Vibrace při stání na neutrálu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Vibrace při stání na neutrálu

Příspěvek od KarelM »

Ahoj. Jelikož jsem úplná lama a nemám žádné jiné zkušenosti s /-/, zkusím se raději zeptat tady... Už jsem psal, že mám od srpna novou Elu. V poslední době jsem zjistil, že při stání na místě na neutrál zřetelně cítím vibrace na volantu (někdy víc, někdy míň) a také na palubce. Motor má cca 700 otáček jako dříve a podle jeho zvuku se zdá, že běží plynule. Je to u těchto aut normální, nebo se mám obrátit na servis? Jsem přesvědčen o tom, že to dříve nebylo, ale taky si říkám, že je tu určitá málo pravděpodobná možnost, že jsem si toho jenom nevšiml... Proto budu vděčen za každý postřeh majitelů nových Elanter. Díky a nekamenujte mě za stupidní dotaz.
Naposledy upravil(a) KarelM dne 13 říj 2006, 10:58, celkem upraveno 2 x.
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mitchell
*
Příspěvky: 18
Registrován: 18 črc 2006, 21:03
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mitchell »

Ahoj. Mě to dělá jen když mám zaplou klimu. Ale drnčí jen volant.
Když mám zaplou klimu tak mám 700 otáček.
A bez klimy mám kolem 900 otáček.
Je jesné že klima bere dost energie. Já si myslím že motor má
málo otáček. Skus jemně pridat do 1000 otáček jestli to přestane.
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gardovič »

Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Zkusil jsem motoru přidat na cca 1000 otáček, ale zvýšila se pouze frekvence vibrací a trochu i intenzita. Otáčkami to tedy zřejmě není....
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
lubin1281
**
Příspěvky: 187
Registrován: 02 bře 2006, 18:07
Bydliště: letovice

..

Příspěvek od lubin1281 »

jestli uplne nova tak jeste nejni zajeta motor si vjetsinou sedne az po par stovek km ale presto bych valil do servisu vyuzit zaruky
lancia kappa 2.0 v5 20v 114kw
vysnene auto hyundai xg 350
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Tak jsem navštívil servis Hyundai (Autoprofi Č.Budějovice). Vedoucí servisu při přijetí auta konstatoval, že "se tam něco chvěje". Při prohlídce auta však žádnou závadu nenašli. Shodou okolností dorazila ten samý den úplně nová Elantra určená k prodeji a tak jsem měl nakonec i já možnost srovnání obou vozů. Vibrace byly u obou vozů na přibližně stejné úrovni... Závěrečný protokol tedy konstatoval, že se jedná o běžné vibrace nenarušující provoz vozidla. Budu si tedy na ně muset zvyknout...

PS: Jinak co se týká Autoprofi, mám o něm z osobní zkušenosti velmi dobré mínění, které je podpořeno zkušenostmi kolegů, kteří mají /-/. Ti tvrdí, že je to na prvním místě parta fandů /-/, a pak až prý prodejci a servisáci... (Snad proto se objevily na jejich stránkách odkazy na getzclub a hyundaiclub.)
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Uživatelský avatar
Radek
*
Příspěvky: 42
Registrován: 30 kvě 2005, 22:31
Bydliště: Lanžhot

Příspěvek od Radek »

No já to chvění pozoruji,spíše,když stijím za autem a světla svítí na jeho kapotu.Tak vidím,že se ty světla chvějí-neřeším to.
Lantra 1,8 1996
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“