pokec.............

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Lubka
*
Příspěvky: 10
Registrován: 24 čer 2012, 00:52

Re: pokec.............

Příspěvek od Lubka »

Už je tam víc než rok. Loni v červnu jsem si tam objednal a v srpnu koupil I30. S koupí nebyl žádný problém (právě naopak),jsem zvědavý na servis.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: pokec.............

Příspěvek od vorlajz »

když vidím ty dopravní nehody, tak to je fakt síla... člověk musí být prostě hrozně opatrnej... a ruku na srdce, kolik z nás jezdí úplně podle předpisů... hm? :(
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: pokec.............

Příspěvek od XMira »

Včera, než jsem projel město, viděl jsem tři experty jet na červenou. Jeden to prachsprostě propálil na červenou a dva vyrazili rovně, když skočila zelená doleva... takže můžu dodržovat co chci, ale pak mě sejme někdo jinej... a proto, než dodržovat striktně pravidla, spíš pořád koukám všude okolo a snažím se předvídat. Ale to není rada pro začátečníky. Rizikový situace a chování ostatních se člověk nenaučí v autoškole.... Jak já bych nechtěl začínat jezdit v dnešní době....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: pokec.............

Příspěvek od vorlajz »

tak jasně, chce to koukat a předvídat... já osobně nevjedu do křižovatky ani, když mi svítí zelená, pořádně se koukám... tím spíš, že vozím dítě... atd.

hodně často se mi stává, že se mi někdo lepí na prdel, a to nejezdím úplně pomalu, na devadesátce třebas kilo atd. vždycky se bojím, že budu muset brzdit, tak tyhlety magory pouštím před sebe :) :) :)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: pokec.............

Příspěvek od enjoy »

Mám shlédnutých spousty videí s kompilacemi bouraček(většinou je to z Ruska :mrgreen: ) a dobrých 50% nehod je ze zakrytého výhledu.Prostě když tam nevidím, tak tam nevletím ne?
Jinak taky hodně předvídám, ale po tom co mi nabourali zaparkované auto, tak si říkám, že někdy to ohlídat fakt nejde :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: pokec.............

Příspěvek od XMira »

vorlajz: Přesně tak - klidně i za cenu toho, že začnu zpomalovat. Radši takovýho exota na očích než za zadkem....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: pokec.............

Příspěvek od Chasnik »

Fishkaa, Lubka: No tak to jsem asi slepej, přitom ten sjezd ze Štěrboholské radiály používám dost často, ale nikdy jsem si toho nevšiml...

Vorlajz: nechci se v žádném případě zastávat nějakých silnicopirátů, ale zastávám názor, že jezdit podle předpisů neznamená vždy jezdit bezpečně. V určitých situacích upřednostňuji zdravý úsudek a odhad získaný zkušenostmi.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: pokec.............

Příspěvek od vorlajz »

xMira: přesně tak... dodneška si pamatuju, jak mě mezi Ústím a Děčínem naháněla tehdá nějaká Fabia, byl za mnou tak blízko, že jsem mu neviděl světla, tak jsem zpomalil nechal ho předjet, asi za 5 minut jsem ho dojel, když stál v koloně před Děčínem :D :D :D je jasný, že to nemohl tušit, ale někdy mám pocit, že se spěchat prostě nevyplácí... jezdím pravidelně na chalupu a když jedu na pohodu, tak hoďka deset, max patnáct a když to valím, tak hoďka... hoďka pět... takže rozdíl akorát ve stavu benzínu v nádrži... a nejlepší jsou tací, co spěchaj, pak vystoupí z auta a 15 minut kouří :D :D :D

Chasník: jasný chlape, já taky všude nedodržuju rychlost (hlavně mimo obec samozřejmě)..., ale snažím se jezdit opatrně... už mi jednou pod kola spadl opilej cyklista, naštěstí jsem se mu stihl vyhnout... ;) ufff... a před Vánocema jsem trefil srnku... naštěstí jsem jel pomalu..., takže autu se nic nestalo... halt některý věci neovlivníme, ale musíme být hodně pozorní a opatrní... žijeme jenom jednou... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od FISHkaa »

podle mě je základem je jet tak, že se snažíš předvídat co ten druhej kokot udělá - kdybych všude jel podle pravidel, tak už sem buď bez auta, nebo mrtvej. Prostě je to jako jinde v životě - pořád musíš být v pozoru a vyhlížet případnou srážku s blbcem, tak aby si minimalizoval následky :mrgreen:

Jasně, pokud ti osud do cesty pošle kamion ve smyku, tak prostě nemáš šanci a můžeš tak maximálně nadávat tomu nahoře, že tě prostě nemá rád... 8-[
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: pokec.............

Příspěvek od vorlajz »

ja myslim, ze uz jsme vsichni zazili na silnici situaci, kdy jsme svou duchapritomnosti zabranili nehode. Ja teda uz nekolikrat ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec.............

Příspěvek od Farrael »

Poslední dobou se hodně setkávám s tím, že lidi prostě jezdit neuměj. Obvykle se to projevuje nesmyslným bržděním provozu a zcela nepředvídatelnými reakcemi jich samotných na provoz okolo nich. Občas jsem rád, že jsme to já a auto přežili v jednom kuse. A přijde mi to horší a horší. Hlavně v té Praze.

Nicméně většinou mám problém ze strany těch by se řeklo "opatrnějších", co obvykle slepě dodržujou předpisy a nepřemejšlej u toho, takže když se jim pak na té silnici přihodí něco nestandardního, tak zmatkujou. Nebo naopak nepoužívaj vůbec mozek a jedou tak, že doslova brzděj provoz. Viz člověk co jede třicet, tam kde je padesátka. Bohužel pruh je jen jeden a i kdybyste se ublikali, tak prostě rychleji nepojede...
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: pokec.............

Příspěvek od enjoy »

Na to existuje pouze jediné rozumné řešení a to je dodržovat bezpečnou vdálenost a dávat si pozor na to, abysi nikomu nejezdil ve slepém úhlu.Nevím kolikrát se mi tyhle dvě dvě věci vyplatily, nespočítal bych to.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: pokec.............

Příspěvek od vorlajz »

to dodržování bezpečné vzdálenosti je hodně důležité... plno lidí si neuvědomuje, že i když třeba to auto nakonec stihnou zabrzdit, tak intenzivní brždění je taky dost nepříjemné pro posádku... a to nemluvím o tom, že pak všechno letí dopředu atd. zajímalo by mě, kolik lidí si třeba zkusí rozjet auto na 50 km/h a pak to zaflekovat... ?! hm?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: pokec.............

Příspěvek od laufas »

Az me rozciluje, jak malo lidi si podobne veci zkusi. Treba u nas v rodine jsem asi jedinej, co podobny veci zkousi vč. smyku na snehu a proste vsechno mozny. Pochybuju, ze treba segra nebo tata by dokazali brzdit fakt na krev nebo uhybnej manevr. Nejsem a nikdy nebudu dokonalej ridic, ale vadi mi, ze mavnou rukou, kdyz jim reknu, at si neco zkusi, aby poznali to auto i jinak
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: pokec.............

Příspěvek od vorlajz »

naprostej souhlas... myslím si, že tohle by si lidi měli zkusit..., aby pak v krizovce dokázali lépe zareagovat... nevím, jak je to třebas teď v autoškole, ale byl bych za to, aby se tyhle věci zkoušeli v rámci výcviku ... stejně jsou ty autoškoly taková habaďůra... po 12 letech řízení vím, že v autoškole se toho člověk moc nenaučí... a když pak vidím ty mladý kluky v silnejch Bávech a VW, tak mám strach, co se může stát... :(
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „Pokec“