palivoveho filtra tak ci tak nema zmysel odkladat tak vymen aj ten.
Ak toto nepomoze potom ries cez forum. Appropo obcas aj vadna sviecka dokaze robit taketo obcasne vypadky aj ked to sa vacsinou prejavuje nepravidelnym chodom.
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
petrfilip
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 črc 2011, 14:54
Bydliště: Brno

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od petrfilip »

dekuji za reakci,filtr vymenen problem trva :( dnes jsem dojel normalne na shellku vzal jsem benzin,ten co maji pojmenovany nitro nastartuju ujedu par metru a auto zase zhaslo,odtlacil jsem to na parkoviste,chvilku pockal,auto chytlo,nechal jsem klapat na volnobeh a behem minuty zase zhaslo a potom uz nechytlo vubec.Co s tim?Kde hledat chybu?
Jeste me napadla takova vec,mam dojem ze za vse muze imobilizer.Studoval jsem tady na foru.Mam original imobilizer kdy je v klici cip.Docetl jsem se ze imobilizer je napojen na rele palivoveho cerpadla.Kdyz ted startuju neslysim predtim takovej ten zvuk zezdu jak nsaje cerpadlo a nechytne to ani na roztlaceni.Tak si rikam ze necham ten imobilizer uplne odpojit a uvidi se.Pak me jeste napada ze odeslo palivove cerpadlo nebo to rele,ale to by asi nebylo tak najednou.Co myslite,poradite :(
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kW G4GR
petrfilip
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 črc 2011, 14:54
Bydliště: Brno

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od petrfilip »

Tak vcera auto zustalo odstavene na benzince,nenastartoval jsem,nebylo ani slyset cerpadlo.Dnes jsem tam dosel,sedl,otocim klickem,cerpadlo nasalo a ja dojel domu,cca 7 km u baraku auto zase samo zhaslo a neslo natocit,nebylo slyset palivove cerpadlo.Po pul hodine sem k nemu dosel,a chytlo to na "tuknuti" proste hned.Vypozoroval jsem ze zhasina po cca 15 minutach volnobehu nebo po ujeti cca 5 - 7 km.Nejsem sem si jisty ale prijde mi ze problem nastane vzdy kdyz se motor zahreje.Nejake napady?predem dekuji
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kW G4GR
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od bruno75 »

Tak to vypada na odchadzajuce podavacie cerpadlo v nadrzi.
Odporucam vybrat, vyskusat mimo nadrze (pozor nemalo by bezat na sucho).
Pripadne hned poriesit z nejakej buracky a prehodit. Aspon budes vediet ze ak to bude blbnut aj po vymene tak cerpadlo to nie je.
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od randompct »

Presne takuto zavadu som niekolkokrat zazil na firemnych oploch ( je to naozaj prijemne ked za jazdy zhasne motor, kludne aj pocas akceleracie, alebo niekde na dialnici ) ..., chyba bola v snimaci polohy klukoveho hriadela. Kedze ale nepoznam konstrukciu lantry, ber to len take upozornenie ( ze chyba moze byt aj aj inde ako len palivove cerpadlo ) pretoze ostatne spravanie je podobne. ( boli to vsak podstatne novsie auta r.v. 2004 - 2008 )
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
petrfilip
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 črc 2011, 14:54
Bydliště: Brno

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od petrfilip »

randompct píše:Presne takuto zavadu som niekolkokrat zazil na firemnych oploch ( je to naozaj prijemne ked za jazdy zhasne motor, kludne aj pocas akceleracie, alebo niekde na dialnici ) ..., chyba bola v snimaci polohy klukoveho hriadela. Kedze ale nepoznam konstrukciu lantry, ber to len take upozornenie ( ze chyba moze byt aj aj inde ako len palivove cerpadlo ) pretoze ostatne spravanie je podobne. ( boli to vsak podstatne novsie auta r.v. 2004 - 2008 )

dekuju za napady a co rikate na to,ze to normalne chytne,jede a zniceho nic zhasne,nejspis pri zahrati ale teplotu tu drzi porad stejnou a to cidlo klikoveho hridele,myslim ze to bych ani nenastartoval?mam podezreni jako laik na imobilizer,spina totiz rele palivoveho cerpadla,no na ctvrtek jsem se objednal do hyundai tady v brne tak to budou muset poresi asi oni,skoda :(
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kW G4GR
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od suah »

S imobilizerom som uz problem mal (na i20), prejavoval sa vsak velmi jednoznacne. Na pristrojovej doske je totiz jeho znacka (neviem, ci ju ma aj lantra) a ked po sekunde nezhasla ako zvycajne, ale zostala svietit, tak som nenastartoval. Starter tocil, palivo netieklo. Za jazdy mi to nezhasinalo, akonahle to uz bolo raz nastartovane, tak som uz mohol aspon dojst do servisu :lol:
petrfilip
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 črc 2011, 14:54
Bydliště: Brno

Re: Za jizdy vynechava motor POMOC

Příspěvek od petrfilip »

Problem vyresen na dalku diky mistru ivanovi - ivan je nejlepsi! Bylo to vadne cidlo chladici kapaliny,vymena cidla,reset jednotky a auticko zase jezdi jak ma.
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kW G4GR
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“